بیش از ۱۲۰۰۰ سرباز آمریکایی در ۱۰ کشتی جنگی در خاورمیانهگزارش: بیش از ۱۲۰۰۰ سرباز آمریکایی در ۱۰ کشتی جنگی در حال عزیمت به خاورمیانه هستند

ترجمه مجله هفته

در بحبوحه افزایش تنش‌ها در خاورمیانه، بیش از ۱۲۰۰۰ سرباز نیروی دریایی و تفنگداران دریایی ایالات متحده در ۱۰ کشتی جنگی به دریای مدیترانه شرقی رسیده‌اند یا در حال عزیمت به آن هستند.


روز شنبه، وزیر دفاع ایالات متحده، لوئی جی. آستین سوم، تعدادی اقدام را برای تقویت حضور نظامی ایالات متحده در خاورمیانه اعلام کرد.

گروه ضربت ناو هواپیمابر USS Dwight D. Eisenhower به فرماندهی مرکزی ایالات متحده ملحق شد. این اقدام علاوه بر بزرگترین و پیشرفته‌ترین ناو هواپیمابر هسته‌ای نیروی دریایی، USS Gerald R. Ford Carrier Strike Group است که در حال حاضر در دریای مدیترانه شرقی عملیات می‌کند.

گروه ضربت ناو هواپیمابر USS Dwight D. Eisenhower اکنون به ناو هواپیمابر USS Gerald R. Ford که قبلاً منتقل شده بود، می‌پیوندد، که تعداد کشتی‌های جنگی ایالات متحده در منطقه را به ۱۰ می‌رساند.

ناو هواپیمابر USS Gerald R. Ford دارای بیش از ۴۵۰۰ سرباز است و توسط پنج کشتی دیگر با بیش از ۱۶۰۰ سرباز همراهی می‌شود. ناو هواپیمابر USS Dwight D. Eisenhower دارای ۵۰۰۰ نظامی است و سه کشتی همراه با ۱۰۰۰ نظامی دیگر دارد.

وزیر دفاع لوئی جی. آستین در هفته گذشته حدود ۲۰۰۰ سرباز را در حالت آماده‌باش قرار داد.

شبکه خبری فاکس نیوز تایید کرد که این نیروها باید ظرف ۲۴ ساعت پس از دریافت دستور برای اعزام به دریای مدیترانه شرقی آماده باشند.

این دستور تنها چند روز پس از بازگشت زودهنگام یک واحد ویژه تفنگداران دریایی که قرار بود تا ۲۲ اکتبر به تمرینات برنامه‌ریزی‌شده بپردازد، صادر شد. این اقدام «در پاسخ به وقایع در حال وقوع» صورت گرفت.

آستین روز شنبه به تعداد نامشخصی از نیروهای نظامی ایالات متحده دستور داد تا خود را برای اعزام آماده کنند.

وی در بیانیه‌ای گفت: «به عنوان بخشی از برنامه‌ریزی اضطراری محتاطانه، من تعداد اضافی نیروهای نظامی را تحت دستور آماده‌باش قرار داده‌ام تا آمادگی و توانایی آنها را برای واکنش سریع در صورت نیاز افزایش دهم.»