بمباران و موشک باران ادامه دارد.ترجمه مجله هفته

نیروهای فلسطینی شهرهای تل‌آویو، عسقلان، بئر السبع ومستوطنات غلاف غزة را با موشک‌باران کرد و به اهداف مستقیمی اصابت کرد.

گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس، اعلام کرد که تل‌آویو و بئر السبع را هدف موشک‌باران قرار داده است. سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی، نیز اعلام کرد که عسقلان را هدف موشک‌باران قرار داده است.

رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که موشک‌های فلسطینی به چندین خانه در شهرک «ألفیه منشیه» در شمال کرانه باختری اصابت کرده است.

ارتش اسرائیل نیز تایید کرد که تل‌آویو و مناطق اطراف آن هدف موشک‌باران گسترده قرار گرفته‌اند.

رسانه‌های اسرائیلی همچنین گزارش دادند که در جریان این موشک‌باران، دو شهرک‌نشین در حولون و یک شهرک نشین در بئر یعقوب مجروح شده‌اند.

در ساعات اولیه روز، گردان‌های القسام اعلام کرد که مجمع «مفتاحیم» در اسرائیل و مواضع و تجمعات نیروهای اسرائیلی را با خمپاره‌های سنگین هدف قرار داده است.

گردان‌های القسام همچنین تجمعات نیروهای اسرائیلی در نزدیکی «مفكعیم» و شهر بئر السبع را هدف موشک‌باران قرار داده است.

سرایا القدس نیز اعلام کرد که مواضع نظامی ارتش اسرائیل در «صوفا» را با خمپاره‌های سنگین هدف قرار داده است.

نیروهای فلسطینی پس از ۱۸ روز از آغاز عملیات «طوفان الاقصی»، همچنان به حملات موشکی خود با شدت ثابت ادامه می‌دهد.

دیروز دوشنبه، گردان‌های القسام اعلام کرد که دو فروند هواپیمای انتحاری «زواری» را به سمت اهدافی در اسرائیل شلیک کرده است. یکی از این هواپیماها به پایگاه هوایی «حتسریم» و دیگری به پایگاه نظامی «تسیلم» در اسرائیل اصابت کرده است.

این حملات موشکی در حالی انجام می‌شود که رسانه‌های اسرائیلی گزارش داده‌اند که اسرائیل هیچ برنامه‌ای برای شکست حماس ندارد. این موضوع نگرانی‌هایی را در واشنگتن ایجاد کرده است.