آیا پوتین بدل دارد و مریض است؟ترجمه مجله هفته

دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری، گزارش های اخیر در رسانه های غربی را “پوچ” و “مضحک” خواند و آنها را رد کرد.

برخلاف گزارش‌های برخی رسانه‌های غربی، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، هیچ بدل یا دوقلویی ندارد. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، این موضوع را تأیید کرد و همچنین شایعات مبنی بر اینکه رئیس‌جمهور بیمار است را رد کرد.

پسکوف روز سه‌شنبه به رسانه‌های روسی گفت: «نه. هیچ دوقلوی بدلی وجود ندارد… این اخبار در دسته اطلاعات بی‌معنی قرار می‌گیرد که با پشتکار قابل تحسین توسط تعدادی از رسانه‌ها مطرح میشود». او افزود که چنین ادعاهایی “[در کرملین] فقط باعث خنده ما میشود”.

او همچنین گزارش‌های اخیر در رسانه‌های غربی مبنی بر اینکه رئیس‌جمهور روسیه مشکلات قلبی دارد را تکذیب کرد.

پسکوف به خبرنگاران اطمینان داد: «او کاملاً سالم است».

روز سه‌شنبه، روزنامه بریتانیایی The Mirror به نقل از یک کانال تلگرامی روسی ناشناس به نام General SVR، مقاله‌ای منتشر کرد که در آن ادعا شده بود رئیس‌جمهور پوتین دچار ایست قلبی شده و روز یکشنبه احیا شده است. این روزنامه همچنین ادعای استفاده کرملین از بدل‌های بدن در برخی از حضورهای عمومی پوتین، از جمله سفرهای خارجی را تکرار کرد.

با این حال، Mirror خاطرنشان کرد که کانال تلگرامی که از آن نقل کرده است “هیچ مدرک محکمی برای چنین ادعاهایی ارائه نمی‌دهد”.

این روزنامه همچنین به گزارش اخیر یک برنامه تلویزیونی ژاپنی اشاره کرد که ادعا می‌کند رئیس‌جمهور روسیه بدل‌هایی دارد که چهره، راه رفتن و صدای او را در چندین حضور با استفاده از هوش مصنوعی تجزیه و تحلیل کرده‌اند. رئیس سازمان اطلاعات اوکراین، Kirill Budanov، در ماه‌های اخیر ادعاهای مشابهی مطرح کرده است.

چندین رسانه غربی دیگر نیز بارها گزارش داده‌اند که رئیس‌جمهور روسیه به شدت یا حتی به طور غیرقابل درمان به نوعی سرطان مبتلا است و پارکینسون دارد.

در ماه نوامبر گذشته، خبرگزاری آسوشیتدپرس و تعدادی دیگر از رسانه‌های غربی ادعا کردند که سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، پس از ورود به اجلاس G20 در جزیره بالی اندونزی، به بیمارستان منتقل شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه، ماریا زاخارووا، بلافاصله ویدئویی از خود و وزیر منتشر کرد که ظاهراً در وضعیت سلامت و خوبی قرار دارند. او افزود که «ما نمی‌توانستیم به چشمان خودمان اعتماد کنیم» پس از اینکه گزارش‌های جعلی را در رسانه‌ها دیدیم.

1 Comment

  1. ازین خبرها نیست .
    احتمالا کمی بخاطر درگذشت برلوسکونی دچار افسردگی شده است .
    بزرگ می‌شود و یادش می‌رود 😂💁

Comments are closed.