دیدار رهبران حماس، جهاد اسلامی و حزب‌الله لبنان

حسن نصرالله با نخاله و العاروری دیدار کرد: توافق بر ادامه هماهنگی بین طرف های محور مقاومت

حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله، با زیاد نخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و صالح العاروری، معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، دیدار کرد.

در این دیدار، نصرالله، نخاله و العاروری به بررسی تنش های موجود در مرزهای لبنان با فلسطین اشغالی و تحولات اخیر در نوار غزه از زمان آغاز عملیات “طوفان الاقصی” و تحولات بعدی در همه زمینه ها پرداختند.

در این دیدار، همچنین مواضع اتخاذ شده در سطح بین المللی و منطقه ای و آنچه که طرف های محور مقاومت باید در این مرحله حساس انجام دهند، ارزیابی شد. همچنین، راه های دستیابی به پیروزی واقعی برای مقاومت در غزه و فلسطین و پایان دادن به تجاوزات علیه غزه و کرانه باختری مورد بحث قرار گرفت.

نصرالله، نخاله و العاروری بر ادامه هماهنگی و پیگیری دائمی تحولات به صورت روزانه و مداوم توافق کردند.

لازم به ذکر است که نصرالله امروز چهارشنبه، پیامی به واحدهای و نهادهای رسانه ای حزب صادر کرد و خواستار نامگذاری شهدای از ۷ اکتبر جاری به عنوان “شهدای راه قدس” شد.

عملیات مداوم نیروهای موسوم به مقاومت اسلامی در لبنان که از هشتم اکتبر آغاز شد، همزمان با آغاز حملات رژیم اسرائیل به نوار غزه پس از عملیات “طوفان الاقصی”، به سقوط خسارات بی سابقه ای برای رژیم اسرائیل در جبهه شمالی از زمان جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ منجر شد.

رسانه های اسرائیلی، تشدید نظامی در شمال با جبهه لبنان را “جنگ واقعی” توصیف کردند و خاطرنشان کردند که حزب الله نه تنها رژیم اسرائیل را در شمال بازدارنده است، بلکه از عمل آن به صورت جدی در غزه نیز بازمی دارد.

بنا به گفته امیر بوحبوط، تحلیلگر امور نظامی سایت “والاه” اسرائیل، عملیات حزب الله در شمال، مانع از حرکت زمینی رژیم اسرائیل در غزه می شود.


حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان، روز چهارشنبه، پیامی به واحدهای و نهادهای رسانه ای حزب صادر کرد و خواستار نامگذاری قربانیان ۷

اکتبر جاری به عنوان “شهدای راه قدس” شد.

نصرالله در این پیام گفت که این نامگذاری نشان دهنده ماهیت واقعی مبارزه کنونی با رژیم اسرائیل است که در چارچوب عملیات “طوفان الاقصی” جریان دارد.

وی افزود که کشته شدگان حزب الله در این مبارزه، برای آزادی قدس و فلسطین جان خود را فدا کردند.

از سوی دیگر، مقاومت اسلامی در لبنان (حزب الله) همچنان به حملات خود علیه مواضع رژیم اسرائیل ادامه می دهد. این حملات موجب نگرانی مقامات اسرائیلی شده است.

رسانه های اسرائیلی، این حملات را “جنگ واقعی” توصیف کرده اند و گفته اند که اسرائیل در حال حاضر در وضعیت دفاعی قرار دارد.


رسانه های اسرائیلی: حادثه نفوذ در “زیکیم” مهم ترین حادثه از زمان “شنبه سیاه” است

رسانه های اسرائیلی به عملیات نفوذ دریایی که روز گذشته توسط کتائب القسام در سواحل شهرک زیکیم عسقلان انجام شد، واکنش نشان دادند.

کانال ۱۳ اسرائیل تأیید کرد که حادثه نفوذ در ساحل زیکیم “مهم ترین حادثه از زمان شنبه سیاه” است.

روز گذشته، کتائب شهید عزالدین القسام اعلام کرد که یک گروه از غواصان تابعه آن، موفق به نفوذ دریایی و پیاده شدن در سواحل شهرک زیکیم در جنوب عسقلان شدند.

این گروه اعلام کرد که با ارتش اسرائیل در آن منطقه درگیر شده است.

در پیامی از سوی کتائب القسام به ساکنان زیکیم از طریق تلفن آمده است: “ما اکنون در زیکیم هستیم و زیر خانه شما و داخل آن نیز هستیم. شما و فرزندانتان را از اینجا بیرون ببرید. ما نمی خواهیم به کودکان و زنان آسیب بزنیم.”

روز گذشته، مقاومت فلسطین چندین حمله موشکی به سمت سرزمین های اشغالی از جمله تل آویو انجام داد، در پاسخ به کشتار غیرنظامیان فلسطینی.

این مقاومت اعلام کرد که فرودگاه بن گوریون، منطقه بئر السبع در النقب و مجتمع مفتاحیم اسرائیل را هدف قرار داده است.

همچنین اعلام کرد که مجتمع مفتاحیم اسرائیل را با حملات موشکی هدف قرار داده است، و همچنین “محل های دشمن و انبوه آن را با خمپاره های سنگین” هدف قرار داده است.

نیروهای فلسطینی پس از ۱۸ روز از آغاز عملیات “طوفان الاقصی” و حمله اسرائیلی به دنبال آن به نوار غزه، به طور مداوم موشک هایی را با سرعت ثابت شلیک می کند، که نشان می دهد که ساختار مقاومت فلسطینی همچنان پابرجاست.