آمریکا کارکنان سفارت خود را از عراق خارج می کند.

ایالات متحده آمریکا کارکنان سفارت خود را از عراق خارج می کند و هشدار سفر صادر می کند.

ترجمه مجله هفتهوزارت امور خارجه ایالات متحده روز یکشنبه دستور خروج تمام کارکنان سفارت غیر ضروری و خانواده های آنها از سفارتخانه های بغداد و اربیل عراق را صادر کرد زیرا “تهدیدهای امنیتی علیه کارکنان و منافع ایالات متحده افزایش یافته است”.

وزارت امور خارجه همچنین هشدار سفری برای شهروندان آمریکایی صادر کرد و آنها را از سفر به این کشور خاورمیانه منع کرد. در توصیه آمده است:

“به دلیل تروریسم، آدم ربایی، درگیری های مسلحانه، ناآرامی های مدنی و توانایی محدود ماموریت عراق در ارائه حمایت به شهروندان آمریکایی، به عراق سفر نکنید.”

این بیانیه ها در زمانی صادر می شود که حملات به نیروهای آمریکایی در پی تشدید درگیری بین حماس و ارتش اسرائیل افزایش یافته است.

وزارت امور خارجه ایالات متحده هشدار داد که شبه نظامیان ضد آمریکایی “شهروندان آمریکایی و شرکت های بین المللی” را در سراسر عراق تهدید می کنند.

هم وزیر امور خارجه ایالات متحده، آنتونی بلینکن، و هم وزیر دفاع، لید لوید آستین، نسبت به “تهدید فزاینده منافع واشنگتن در سراسر خاورمیانه” هشدار دادند و افزودند که ایران ممکن است سعی کند “تنش ها را از طریق گسترش درگیری در نوار غزه” سوء استفاده کند.

اسرائیل قبلاً در مرز خود با لبنان علیه حزب الله مورد حمایت ایران اقدام کرده است و تهران همچنین متحد مهم حماس و جهاد اسلامی در غزه است.

در هفته گذشته، گفته می شود که حوثی های مورد حمایت ایران در یمن بیش از یک دوجین پهپاد و چهار موشک بالستیک به یک کشتی جنگی ایالات متحده در منطقه شلیک کرده اند، که طبق گفته ایالات متحده، همه آنها توسط کشتی سرنگون شدند.

بلینکن روز یکشنبه گفت که انتظار دارد “افزایش اقدامات ایران از طریق نیروهای نیابتی خود علیه نیروهای و پرسنل ما” داشته باشد و افزود:

“ما اقداماتی را برای اطمینان از اینکه می توانیم مردم خود را به طور موثر دفاع کنیم و در صورت لزوم به طور قاطع پاسخ دهیم، انجام می دهیم.”

تنش های اخیر ناشی از حملات حماس به اسرائیل در ۷ اکتبر است. نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) در پاسخ به این حملات، یک ضد حمله ویرانگر انجام دادند که به گفته منابع فلسطینی بیش از ۴۷۰۰ نفر کشته شدند.

در پی این اقدام، ایالات متحده نیروهای دریایی سنگین از جمله دو ناو هواپیمابر و کشتی های پشتیبانی را به منطقه اعزام کرد.

پنتاگون همچنین حدود ۲۰۰۰ سرباز نیروی دریایی را به منطقه اعزام کرده و به زودی گردان های سیستم های دفاع هوایی منطقه ای دفاعی ارتفاع بالا (THAAD) و پتریوت را نیز اعزام خواهد کرد.