دیلی میل: اسرائیل شب گذشته سوگند یاد کرد که “سر مار” را قطع کند.

بارکات سمت راست نتانیاهواسرائیل شب گذشته سوگند یاد کرد که “سر مار” را قطع کند و در صورت ورود حزب‌الله به جنگ با حماس، به ایران حمله نظامی کند.

تندروها در اسرائیل در رقابت باهم از تهدید به قطع سر مار تا کشتن ۹۰ میلیون ایرانی.

دیلی میل
ترجمه مجله هفته

در مصاحبه اختصاصی با روزنامه “دیلی میل”، وزیر اقتصاد اسرائیل، نر بارکات، هشدار داد که اگر حزب‌الله، گروه تروریستی نیابتی ایران در لبنان، به اسرائیل حمله کند، “آیت‌الله‌های ایرانی از روی زمین محو خواهند شد”.
این اظهارات تحریک‌آمیز، سایه هولناک یک درگیری منطقه‌ای سریع‌الاشتعال را ایجاد می‌کند و در آستانه یک حمله زمینی اسرائیل به نوار غزه برای “نابودی” حماس صورت می‌گیرد.

ده‌ها هزار سرباز اسرائیلی در مرزهای این منطقه مستقر هستند، جایی که حماس – که آن هم از سوی ایران حمایت می‌شود – حدود ۲۰۰ گروگان را در اختیار دارد که در جریان حمله خشونت‌آمیز به جنوب اسرائیل در ۷ اکتبر ربوده شدند.

با این حال، نگرانی‌ها در حال افزایش است که اسرائیل ممکن است مجبور شود در دو جبهه بجنگد، زیرا حزب‌الله و نیروهای اسرائیلی در هفته گذشته درگیری‌های مکرر در مرز شمالی اسرائیل با لبنان داشتند.

در یک تهدید مستقیم برای بازدارندگی تهران از مداخله بیشتر، برکات هشدار داد که اگر اسرائیل باور کند که این گروه تروریستی یک “جبهه شمالی” را باز می کند، نه تنها “حزب الله را از بین خواهد برد”، بلکه “ما ایران را نیز هدف قرار خواهیم داد”.

“طرح ایران این است که اسرائیل را از همه جبهه ها مورد حمله قرار دهد. اگر متوجه شویم که قصد دارند به اسرائیل حمله کنند، نه تنها در این جبهه ها انتقام خواهیم گرفت، بلکه سر مار، ایران را مورد حمله قرار خواهیم داد.
آیت الله ها در ایران دیگر شب ها خوب نمی خوابند، ما کاری می کنیم که اگر خدای ناکرده جبهه شمالی را باز کنند، هزینه سنگینی بپردازند.

لبنان و حزب الله هزینه سنگینی خواهند پرداخت، مشابه آنچه حماس پرداخت خواهد کرد. اما این کافی نیست.

پیام واضح این است که ما سرهای ایران را نیز هدف قرار خواهیم داد. چه زمانی این کار را انجام خواهیم داد؟ وقتی تصمیم بگیریم.

اسرائیل پیام بسیار روشنی به دشمنانش دارد. ما به آنها می گوییم: به آنچه در غزه می گذرد نگاه کنید – اگر به ما حمله کنید، با شما همینطور رفتار خواهد شد. ما شما را از روی زمین محو خواهیم کرد.’

“ترور وحشتناکی که حماس انجام داد، جان بسیاری از مردم را گرفته است. از دست دادن هر زندگی بی گناه همه ما را تضعیف می کند – صرف نظر از مذهب یا ملیت ما”، سناک در روزنامه The Sunday Telegraph نوشت.

با ۲۰ هزار جنگجو، حزب الله یکی از قدرتمندترین نیروهای شبه نظامی در خاورمیانه است. گمان می رود که ایران هر سال صدها میلیون دلار به این اسلامگرایان اختصاص می دهد.

در سال ۲۰۰۶، پس از آنکه حزب الله موشک هایی به شهرهای اسرائیلی شلیک کرد، جنگ بزرگی بین اسرائیل و لبنان درگرفت.

برکات، شهردار سابق اورشلیم، در مصاحبه ای تحریک آمیز گفت که حزب الله “بدون دستور ایران حمله نخواهد کرد” و افزود: “به نوعی … حزب الله، ایران است”.

