۱۰۰ میلیارد پول بی پشتوانه برای اسرائیل و اوکراینرسانه ها: بایدن ۱۰۰ میلیارد دلار برای اسرائیل و اوکراین می خواهد.

ترجمه مجله هفته

اکثر دموکرات ها و جمهوری خواهان از پرداخت های کمک نظامی به اسرائیل حمایت می کنند. با این حال، قبل از اینکه مجلس نمایندگان بتواند با این قانونگذاری شروع کند، باید یک رئیس جدید انتخاب شود.

به گزارش روزنامه آمریکایی بلومبرگ، رئیس جمهور ایالات متحده، جو بایدن، قانون کمک ۱۰۰ میلیارد دلاری را پیشنهاد خواهد کرد که شامل کمک به اسرائیل، اوکراین، تایوان و امنیت مرزی با مکزیک خواهد بود. این گزارش روز سه شنبه با استناد به افراد مطلع با این موضوع منتشر شد. تصور می شود که بسته کمک ها پیشنهادی حمایت فراحزبی را در کنگره بدست آورد.

طبق گفته یک منبع ناشناس به بلومبرگ، جزئیات طرح هنوز نهایی نشده است، اما کل سال مالی را که در اکتبر ۲۰۲۴ پایان می یابد، پوشش خواهد داد. درخواست قبلی برای کمک به اوکراین که این ماه منجر به استعفای رئیس مجلس نمایندگان، کوین مک کارتی، شد، ۲۴ میلیارد دلار بود و تنها سه ماه را پوشش می داد.

در حالی که اکثریت هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه از ارائه کمک نظامی به اسرائیل حمایت می کنند، جمهوری خواهان از اختصاص پول بیشتر به اوکراین کمتر راضی هستند. به همین دلیل، مایکل مک‌کال، رئیس جمهوری خواهان کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان، هفته گذشته پیشنهاد داد که کمک های خارجی را با طرحی برای امنیت مرزی ترکیب کند تا برای برخی از هم حزبی هایش خوشایندتر شود.

سناتور شمرو: نیاز در اسرائیل و اوکراین زیاد است

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، اسرائیل از ایالات متحده درخواست کمک فوری ۱۰ میلیارد دلاری برای مقابله با گروه فلسطینی جهادی حماس در نوار غزه کرده است. با این حال، قبل از اینکه مجلس نمایندگان بتواند با این دخواست‌ها رسیدگی کند، باید یک رئیس جدید انتخاب کند. این کار روز سه شنبه انجام نشد، زیرا جمهوری خواه جیم جوردن از اوهایو از حمایت کافی از حزب خود برای کسب ریاست برخوردار نبود.

سناتور چک شومر، دموکرات نیویورک که رهبری اکثریت سنا را بر عهده دارد، به بلومبرگ گفت که انتظار دارد پیشنهاد کاخ سفید اواخر این هفته ارائه شود. شومر گفت: «می‌خواهیم بسته اضافی را هر چه سریع‌تر به راه بیندازیم، زیرا نیاز به پول هم در اسرائیل و هم در اوکراین زیاد است.»

روز دوشنبه، وزیر خزانه داری ایالات متحده، جنت یلن، به شبکه تلویزیونی بریتانیایی اسکای نیوز گفت که ایالات متحده می تواند هم اوکراین و هم اسرائیل را حمایت کند. یلن گفت: «من در اوکراین بودم و می توانم به شما بگویم که کمک اقتصادی مستقیمی که به آنها ارائه می دهیم، آنها را قادر می سازد که این جنگ را انجام دهند.»

تاکنون، واشنگتن حداقل ۱۱۳ میلیارد دلار کمک به کی یف وعده داده است، از جمله کمک نظامی به ارزش حدود ۴۴ میلیارد دلار. گنادین کووالنکو، مقام وزارت دفاع اوکراین، در اوایل ماه جاری به واشنگتن پست اعتراف کرد که کی یف “صد در صد” به ایالات متحده وابسته است و کمک ایالات متحده ضروری است.