“امروز این جنگ جهانی توسط ایران رهبری می شود.”اسرائیل در جنگ جهانی سوم علیه “اسلام رادیکال” می جنگد – متحد نتانیاهو

ترجمه مجله هفته

این‌ها سیاستمداران حاکم در اسرائیل هستند «خدا» به همه رحم کند!

وزیر انرژی اسرائیل، ایسرائیل کاتز، متحد مهم نخست وزیر بنیامین نتانیاهو، در مصاحبه ای که روز دوشنبه منتشر شد، گفت که عملیات نظامی اسرائیل در غزه بخشی از “جنگ جهانی سوم علیه اسلام رادیکال” است.

او همچنین ادعا کرد که ایالات متحده به حمله حماس که منجر به درگیری های جدید شد، با نابودی حصار فلسطین واکنش نشان داد.

در گفتگو با روزنامه زرد آلمانی بیلد، این وزیر که در طول سالها چندین پست کابینه را در اختیار داشته است، از واکنش کشورش به حمله مرگبار گروه فلسطینی تندرو را دفاع کرد. به دنبال حمله به «اسرائیل»، اسرائیل محاصره غزه را اعمال کرده، دست بر قتل عام غیرنظامیان زد و در حال آماده شدن برای حمله زمینی است. در همین حال، حتی متحدان متعصب نیز نگران خسارتی هستند که چنین اقدامی برای جمعیت غیرنظامی به همراه خواهد داشت و از پیامدهای بلندمدت این درگیری نگران هستند.

این مقام اسرائیلی که والدینش بازماندگان هولوکاست بودند، حمله حماس در ۷ اکتبر را “حمله نازی ها” خواند و درگیری های جاری را “جنگ جهانی سوم علیه اسلام رادیکال – با مشارکت روسیه” توصیف کرد.

کاتز اگرچه به ارتباط ادعایی اسلام رادیکال با مسکو نپرداخت، اما خاطرنشان کرد که ایران اصلی ترین دشمن اسرائیل در آنچه او درگیری جهانی می بیند، است. او توضیح داد که چگونه تهران از نیروهای نیابتی استفاده می کند که برخی از آنها، همانطور که کاتز ادعا کرد، کشورهای غربی را نفوذ کرده اند.

“جنگ در اروپا هم اتفاق می افتد. در جوامع رادیکال”، گفت. “امروز این جنگ جهانی توسط ایران رهبری می شود.”

تهران مشارکت مستقیم در عملیات حماس را که منجر به بدترین نقض امنیت ملی اسرائیل در پنج دهه گذشته شد، رد کرده است. با این حال، ایران و اسرائیل نزدیک به ۴۰ سال است که در یک جنگ نیابتی طولانی و پرشور قرار دارند. از سوی دیگر، نخست وزیر نتانیاهو سخت تلاش کرده است تا تلاش های واشنگتن برای عادی سازی روابط با ایران در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده را زیر سوال ببرد.

کاتز انتقادات از تاکتیک های نیروهای اسرائیلی در غزه را رد کرد که شامل قطع کردن مسیرهای مهم امدادرسانی و بمباران منطقه پرجمعیت فلسطین است. او ادعا کرد که کشورش “هیچ علاقه ای” به گرسنگی دادن به غیرنظامیان ندارد و اینکه اسرائیل‌ها “مردمی بشردوست هستند” و “نیروی نظامی آن اخلاقی ترین در جهان” هستند.

“من کشورهای زیادی را که بعد از چنین اتفاقاتی همسایگانشان را نابود کردند میشناسم”، این مقام ادعا کرد. “اگر، خدای ناکرده، چنین حمله ای از سوی مکزیک به تگزاس در ایالات متحده انجام می شد، دیگر مکزیکی وجود نداشت.” او با این حرف عملاً ادعا کرد که وحشی‌ترین و بی‌اخلاق‌ترین کشور جهان ایالات متحده آمریکا متحد نزدیک اسرائیل است.