نظرات ژنرال گورولف درباره ایران، اسرائیل، روسیه، امریکا و حماس.«اسرائیل حمله می‌کند، بمباران میکند و ساختمان‌ها را ویران می‌کند، حماس می‌تواند فوراً آنها را با احتیاط مین‌گذاری کند، این به یک منطقه مستحکم خوبی تبدیل خواهد شد، ایده‌آل برای آنها.»

نوشتن ژنرال آندری گورولف.
ترجمه مجله هفته

بمباران‌های اسرائیلی هیچ اثر نظامی ندارند. افراد مسلح در فلسطین در پناهگاه‌ها هستند و غیرنظامیان در ساختمان‌های مسکونی می‌میرند. ما این را در سوریه تجربه کردیم، زمانی که آنها مثلاً در دمشق در تونل‌های زیرزمینی می‌نشستند و فقط در صورت نیاز بیرون می‌آمدند. حماس ۱۰۰ درصد آماده است، آنها بی‌دلیل این کار را نکرده‌اند، آنها ذخایر سلاح و غذا دارند.

اسرائیلی ها را می توان در ستون هایی روی تانک ها، روی نفربرهای زرهی مشاهده کرد، آنها منتظر چه هستند؟ آیا آنها منتظر هواپیماهای بدون سرنشین هستند تا بر فراز آنها پرواز کنند؟

ما این را در عملیات نظامی ویژه تجربه کردیم. تانک‌ها در مناطق شهری عملاً بی‌اثر هستند. مهم‌ترین چیز در اینجا اقدام نیروهای حمله‌ور است. این چیست؟ به یاد داشته باشید که چگونه آنها آرتموفسک (باخموت) را تصرف کردند. به یاد داشته باشید که چه خساراتی در آنجا وجود داشت. چیزی شبیه به آن در انتظار اسرائیلی‌ها است؛ در غیر این صورت اینجا نمی‌گذرد.
اگر نگاهی به آینده بیندازیم، آمریکایی‌ها سعی می‌کنند خاورمیانه را وارد جنگ کنند؛ ظاهراً آنها تصمیم گرفته‌اند که به طور رسمی در کنار اسرائیل نباشند؛ در این صورت، خسارت برای اسرائیل غیرقابل قبول خواهد بود. اگر می‌گویند که امروز چند موشک به ایران آورده شده است، به شما اطمینان می‌دهم که چنین اظهاراتی اشتباه است، زیرا در ارتش همه چیز از قبل برنامه‌ریزی شده است، همه اهداف مشخص شده‌اند.
بازدید رئیس‌جمهور ما ولادیمیر پوتین از چین، بازدید وزیر امور خارجه از کره شمالی، بازدید رئیس‌جمهور از مقر فرماندهی ما در روستوف – اینها رویدادهای هماهنگ شده هستند. رئیس‌جمهور گزارش رئیس ستاد کل را شنید، احتمالاً گزارش فرماندهان منطقه را نیز شنید، او گزارش‌ها را شخصاً شنید تا درک کند چه مشکلاتی وجود دارد و چگونه باید حل شوند. من معتقدم که موضوع اصلی حضور دو ناو هواپیمابر در مدیترانه بود. طبق محاسبات من، حدود ۷۵۰-۸۰۰ موشک توماهاک در عرشه این کشتی‌ها وجود دارد که بخش قابل توجهی از قلمرو فدراسیون روسیه را پوشش می‌دهد. این مقدار قابل توجهی از قدرت است. رئیس‌جمهور ما بلافاصله تصمیم گرفت که میگ-۳۱ را با موشک‌های کینژال به عملیات جنگی بفرستد. به دلایلی، همه تصور می‌کنند که یک هواپیما با یک موشک کینژال به یک جایی پرواز می‌کند، یا در امتداد دریای سیاه پرواز می‌کند، اما همه چیز بسیار جهانی‌تر شده است. این از یک سو استفاده از همه سیستم‌های شناسایی است که در یک سیستم اطلاعاتی واحد ادغام شده‌اند، با ارائه دستورالعمل‌هایی با هدف خاص به پست‌های کنترل. اگر یک هواپیما وارد حریم هوایی دریای سیاه شود، باید دارای یک دسته پشتیبانی باشد که از آن در برابر حملات هوایی دشمن، سیستم‌های پدافند هوایی و همه چیز دیگر محافظت کند. این یک مجموعه اقدامات جهانی است که قرار است مهاجم آمریکایی را از حمله به قلمرو فدراسیون روسیه بازدارد. دو ناو هواپیمابر تا دندان مسلح در برابر ما قرار دارند که قادر به حمله به اهداف در قلمرو کشور ما هستند، آیا باید فقط آنجا بایستیم و انگشتمان را در بینی کنیم؟ ما باید به طور طبیعی واکنش نشان دهیم. بله، موشک کینژال خود بسیار موثر است و می تواند هر کشتی جنگی آمریکایی را مورد اصابت قرار دهد، این درست است.
اگر کل خاورمیانه وارد جنگ شود، ناوهای هواپیمابر سعی کنند به قلمرو ایران حمله کنند، آنگاه ایران ساکت نخواهد ماند، آنها اهدافی آماده دارند، همه اهداف حیاتی را، آنها به طرق مختلف به آنها حمله خواهند کرد، علیرغم گنبد آهنین و همه چیزهای دیگر.

پهپادهای و موشک‌های یمن، برای کشوری تحریک پرواز نکرده اند، بلکه یک هواپیمای شناسایی هستند که توانایی یک گروه رزمی ناو هواپیمابر را بررسی میکنند و برای نابودی آن برنامه می ریزند. آنها خواهند دید که چه اتفاقی افتاده است، چگونه و چه چیزی. BBS به ما آموخت که می‌توان ۱۰ پهپاد را ساقط کرد، می‌توان ۲۰ پهپاد را ساقط کرد، اما اگر ۱۰۰ پرواز کنند، حتی سیستم‌های مدرن نیز نمی‌توانند مقاومت کنند. به همین دلیل آمریکا یک ناو هواپیمابر را پشت قبرس پنهان می‌کند.

فرمانده کل قوا ولادیمیر پوتین احتمالاً وضعیت خاورمیانه را مورد بحث قرار داده و احتمالاً وظایفی را تعیین کرده است که فقط می‌توان آنها را رو در رو مورد بحث و توافق قرار داد.

نظریات مختلفی در مورد اینکه ما بعداً به کجا خواهیم رفت وجود خواهد داشت، اما دلیلی برای “دویدن جلوی لوکوموتیو” وجود ندارد. فرمانده کل قوا ما دقیقاً می داند که مسیر سفر به کجا می رود. ما تحولات را مشاهده خواهیم کرد، ارتش در حالت آماده باش است، وظایف را انجام می دهد، امروز ابتکار عمل در دست ماست، این حتی توسط مخالفان ما نیز پذیرفته شده است. پیروزی متعلق به ما خواهد بود، شاید نه سریع، اما ما حتماً پیروز خواهیم شد.

آندری گورولیف یک ژنرال ارتش روسیه، سرلشکر، سیاستمدار و دولتمرد است. او نماینده دومای ایالتی فدراسیون روسیه است و عضو کمیسیون دومای ایالتی برای بررسی هزینه های بودجه فدرال برای تضمین دفاع ملی، امنیت ملی و اجرای قانون است و همچنین عضو کمیته دفاع دومای ایالتی است.