کشته های جدید در کرانه باختری.مقاومت به حملات اسرائیل پاسخ می دهد

روز یکشنبه، ۲۲ اکتبر ۲۰۲۳، پنج فلسطینی در کرانه باختری بر اثر تیراندازی نیروهای اسرائیلی کشته شدند. این در حالی است که نیروهای اسرائیلی حملات خود به شهرهای، روستاها و اردوگاه های فلسطینی در کرانه باختری را ادامه می دهند.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که دو نفر در جنین، یک نفر در طوباس و یک نفر در اردوگاه عسكر در نابلس کشته شده اند.

هلال احمر فلسطین نیز اعلام کرد که در حملات اسرائیلی به مسجد الأنصار در اردوگاه جنین، دو فلسطینی کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند.

ارتش اسرائیل ادعا کرد که در یک عملیات مشترک با پلیس اسرائیل، یک تونل زیر مسجد الأنصار را هدف قرار داده است. ارتش اسرائیل گفت که این تونل توسط گروه های فلسطینی برای انجام عملیات علیه اسرائیل استفاده می شد.

در قباطیه، جنوب جنین، نیروهای اسرائیلی یک منزل را محاصره کردند و درگیری مسلحانه ای بین آنها و نیروهای مقاومت فلسطینی درگرفت. منابع خبری فلسطینی گزارش دادند که نیروهای مقاومت فلسطینی با استفاده از بمب های دست ساز به نیروهای اسرائیلی حمله کردند.

در طمّون، جنوب طوباس، یک جوان ۱۹ ساله به نام عدنان بني عودة بر اثر تیراندازی نیروهای اسرائیلی کشته شد و پنج نفر دیگر زخمی شدند.

ارتش اسرائیل همچنین شهر نابلس را نیز در روز یکشنبه ۲۲ اکتبر ۲۰۲۳، به طور گسترده ای محاصره کرد. نیروهای اسرائیلی در این عملیات یک جوان ۲۶ ساله به نام مالك جميل شرقاوي را به ضرب گلوله کشتند.

در همین حال، ده ها مستوطنه یهودی در شب ۲۱ اکتبر ۲۰۲۳ به منازل فلسطینی ها در بلده حوّاره جنوب نابلس حمله کردند و چندین خودرو را به آتش کشیدند.

این حملات اسرائیلی در حالی صورت می گیرد که مقاومت فلسطینی در کرانه باختری به حملات اسرائیلی پاسخ می دهد.

درگیری های اخیر بین اسرائیل و فلسطین در پی حمله اسرائیل به مسجدالاقصی در بیت المقدس آغاز شد. این حمله منجر به موج جدیدی از اعتراضات فلسطینی ها در سراسر کرانه باختری و نوار غزه شد.