او گفت که آقای سناک و رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن، که هر دو هفته گذشته از اسرائیل دیدن کردند، از این موضوع آگاه هستند که بین ایران، حماس و حزب الله “ترازبندی جهانی محور شر” وجود دارد.

با این حال، وزیر امور خارجه جیمز کلورلی هشدار داده است که درگیری بین اسرائیل و حماس می تواند منجر به بی ثباتی بیشتر شود. وی در اجلاس صلح در قاهره گفت: “ما باید با هم همکاری کنیم تا از تبدیل شدن وضعیت غم انگیز در نوار غزه به یک درگیری منطقه ای جلوگیری کنیم، زیرا این دقیقاً همان چیزی است که حماس می خواهد.”

کارشناسان نظامی دیشب هشدار دادند که اظهارات وزیر اسرائیلی خطر تشدید جدی را به همراه دارد که می تواند منطقه را به جنگ تمام عیار سوق دهد.
ژنرال ریچارد بارنز، رئیس سابق فرماندهی نیروهای مشترک ارتش بریتانیا، هشدار داد: «اگر اسرائیل به ایران حمله کند، این یک اقدام جنگی علیه ایران است و ایران به آن واکنش خواهد نشان داد.
و اگر این اتفاق بیفتد، کل جهان اسلام احساس خواهد کرد که این یک جنگ بین اسرائیل و اسلام شده است، و این به کجا خواهد رسید؟
در خاورمیانه خطر این وجود دارد که وقایع از کنترل خارج شوند و جهان به جایی برسد که هیچ کس نمی خواهد برسد.»

مایکل کلارک، از دانشکده مطالعات جنگ در دانشگاه کینگز لندن، گفت که گفته می شود مقامات آمریکایی به شدت از اسرائیل خواسته اند که چنین تهدیداتی را که آقای برکات بیان کرده است، مطرح نکند.

او گفت: «ایرانی ها صحبت های تندی می کنند، اسرائیلی ها صحبت های تندی می کنند و شایعات حاکی از آن است که ایالات متحده تل آویو را به شدت تحت فشار قرار داده است تا بیانیه های پیشگیرانه از این دست را که به تازگی نقل کردید، صادر نکند زیرا این امر اوضاع را تشدید خواهد کرد.
اسرائیل ها این چیزها را تا حدی برای بازدارندگی می گویند، [اما] کاملاً محتمل است که ایرانی ها نتوانند نیروهایی را که به نام آنها عمل می کنند، کنترل کنند.»

در مصاحبه خود، برکات وضعیت اسرائیل را با بمباران لندن در سال ۱۹۴۰ مقایسه کرد. او همچنین هشدار داد که شکست در “نابودی” حماس منجر به حملات تروریستی مشابه در بریتانیا خواهد شد.

در بحبوحه انتقاد از امتناع بی بی سی از اینکه حماس را تروریست بنامد، برکات، یک چترباز سابق ارتش اسرائیل، گفت که برخی از خبرنگاران این شبکه را به کفار عاز، یک کیبوتس که بیش از ۷۰ نفر در آن کشته شدند، برده است.

ما شاهد جنایات در اتاق ها و بوی مرگ بودیم که هنوز در هوا است. این بیش از یک منطقه جنگی است، این یک منطقه جهنمی است. آیا می توانید آنچه را دیده اید توصیف کنید؟ اگر این یک سازمان تروریستی نیست، پس چیست؟
او همچنین گفت که مقامات اسرائیلی ویدئویی را دیده اند که در آن تروریست های حماس یک زن را با بنزین آغشته کرده و در خیابان زنده زنده سوزاندند.[برای این ادعا ها نه سندی و نه مدرک معتبری ارائه شده است]
اسرائیل سال هاست که حملات هوایی علیه اهدافی در سوریه انجام می دهد که آن را با ایران مرتبط می داند. تهران از بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، در جنگ داخلی این کشور که در سال ۲۰۱۱ آغاز شد، حمایت می کند.

در ماه سپتامبر، ده ها هواپیمای جنگنده، هواپیمای جاسوسی و هواپیمای سوخت رسان نیروی هوایی اسرائیل هزاران مایل از اسرائیل به یونان و برگشتند تا یک حمله دوربرد به ایران و تاسیسات هسته ای آن را شبیه سازی کنند.