بمباران و کشتار همچنان ادامه دارد.بیشترین تعداد مرگ و میر در غزه در یک روز ارتش اسرائیل منتظر دستور است.

نوشته اینا سمبدنر
یونگه ولت
ترجمه مجله هفته

قتل و کشتار همچنان ادامه دارد: مقامات غزه روز سه شنبه اعلام کردند که در عرض ۲۴ ساعت بیش از ۷۰۰ فلسطینی در حملات هوایی اسرائیل کشته شدند، که بالاترین رقم از آغاز جنگ بمباران علیه این منطقه محصور است. در مجموع ۵۷۹۱ فلسطینی کشته شده اند، از جمله ۲۳۶۰ کودک و نوجوان، و ۸۰۰ نوجوان مفقود هستند. هدف از این حملات، نابودی حماس است که در ۷ اکتبر یک عملیات علیه اسرائیل را رهبری کرد که در آن ۱۴۰۰ نفر کشته شدند. از آن زمان، تلاش های ارتش برای ورود به غزه دفع شده است و همراه با «جهاد اسلامی» به طور مداوم موشک هایی را به تل آویو و سایر نقاط اسرائیل شلیک می کنند. ارتش اسرائیل روز سه شنبه از کشته شدن ده ها جنگجوی حماس، از جمله فرماندهان، خبر داد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در دیدار با امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، ادعا کرد که اسرائیل می خواهد «همه چیز را برای خارج کردن غیرنظامیان فلسطینی از منطقه خطر انجام دهد». اعلامیه هایی که بر فراز غزه پرتاب شد، اطمینان دادند: ارتش اسرائیل همه تلاش خود را خواهد کرد تا «امنیت شما را تضمین کند». با این حال، بمب ها همچنان به خان یونس در جنوب به ظاهر امن غزه اصابت کردند. به گفته ساکنان، یک راکت اسرائیلی یک پمپ بنزین را هدف قرار داد که مردم برای پر کردن آبخوری ها و شارژ دستگاه ها جمع شده بودند. عبدالله ابو المهدی عطا، که در نزدیکی زندگی می کند، به خبرگزاری رویترز گفت: «آنها را در خواب بمباران کردند». سخنگوی ارتش اسرائیل، دانیل هاجاری، در آستانه یک عملیات زمینی اعلام کرد که ارتش «آماده و مصمم» است و منتظر دستورات سیاسی برای مرحله بعدی جنگ است.

در حالی که وضعیت بشردوستانه به سرعت رو به وخامت است و بیمارستان ها مجبور به تعطیلی شده اند، امیر قطر، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، «همبستگی بی قید و شرط» را که از سوی غرب تحمیل شده است، محکوم کرد و در سخنرانی خود در شورای شورای کشورهای خلیج فارس گفت: «کافی است. اسرائیل نباید چراغ سبز بی قید و شرط و مجوز کشتار بی قید و شرط دریافت کند.»