یمن تهدید دیگری برای اسرائیل؟

حمله پهپادی یمن به آرامکو در عربستان سعودی


رسانه های اسرائیلی در مورد اعلام آمادگی یمنی ها و بسیج جهادی ها برای شرکت فعال در جنگ در اسرائیل اظهار نظر می کنند.

رسانه های اسرائیلی روز پنجشنبه پس از آنکه جنبش انصار الله در یمن یک بسیج جامع جهادی و قصد خود را برای شرکت فعال در جنگ در فلسطین اشغالی اعلام کرد، از تهدید دیگری علیه اسرائیل سخن گفتند.

راهپیمایی های خشمگین در استان های مختلف یمن دیروز اعلام شد “وضعیت هشدار عمومی جهادی مردمی و آمادگی برای شرکت فعال در جنگ در فلسطین» و آمادگی کامل برای اجرای هر گزینه ای که رهبری انقلابی در این زمینه مناسب بداند».

پیش از این، رهبر جنبش انصارالله یمن، اقای عبدالملک الحوثی، تاکید کرد که مردم یمن آماده اند تا هر کاری که می توانند انجام دهند. وظیفه مقدس خود را برای ایستادن در کنار مردم فلسطین انجام دهد.

وی ادامه داد: مردم ما آماده حرکت صدها هزار نفری و پیوستن به مردم فلسطین برای مقابله با دشمن هستند و ما در انجام هر کاری که ممکن است تردید نخواهیم کرد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه خطوط قرمزی در وضعیت مربوط به غزه و هماهنگی بین محور مقاومت وجود دارد، گفت: ما با محور مقاومت هماهنگ هستیم و اگر آمریکا مستقیما مداخله نظامی کند، ما آماده مشارکت حتی با بمباران راکتی و راهپیمایی هستیم. از جمله کارهایی که انصارالله توانایی انجام آن را دارد ایجاد اختلال در رفت و آمد کشتی‌ها در دریای سرخ است.

محمد علی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی یمن، پیشتر به ایالات متحده هشدار داده بود که دخالت مستقیم ان در تجاوز علیه مردم فلسطین است. این به معنای تبدیل تجاوز به یک جنگ منطقه ای است..

این هشدارهای یمنی علاوه بر هشدارهای قبلی عراق و لبنان است، همانطور که جعفر الحسینی، سخنگوی ارتش کتائب حزب الله عراق، تایید کرد: ورود مقاومت در عراق در حالی که مقاومت اسلامی در لبنان همچنان به هدف قرار دادن مکان های اشغالی، وسایل نقلیه و سربازان اختصاص داده شده برای نظارت، در پاسخ به حملات اسرائیل در مرز، و برای پیوستن به نبرد “سیل الاقصی”.

در این زمینه، رسانه های اسرائیلی تایید کردند که اسرائیل در جدی ترین بحران امنیتی وجودی قرار دارد که نشان دهنده یک شکست بزرگ سیاسی، امنیتی، نظامی و اطلاعاتی (در نتیجه سیل الاقصی) است.

رسانه های اسرائیلی با اشاره به وخامت یک جنگ تمام جانبه می تواند منجر به تغییر چشمگیر در توازن قدرت در خاورمیانه شود و افزودند که وقوع تراژدی روز سیاه در روز شنبه 7-10-2023 (توفان الاقصی)، “اسرائیل را به یک چرخش بزرگ فرو برد.”