درگیری در مرز لبنان، کشته و زخمیاعتراف اسرائیل: یک کشته و زخمی ارتش در اثر موشک‌های ضد زره در مرز لبنان

ترجمه مجله هفته

رسانه‌های اسرائیلی امروز شنبه، ۲۱ اکتبر ۲۰۲۳، اعلام کردند که یک سرباز اسرائیلی در اثر موشک‌های حزب الله در مرز لبنان کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

حزب الله لبنان تصاویری از عملیات هدف قرار دادن وسایل جمع‌آوری اطلاعات در چندین پایگاه ارتش اسرائیل در مرز لبنان – فلسطین منتشر کرد.

منابعی به المیادین تأیید کردند که در حملاتی که حزب الله لبنان به یک نیروی نظامی اسرائیلی در «نتوفا» و نزدیک «برانیت» انجام داد، سه کشته و چهار زخمی اسرائیلی وجود داشته است.

در همین حال، رسانه‌های اسرائیلی از مجروح شدن ۷ نفر در صفوف اسرائیلیان، از جمله یک کشته، بر اثر هدف قرار دادن نزدیک «برانیت» را تأیید کردند.

خبرنگار المیادین در جنوب لبنان گفت که اشغالگران نتوانستند کشته‌شدگان و مجروحان خود را جز با استفاده از یک بالگرد تخلیه کنند.

پیش از آن، حزب الله اعلام کرد که عناصرش یک نیروی پیاده نظام اسرائیلی را در نزدیکی مقر «برانیت» با موشک هدف قرار دادند و تلفات قطعی وارد کردند. خبرنگاران همچنین گفتند که یک گروه تجسسی اسرائیلی در نزدیکی سایت «نتوفا» هدف آتش سلاح‌های مقاومت قرار گرفت، جایی که تلفات مستقیمی وارد شد.

در راستای پاسخ به حملات اسرائیلی، حزب الله، روز گذشته، اعلام کرد که سایت‌های اسرائیلی در مزارع شبعا اشغالی را با موشک‌های هدایت‌شونده هدف قرار داده است، علاوه بر دو سایت اسرائیلی مقابل در تپه‌های کفرشوبا با دو موشک هدایت‌شونده دیگر.

مقاومت همچنین سایت‌های الرمثه، زبدین، رادار، رویسات القرن و رویسات العلم را با موشک‌های هدایت‌شونده و سلاح‌های مناسب هدف قرار داد.

همچنین، مجاهدان آن‌ها یک تجمع از سربازان اشغالگر اسرائیل را در مقر هونین اشغالی (رامیم) هدف قرار دادند.

این تشدید درگیری در مرز لبنان – فلسطین در بحبوحه ترس اسرائیلی از گسترش نبرد صورت می‌گیرد، در حالی که رسانه‌های اسرائیلی این تشدید را «جنگ واقعی» توصیف کرده‌اند.