جهان مبتنی بر غارتگری استعماری در حال مقاومت است.جنگ در خاورمیانه

از آرنولد شولتسل
یونگه ولت
ترجمه مجله هفته


وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی، نادی پاندور، روز یکشنبه در سومین کنفرانس «معضلات بین‌المللی بشریت» در ژوهانسبورگ گفت: «آنچه ما در جهان مشاهده می‌کنیم، عقب‌نشینی فزاینده‌ای از نیروهایی است که می‌خواهند عمل جمعی، همبستگی بین‌المللی و همکاری جهانی را تقویت کنند.»

پیش از این، رانی کاسیلس، بنیانگذار جنبش مسلح ANC در سال ۱۹۶۳ و وزیر سابق اطلاعات، در مورد خطر فاشیسم جدید هشدار داده بود. هر دو سخنران تلاش‌های اسرائیل برای تجزیه اتحادیه آفریقا را محکوم کردند و نام «دولت آپارتاید» را برای این کشور خاورمیانه تکرار کردند. کاسیلس گفت که هرکسی که مانند وزیر دارایی اسرائیل، بزآلل اسموترین، معتقد باشد که ملت فلسطینی وجود ندارد، یک فاشیست است که تنها به غارت زمین مستعمره علاقه دارد.

جدا از همکاری نزدیک اسرائیل با آفریقای جنوبی سابق، حتی در توسعه بمب اتمی، این یک واقعیت واضح است: هر دو رژیم نوک پیکان ضد استعمار و آزادی ملی بودند و اسرائیل همچنان همینطور باقی مانده است.

هر چه که حماس و سازمان‌های دیگر را به انجام حمله تروریستی تحریک کرده باشد، نه تنها موجب اتحاد در داخل اسرائیل شده است، بلکه شکل‌گیری غرب جمعی را به یک گروه فوق‌العاده خشونت‌طلب که به دور ایالات متحده می‌چرخد، تقویت کرده است. این به ویژه آلمان را شامل می‌شود که می‌خواهد در خط مقدم باشد – علیه روسیه، علیه چین و اکنون علیه هر گونه اشاره به آرامش در منطقه خاورمیانه. این موضوع را قطعنامه مجلس فدرال که روز جمعه تصویب شد، مستند می‌کند: تنها حق دفاع از خود اسرائیل را به رسمیت می‌شناسد و حقوق فلسطینی‌ها را نادیده می‌گیرد. در شرایط موجود – قطع عمده عرضه مواد غذایی و حیاتی به غزه، فراخوان برای فرار همزمان با بمباران – این کارت سفیدی برای قتل عام است. این خون‌ریزی توسط نمایندگان حاضر در ائتلاف چپ همراه با حزب راست افراطی AfD مورد حمایت قرار گرفت – همکاری برازنده همگان.
هشدارهایی مانند جو بایدن مبنی بر رعایت قوانین جنگی یا حتی درگیری مانند بین اسپانیا و اسرائیل – به فکرشان هم نرسید. برعکس نمایندگان را ترغیب کرد تا به اتفاق آرا در خط مقدم ضد شورش قرار گیرند.
البته که قطعنامه های سازمان ملل متحد که توسط روسیه یا برزیل ارائه می شوند و در آنها خواستار حفاظت از غیرنظامیان و حل و فصل اختلافات می شوند، رد می شوند. برای قدرت های استعماری، صلح با شیء استعماری امکان پذیر نیست، کسانی که توسط آنها تحت سلطه قرار گرفته اند، به حساب نمی آیند. اسموتریچ هم در شورای امنیت و هم در پارلمان آلمان پیروز می شود.

پاندور در پایان سخنرانی خود در روز شنبه، فراخوان فیدل کاسترو را برای اتحاد زحمتکشان جهان نقل کرد. این فراخوان بیشتر از آنچه قهرمانان امپراتوری استعماری تصور می کنند، به پیش رفته است.