۲۰۰۰ کودک کشته و ۸۳۰ کودک مفقودند!بیش از ۲۰۰۰ کودک در خانه‌های خود و مکان‌هایی که با خانواده‌های خود در آنها پناه گرفته بودند کشته شدند.

ترجمه مجله هفته

سازمان نجات کودکان بین‌المللی روز سه‌شنبه اعلام کرد که بیش از ۲۰۰۰ کودک در نوار غزه بر اثر حملات هوایی مداوم اسرائیل به این منطقه از ۷ اکتبر جاری کشته شده‌اند. به گفته این سازمان در بیانیه‌ای در وب‌سایت خود، «حملات هوایی مداوم منجر به تبدیل هزاران ساختمان در نوار غزه به توده‌ای از آوار شده است که از آن دود بلند می‌شود».

از سوی دیگر، جیسون لی، مدیر این سازمان، بر «ضرورت آتش‌بس فوری در نوار غزه» تأکید کرد.

وی از همه طرف‌ها خواست تا «اقدامات فوری برای حفاظت از جان کودکان اتخاذ کنند»، و خاطرنشان کرد که «جامعه بین‌المللی باید از این تلاش‌ها حمایت کند و تنها راه حفاظت از جان کودکان توقف خشونت است».

دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در غزه روز گذشته (دوشنبه) اعلام کرد که از آغاز تجاوز اسرائیل در ۷ اکتبر، شمار قربانیان به ۵۰۸۷ کشته و شمار مجروحان به ۱۵۲۷۳ نفر رسیده است.

دفتر اطلاع‌رسانی توضیح داد که شمار کودکان کشته شده به ۲۰۵۵ کودک، شمار زنان و دختران به ۱۱۱۹ و شمار سالمندان به ۲۱۷ نفر رسیده است. در ضمن به این ارقام باید ۱۵۰۰ مفقودی را هم اضافه کرد که از جمله ۸۳۰ آنها کودک هستند.

صبح امروز (سه‌شنبه)، منیر البرش، مدیرکل وزارت بهداشت در غزه، در گفت‌وگو با شبکه المیادین تأیید کرد که «تا این لحظه حتی یک قرص دارو از کمک‌هایی که قرار است وارد نوار غزه شود، وارد نشده است».

البرش توضیح داد که کمک‌ها از طریق گذرگاه رفح وارد می‌شود و سپس به گذرگاه کفر ابو سالم منتقل می‌شود. نیروهای اسرائیل این کمک‌ها را بازرسی می‌کنند و سپس آنها را به رفح بازمی‌گردانند تا توزیع شوند. وی همچنین گفت که بیش از ۲۹ مرکز پزشکی از کار افتاده است، همچنین بسیاری از بیمارستان‌ها نیز در این وضعیت قرار دارند.

اشرف القدرة، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه، گفت: «رژیم اسرائیل در ساعات گذشته ۲۳ کشتار انجام داده است که در نتیجه آن ۴۳۶ نفر کشته شدند که از جمله آنها ۱۸۲ کودک بودند». وی خاطرنشان کرد که اکثریت قربانیان از جنوب نوار غزه هستند. وی افزود: «تیم‌های پزشکی با جراحات شدید سوختگی و ذوب شدن پوست مواجه هستند که قبلاً در بدن مجروحان ندیده بودند و رسیدگی به آنها دشوار است».

دو روز پیش، محمد شویدح، مدیر یک مرکز اسکان متعلق به آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل متحد (UNRWA) به شبکه المیادین توضیح داد که شمال نوار غزه و شهر غزه از کمک‌هایی که وارد نوار غزه خواهد شد، مستثنی شده‌اند. وی توضیح داد که آژانس UNRWA از مناطق شمالی و شهر غزه دست کشیده و به جنوب عقب‌نشینی کرده است.

رژیم اسرائیل به‌طور عمدی تجمعات شهروندان را هدف قرار می‌دهد و خانه‌ها را بر سر ساکنان آنها خراب می‌کند. این رژیم همچنین بیمارستانها، کلیساها و مساجد را هدف قرار می‌دهد که در نتیجه آن ۳۲ مسجد به‌طور کامل ویران شده است و ۳ کلیسا نیز به‌شدت آسیب دیده‌اند.