بیمارستان القدس تهدید به بمباران شد.کادر بیمارستان القدس در غزه پس از تهدید اسرائیل به بمباران، از تخلیه خودداری می کند

ترجمه مجله هفته

کادر بیمارستان القدس در شهر غزه از تخلیه بیمارستان پس از تهدیدهای اسرائیل به بمباران آن خودداری می کنند و تأکید می کنند که آن را تخلیه نخواهند کرد.

کادر بیمارستان القدس در غزه از تخلیه آن پس از تهدیدهای اسرائیل به بمباران بیمارستان و درخواست از مدیریت آن برای تخلیه خودداری می کنند.

پیش از این، مدیر بیمارستان القدس، بشار مراد، اعلام کرد که ارتش اسرائیل به او دستور داده است که بیمارستان را فوراً تخلیه کند و اشاره کرد که ۱۲ هزار آواره در داخل آن هستند. همچنین تأیید کرد که حملات مستقیم و شدیدی از سوی جنگنده های اسرائیلی به اطراف بیمارستان انجام شده و خسارات مادی به آن وارد شده است.

از سوی دیگر، جمعیت هلال احمر فلسطین، جمعه، اعلام کرد که از سوی مقامات اسرائیلی تهدید به بمباران بیمارستان القدس واقع در جنوب غربی شهر غزه شده و خواستار تخلیه فوری بیمارستان شده است.

هلال احمر در بیانیه ای اعلام کرد که بیمارستان القدس بیش از ۴۰۰ بیمار و حدود ۱۲ هزار آواره غیرنظامی را که به عنوان مکانی امن به آن پناه آورده اند، در خود جای داده است. همچنین از جهان خواست تا فوراً برای جلوگیری از وقوع یک کشتار جدید در بیمارستان، مانند آنچه در بیمارستان کلینیکی انجیلی رخ داد، اقدام کند.

از سوی دیگر، رئیس دفتر مطبوعاتی دولتی در نوار غزه، سلام معروف، از تکرار کشتار بیمارستان کلینیکی انجیلی که در آن صدها نفر از جمله کودکان جان خود را از دست دادند، هشدار داد.