معترضان یهودی و فلسطینی ورودی کاپیتول را اشغال کردند.ترجمه مجله هفته

تقاضای آتش‌بس: اعتراضات و دستگیری‌ها در کاپیتول واشنگتن.

اعتراضات گسترده یهودیان و فلسطینیان آمریکایی، نگهبانان کاپیتول واشنگتن دی سی را غافلگیر کرد. پس از صحنه‌های آشفته، دستگیری‌هایی صورت گرفت. معترضان خواستار آتش‌بس فوری بین اسرائیل و حماس بودند.

در اعتراضات بزرگ ضد درگیری اسرائیل و حماس، طبق اعلام سخنگوی پلیس کاپیتول، حدود ۳۰۰ نفر توسط پلیس در شب چهارشنبه بازداشت شدند. معترضان طرفدار فلسطین از سازمان‌های “If Not Now” و “Jewish Voices for Peace” خواستار آتش‌بس در جنگ بین اسرائیل و فلسطین بودند. شرکت‌کنندگان یهودی تی‌شرت‌هایی با نوشته “یهودیان می‌گویند آتش‌بس اکنون” پوشیده بودند. اکثر افراد دستگیر شده به این دلیل دستگیر شدند که تا ورودی کاپیتول پیشروی کردند، به گفته سخنگوی پلیس به خبرنگاران.

در طول روز چهارشنبه، صدها نفر در داخل و خارج از کاپیتول ایالات متحده جمع شدند و خواستار پایان حملات نظامی اسرائیل به نوار غزه شدند.
طبق گزارش رسانه‌های آمریکایی مانند واشنگتن پست، در میان معترضان چندین رابی یا روحانی یهودی نیز حضور داشتند که علیه اشغال اسرائیل در غزه صحبت کردند.
پس از دستورات پلیس کاپیتول برای پایان دادن به اعتراض و ترک ساختمان، دستگیری‌ها آغاز شد.
اولین واکنش‌ها در شبکه‌های اجتماعی همچنین نشان‌دهنده ی اختلاف نظر در ایالات متحده در مورد موضوع همبستگی بیشتر رسانه‌ای-سیاسی با اسرائیل است. یک کامنت‌نویس در پلتفرم X انتقاد کرد:

“ظاهراً اشغال کاپیتول، برگزاری شورش در آنجا و قطع یک جلسه استماع در کنگره اشکالی ندارد. اما اگر فقط به نام فلسطین اعتراض کنید اشکال دارد.”
در آلمان، روزنامه راست افراطی و زرد بیلد با انتشار تصاویر واشنگتن تیتر زد که “نفرت‌ورزان به اسرائیل کاپیتول ایالات متحده را محاصره می‌کنند” . وب‌سایت خبری نیوس شرکت‌کنندگان را “معترضان افراطی چپ” توصیف کرد. شبکه یک حکومتی آلمان در ‘Liveblog’ خود در بخش بحران غزه هیچ خبری در مورد رویدادهای واشنگتن منتشر نکرد.به گزارش هندلزبلات.، پیشگامان اعتراضات در واشنگتن در غرب کاپیتول آغاز شدند، جایی که معترضان فریاد می‌زدند “بگذارید غزه زنده بماند!”.
چندین سیاستمدار دموکرات در برابر معترضان ظاهر شدند، از جمله نمایندگان کوری بوش و راشیدا طالیب که از آنها این سخنان نقل قول می‌شود: “متاسفانه همه آمریکایی‌ها در این مورد در کنار شما نیستند” و “اما آمریکایی‌ها خواستار آتش‌بس هستند. می‌خواهند این کار تمام شود.” این اشاره ای به سمت رئیس‌جمهور بایدن بود که در آخرین سفر خود به اسرائیل کمک‌های نظامی گسترده‌ای را به اسرائیل تضمین کرده بود و صحبتی از آتش بس و صاح نکرده است.

گروه بزرگ‌تری از معترضان که توسط گروه یهودی چپ‌گرا سازمان‌دهی شده بود، از طریق ورودی‌های امنیتی مختلف وارد ساختمان Cannon House Office شدند و در روتوندا جمع شدند، به گفته سخنگوی پلیس کاپیتول. کنگره ایالات متحده در بخش‌های وسیعی برای عموم آزاد است، بازدیدکنندگان می‌توانند در صورت تمایل به دفاتر سنا و نمایندگان نیز وارد شوند. با این حال، تجمعات گروهی یا اعتراضات فقط باید با فاصله معینی از محوطه انجام شوند.