مادورو،خواستار برگزاری یک کنفرانس جهانی برای فلسطین شد.ترجمه مجله هفته

نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا، از مسیحیان سراسر جهان خواست تا در برابر نسل‌کشی فلسطینی‌ها بایستند و خواستار برگزاری یک کنفرانس جهانی برای بازگرداندن حقوق مردم فلسطین شد.

مادورو در برنامه تلویزیونی خود گفت: «از برادران و خواهران مسیحی خود در کلیسای کاتولیک، کلیسای ارتدکس، در ونزوئلا و سراسر جهان می‌خواهم صدای خود را بلند کنند و بگویند که کافی است برای نسل‌کشی مردم غزه و مردم فلسطین.»

او افزود: «نسل‌کشی باید متوقف شود و باید در اسرع وقت یک کنفرانس جهانی برگزار شود تا حقوق مردم فلسطین در صلح، سرزمین، استقلال و کشور خود بازگردانده شود.»

این اظهارات رئیس‌جمهور ونزوئلا در حالی بیان می‌شود که حملات اسرائیل به غزه برای هجدهمین روز متوالی ادامه دارد. غزه اکنون با بحران انسانی مواجه است، زیرا برق قطع شده و تجهیزات پزشکی تخلیه شده است. وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که جراحی‌های بیماران بدون داروی بی‌حسی انجام می‌شود.

خبرنگار شبکه المیادین در غزه صبح امروز سه‌شنبه گزارش داد که بیش از ۱۳۵ نفر در ساعات اخیر در پی حملات رژیم صهیونیستی به غزه شهید شده‌اند.

جنبش حماس نیز در بامداد امروز سه‌شنبه هشدار داد که بی‌توجهی به تامین سوخت به معنای «حکم مرگ برای همه بیماران و مجروحان در بیمارستان‌های غزه» است. این اظهارات پس از آن بیان می‌شود که منابع پزشکی تایید کردند که برق در بیمارستان در غزه قطع شده و امکانات حیاتی آن به دلیل کمبود سوخت از کار افتاده است.

دفتر اطلاع‌رسانی دولتی غزه روز دوشنبه اعلام کرد که از آغاز حملات اسرائیل در ۷ اکتبر، ۵۰۸۷ فلسطینی کشته و ۱۵۲۷۳ نفر زخمی شده‌اند. به این آمارها بایستی بیش از ۱۵۰۰ مفقود در زیر آوار در غزه، از جمله ۸۳۰ کودک، را افزود.