بیش از ۴۱۰۰ کشته و ۱۳۰۰۰ زخمی در غزه، چهار بیمارستان غیرفعال.ترجمه مجله هفته

وضعیت بهداشتی غزه پس از تخلیه چهار بیمارستان، پایان ذخایر استراتژیک وزارت بهداشت در نوار غزه و اعلام وزارت بهداشت مبنی بر کشته شدن بیش از ۴۱۳۷ فلسطینی و زخمی شدن ۱۳۰۰۰ نفر دیگر، فاجعه بار است.

سازمان پزشکان بدون مرز: بیمارستان شفا ظرف ۲۴ ساعت برق خود را از دست خواهد داد

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که بیش از ۴۱۷ فلسطینی در غزه در نتیجه ادامه حملات اسرائیل به نوار غزه برای چهاردهمین روز متوالی کشته شده و ۱۳ هزار نفر دیگر زخمی شده اند.

به گزارش خبرنگار المیادین، هشت شهید بر اثر بمباران منزل خانواده عطالله در محله یرموک شهر غزه در ساعات گذشته کشته شدند.

به گفته المیادین، این تجاوز همزمان با قطع برق چهار بیمارستان و پایان ذخایر استراتژیک وزارت بهداشت در نوار غزه است که وضعیت بهداشتی در نوار غزه را فاجعه بار می کند.

وضعیت بهداشتی در #غزه فاجعه بار است، پس از تخلیه ۴ بیمارستان، همچنین ۲۲ درمانگاه تهدید به تخلیه شده اند، به منظور بمباران آنها.

سازمان پزشکان بدون مرز اعلام کرد که برق بیمارستان اصلی غزه ظرف 24 ساعت قطع خواهد شد.

کمیته بین المللی صلیب سرخ در نوار غزه روز یکشنبه گذشته گفت که “بیمارستان ها قادر به مراقبت از مجروحان و بیماران به دلیل تخلیه منابع نیستند.”

صلیب سرخ تأکید کرد که نمی تواند کار بشردوستانه خود را ادامه دهد مگر اینکه منابع بیشتری به غزه برسد.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) نیز پیشتر هشدار داده بود که “ذخایر سوخت در تمام بیمارستان های نوار غزه تمام خواهد شد”، با تاکید بر اینکه “توقف ژنراتورهای پشتیبانی جان هزاران بیمار را به خطر می اندازد.”.

بیمارستان ها مجبور به قرار دادن اجساد شهدا در یخچال های “بستنی” به دلیل تعداد زیاد شهدا که از ظرفیت آن فراتر می رود، شده‌اند.

همچنین مدیر بیمارستان الشفاء در غزه اعلام کرد که عمل های جراحی بدون بیهوشی و در خیابان ها انجام می شود.

نیروهای اشغالگر روز سه شنبه گذشته، بیمارستان باپتیست در مرکز نوار، که منجر به شهادت بیش از ۵۰۰ نفر از جمله کودکان و زنان شد، را هدف قرار دادند.
همزمان با ادامه حملات اسرائیل به غزه از ۱۳ روز پیش، اسرائیل محاصره غزه را تشدید کرد و گذرگاه رفح را بمباران کرد، که منجر به تشدید بحران انسانی شد.
تصاویری از فلسطینی ها در غزه منتشر شده که مشغول نوشیدن آب غیر شرب، به دلیل اتمام آب آشامیدنی، هستند که این امر هشدار دهنده یک بحران بهداشتی جدی است که زندگی شهروندان را تهدید می کند.

دیروز برنامه جهانی غذا گفت که یک نانوایی دیگر متعلق به آن در غزه، شب گذشته هدف قرار گرفت، توضیح داد که این نانوایی نان را در مراکز اسکان به خانواده های آواره توزیع می کرد.

سیندی مکین، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا، گفت: «از میان ۲۳ نانوایی که با آنها همکاری می کنیم، امروز فقط ۴ نانوایی فعال هستند زیرا بیشتر آنها سوخت خود را تمام کرده اند».