ناو جنگی آمریکا به پهپادهای حوثی‌ها که به اسرائیل می‌رفتند حمله کرد.ترجمه مجله هفته

در حالی که اوضاع در خاورمیانه روز به روز بدتر می شود، به گفته پنتاگون، ناو جنگی آمریکایی USS Carney اهدافی را در دریای سرخ هدف قرار داده است.

ناوچه آمریکایی USS Carney به گفته پنتاگون سه موشک و چند پهپاد را که از منطقه یمن تحت کنترل شورشیان حوثی شلیک شده بودند، سرنگون کرد.

سخنگوی پنتاگون، ژنرال پات رایدر به خبرنگاران گفت که این رهگیری روز پنجشنبه در دریای سرخ انجام شد. وی افزود که موشک ها به سمت شمال پرواز می کردند، “احتمالاً به سمت اهدافی در اسرائیل”، و هدف آنها ناو آمریکایی نبود. به گفته رایدر:

“در میان نیروهای آمریکایی مجروحی وجود نداشت و تا آنجا که می دانیم، در محل حادثه نیز غیرنظامیانی وجود نداشتند.”

این حادثه پس از آن رخ داد که پهپادهایی به تاسیسات نظامی که پرسنل آمریکایی در عراق و سوریه در آنها مستقر هستند، حمله کردند. روز سه شنبه، پهپادها به پایگاه های هوایی عین الاسد و الحاریر (باشور) حمله کردند و به گفته پنتاگون، نیروهای ائتلاف غربی به طور جزئی مجروح شدند. روز بعد، دو پهپاد به پایگاه التنف در سوریه حمله کردند. یک پهپاد سرنگون شد، در حالی که دیگری به پایگاه اصابت کرد و همچنین باعث جراحات جزئی در میان نیروهای غربی شد.

پس از آغاز خصومت ها بین حماس و اسرائیل در ۷ اکتبر، ایالات متحده یک ناوگان دریایی به رهبری ناو هواپیمابر USS Gerald R. Ford را به دریای مدیترانه شرقی اعزام کرد.

به گفته پنتاگون واشنگتن مهمات و تجهیزات اضافی به متحد دیرین خود اسرائیل در مبارزه با فلسطینیان شبه نظامی تحویل داد. وزیر دفاع، لوی آستین، اعزام یگان اعزامی تفنگداران دریایی بیست و ششم به منطقه را دستور داد تا «تعهد ایالات متحده به امنیت اسرائیل را نشان دهد و هر عامل دولتی یا غیر دولتی را از تلاش برای تشدید جنگ بازدارد».