طوفان الاقصی در کرانه باختری تشدید می شود.ترجمه مجله هفته

درگیری ها با نیروهای اسرائیلی در کرانه باختری از زمان آغاز عملیات “طوفان الاقصی” تشدید شده است و گردان های القدس در طولکرم اعلام کرد که امروز صبح با گلوله های سنگین به نیروهای اسرائیلی حمله کرد.

گردان های القدس – گردان طولکرم امروز دوشنبه اعلام کرد که نیروهای اسرائیل را در محور الشراقه در صبح امروز با گلوله های سنگین هدف قرار داد.

نیروهای اشغالگر همچنین روستای عنبتا در شرق شهر طولکرم را یورش بردند که منجر به درگیری با ساکنان روستا شد.

وزارت بهداشت فلسطین امروز دوشنبه اعلام کرد که دو فلسطینی در جریان حمله نیروهای اسرائیلی به اردوگاه الجلزون در شمال رام الله کشته و پنج نفر دیگر به شدت زخمی شدند.

دیروز یکشنبه، وزارت بهداشت در رام الله اعلام کرد که پنج فلسطینی در جریان تیراندازی نیروهای اسرائیلی در کرانه باختری در صبح یکشنبه کشته شدند و تعداد شهدا در شهرهای و اردوگاه های کرانه باختری از ۷ اکتبر جاری به بیش از ۹۰ نفر رسید.

هلال احمر فلسطین همچنین از کشته شدن دو فلسطینی در شهر جنین و زخمی شدن پنج نفر دیگر در جریان بمباران اسرائیلی مسجد الأنصار در اردوگاه جنین در صبح یکشنبه خبر داد.

نیروهای اسرائیل ۷۰ نفر را بازداشت کردند

نیروهای اسرائیلی امروز صبح در سراسر کرانه باختری اشغالی یک عملیات بازداشت گسترده را آغاز کردند که بیش از ۷۰ نفر را شامل شد.

نیروهای اسرائیلی همچنین یک عملیات بازداشت گسترده را در اردوگاه الجلزون آغاز کردند و بیش از ۲۰ فلسطینی را از اردوگاه بازداشت کردند.

در همین حال، نیروهای اسرائیلی سه برادر را در جریان یک عملیات بازداشت گسترده در روستای بیت رما در شمال غرب رام الله بازداشت کردند.

در شهر الخلیل، نیروهای اسرائیلی سه زندانی آزاد شده، یاسر زماعره، علی عقل و محمد الواوی را پس از یورش به خانه هایشان در حلحول در شمال الخلیل بازداشت کردند.

همچنین در سيلة الحارثية در استان جنین، نارنجک و مواد منفجره به سمت نیروهای اشغالگر پرتاب شد.

نیروهای اسرائیلی همچنین در جریان یورش به شهر نابلس، فعال نورالدین حلاوة و علاء حميدان را بازداشت کردند.

نیروهای اسرائیلی پس از بازداشت باسل محمود البرغوثي، دانشجوی دانشگاه بیرزیت، از منزلش در دير غسانة در شمال غرب رام الله، خسارات زیادی به جای گذاشتند.