غزه گورستان دسته جمعی کودکان و بزرگسالان.ترجمه حمید علوی

در غزه، قربانیان اسرائیل در گورستان‌های دسته‌جمعی دفن می‌شوند بدون اینکه هویت آنها فاش شود!

خبرگزاری میدل ایست نیوز گزارش داد که شمار کشته ها در مناطق مختلف نوار غزه به دلیل حملات رژیم صهیونیستی اسرائیل افزایش یافته است که منجر به ایجاد گورستان‌های دسته‌جمعی در غزه شده است.

نیروهای اسرائیلی از شب گذشته تا صبح یکشنبه حملات خود را به مناطق مختلف نوار غزه تشدید کردند.

خبرنگار میدل ایست نیوز در فلسطین گزارش داد که نیروی هوایی اسرائیل صبح یکشنبه سه حمله به اطراف بیمارستان شهداء الاقصی در نوار غزه انجام داد.

خبرنگار به کشته شدن چهار شهروند در نزدیکی خانه‌شان در محله مناره در جنوب شرق خان یونس در نوار غزه اشاره کرد.

وی همچنین اشاره کرد که تمام خانواده‌ها پس از مرگ همه اعضای خانواده خود در نوار غزه از لیست‌های شهروندی حذف شده‌اند. همچنین اشاره کرد که شهدای زیادی بدون شناسایی دفن می‌شوند.

خبرنگار میدل ایست نیوز گفت که تعداد زیادی از قربانیان در حملاتی که امروز صبح توسط هواپیماهای جنگی اسرائیلی بر غزه انجام شد، کودکان بودند. وی اشاره کرد که گورستان‌های دسته‌جمعی برای قربانیان در نوار غزه به دلیل افزایش تعداد قربانیان ایجاد می‌شوند.

از سوی دیگر، خبرگزاری به نقل از منابع پزشکی گفت که بیش از ۵۰ فلسطینی در شب شنبه به دلیل حملات هوایی به نوار غزه کشته شدند. هواپیماهای جنگی همچنین یک خانه در تل زرتار در شرق جبالیا در نوار غزه را بمباران کردند.

خبرنگار میدل ایست نیوز از افزایش ده‌ها کشته و زخمی بر اثر حملاتی که شب گذشته و صبح یکشنبه توسط نیروهای اشغالگر در مناطق نوار غزه انجام شد، خبر داد. این حملات همچنین مناطق المغازی، بی‌فریج، نصرت، دیر البلاء و خان یونس را هدف قرار داد. همچنین حمله به منزل خانواده زعتامه در کنار مسجد زید بین اردوگاه بدر و البرحامه برای پناهندگان در غرب رفح در نوار غزه انجام شد.

هواپیماهای اسرائیلی منطقه بيت حانون در شمال نوار غزه را هدف قرار دادند. همچنین یکی از خانه‌ها در غرب رفح در جنوب نوار غزه را بمباران کردند که منجر به کشته شدن ۴ نفر شد.

در سایه ادامه محاصره و رنج در نوار غزه که به دلیل ادامه حملات اسرائیلی از هفتم اکتبر جاری بدتر شده است، عدنان ابو حسنه، سخنگوی آژانس «اونروا» روز شنبه به میدل ایست نیوز گفت که «غزه به صد کامیون در روز نیاز دارد تا نیازهای آوارگان را برآورده کند». وی تاکید کرد که لازم است معبر رفح برای ورود این تعداد کامیون به نوار غزه باز شود.

روز شنبه، پنج آژانس وابسته به سازمان ملل متحد هشدار دادند که وضعیت انسانی در نوار غزه به دلیل تجاوز اسرائیلی به این منطقه “فاجعه بار” شده است. آنها تأکید کردند که “بیمارستان‌ها با مجروحان پر شده‌اند و کودکان با سرعت نگران‌کننده‌ای می‌میرند.”