قتلعام علیه خانواده های فلسطینی نسل کشی است.اسرائیل حملات خود به غزه را ادامه می دهند و بیش از 135 شهید در ساعات اخیر بر اثر حملات مداوم اسرائیل به این منطقه کشته شدند.
ترجمه مجله هفته

به گزارش خبرگزاری ها، امروز سه شنبه بیش از ۱۳۵ نفر در ساعات اخیر بر اثر حملات اسرائیل به غزه کشته شدند.

خبرنگاران به کشته شدن ۱۰ نفر و زخمی شدن تعدادی دیگر در یک حمله هوایی اسرائیل به یک خانه در منطقه الحشاشین در رفح در جنوب غزه اشاره کردند.

دفتر مطبوعاتی دولتی غزه اعلام کرد که از زمان آغاز حملات اسرائیل در ۷ اکتبر جاری، تعداد کشته شدگان به ۵۰۸۷ نفر و تعداد زخمی ها به ۱۵۲۷۳ نفر رسیده است.

دفتر مطبوعاتی توضیح داد که تعداد کودکان کشته شده کودکان ۲۰۵۵ نفر، زنان و دختران ۱۱۱۹ نفر و ۲۱۷ نفر سالمند هستند.

همچنین، خاطرنشان کرد که تعداد کشته شدگان جنوب غزه به ۱۶۵۲ نفر رسیده است، اگرچه اسرائیل ادعا کرد که مناطق جنوب غزه امن هستند و هدف قرار نمی گیرند، و در آنجا جنایات وحشتناکی مرتکب شد که در آن آوارگان را به طور مستقیم در خیابان ها، در خانه های بستگان خود و در مراکز اسکان هدف قرار داد.

به این ارقام باید ۱۵۰۰ مفقود شده در زیر آوار، از جمله ۸۳۰ کودک، را اضافه کرد.

در همین حال، مدیرکل وزارت بهداشت غزه، منیر البرش، در گفت و گو با شبکه المیادین، تأیید کرد که تاکنون “هیچ دارویی از کمک هایی که گفته می شود وارد غزه می شود، نرسیده است.”

البرش توضیح داد که کمک ها از طریق گذرگاه رفح وارد می شوند و سپس به گذرگاه کفر ابو سالم منتقل می شوند، جایی که توسط نیروهای اسرائیلی بازرسی می شوند، سپس به رفح باز می گردند قبل از توزیع.

وی خاطرنشان کرد که کمک هایی که وارد غزه می شود “نمایشی است و نیازها را برآورده نمی کند”، و تأیید کرد که بیش از ۲۹ مرکز پزشکی همچنین بسیاری از بیمارستان ها از کار افتاده اند.

همزمان، جنبش حماس، صبح سه شنبه، از کوتاهی در تأمین سوخت که به معنای “حکم مرگ بر همه بیماران و مجروحان در بیمارستان های غزه” است، هشدار داد.

حماس تأکید کرد که قطع برق از بیمارستان «اندونزی» در شمال غزه به دلیل کمبود سوخت “جنایتی علیه بشریت” است و از “کشورهای عربی و اسلامی و سازمان ملل متحد خواست که به سرعت آن را جبران کنند.”

اسرائیل ۵۹۷ قتلعام علیه خانواده های فلسطینی مرتکب شدند که منجر به حذف ده ها نفر از آنها از سوابق رسمی مدنی به طور کامل شد، امری که وزارت بهداشت غزه آن را “نسل کشی” خواند.

اشغالگران به ادامه هدف قرار دادن شبکه های آب، برق و فاضلاب ادامه می دهند و تعدادی از آنها را از کار انداخته اند، همچنین به ادامه هدف قرار دادن موسسات آموزشی ادامه می دهند، جایی که ۱۷۷ مدرسه دچار خسارات مختلفی شده اند، از جمله ۳۲ مدرسه که از کار افتاده اند.

همچنین، بیش از ۱۸۱ هزار واحد مسکونی در اثر حملات مداوم آسیب دیده اند، از جمله بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی که به طور کامل تخریب شده اند یا غیرقابل سکونت شده اند.