عین الاسد: مرگ یک وابسته نظامی آمریکا از ترس حمله پهپادی!

مرگ یک وابسته نظامی آمریکا از ترس حمله پهپادی!

پنتاگون: یک پیمانکار غیرنظامی آمریکایی در پی هشدار حمله پهپادی در پایگاه عراقی جان خود را از دست داد.

ترجمه مجله هفته

به گفته سخنگوی پنتاگون، بریگر ژنرال پاتریک رایدر، یک پیمانکار غیرنظامی آمریکایی در روز چهارشنبه در پایگاه هوایی عین الاسد در عراق در حالی که پرسنل در حال پناه گرفتن از یک حمله پهپادی مشکوک بودند، دچار “حمله قلبی” شد و جان خود را از دست داد.

در یک نشست خبری در واشنگتن، رایدر گفت که اگرچه هیچ حمله ای رخ نداد، اما “متأسفانه یک کارمند غیرنظامی آمریکایی در حین پناه گرفتن دچار حمله قلبی شد و اندکی بعد درگذشت”.

دو پهپاد روز قبل به این پایگاه حمله کردند. رایدر هیچ گروه مسلح خاصی را به دست داشتن در حملات متهم نکرد.

پایگاه هوایی عین الاسد به طور مکرر با موشک و پهپاد مورد حمله قرار می گیرد، که ایالات متحده عمدتاً آن را به شبه نظامیان مورد حمایت ایران نسبت می دهد. در یک حادثه مشابه در سال ۲۰۲۱ یک پیمانکار غیرنظامی ساختمانی در جریان حمله موشکی به این پایگاه بر اثر حمله قلبی جان خود را از دست داد.

هشدار روز چهارشنبه در عین الاسد بلافاصله پس از یک حمله پهپادی به پایگاه آمریکایی التنف در جنوب سوریه رخ داد. به گفته رایدر، یک پهپاد سرنگون شد، در حالی که پهپاد دیگر به پایگاه اصابت کرد و باعث جراحت جزئی برای تعداد نامشخصی از پرسنل شد.

در یک حادثه در روز پنجشنبه، یک کشتی جنگی آمریکایی که در نزدیکی یمن عملیات می کرد، توسط نزدیک به دوجین پهپاد مورد محاصره قرار گرفت، به گفته رایدر. USS Carney همچنین چندین موشک را که توسط نیروهای حوثی در یمن شلیک شده بود، رهگیری کرد، رایدر گفت و افزود که پنتاگون نمی تواند بگوید که موشک ها به کجا می رفتند، اما ممکن است به اهدافی در اسرائیل هدایت شده باشند.

از زمان آغاز جنگ بین اسرائیل و حماس تقریباً دو هفته پیش، ایالات متحده نیروهای دریایی قابل توجهی را به خاورمیانه اعزام کرده است، از جمله دو گروه هواپیماهای حامل.

“من پیش بینی ای در مورد واکنش احتمالی به این حملات نخواهم کرد”، رایدر روز پنجشنبه در یک نشست خبری گفت. “من می گویم که ما تمام اقدامات لازم را برای دفاع از نیروهای ایالات متحده و ائتلاف در برابر هرگونه تهدیدی انجام خواهیم داد. هرگونه واکنش، اگر انجام شود، در زمان و به شیوه ای که خودمان تعیین میکنیم انجام خواهد شد.”