حمله به پایگاه های آمریکا در عراقحمله به پایگاه های آمریکا در عراق و رهگیری موشک ها در دریای سرخ.

ترجمه مجله هفته

خبر: در میان نگرانی هایی که جنگ در غزه می تواند منجر به تشدید تنش های منطقه ای شود، خبرگزاری رویترز گزارش داده است که پایگاه هوایی عین الاسد در عراق که نیروهای امریکایی را در خود جای داده است، مورد حمله موشکی و هواپیماهای بدون سرنشین قرار گرفته است.

رویترز به نقل از دو نیروی امنیتی گزارش داد که هنوز مشخص نیست که آیا در این حمله تلفاتی وجود داشته است یا خیر. این سومین حمله از این دست به یک پایگاه در عراق با سربازان امریکایی در کمتر از ۲۴ ساعت است.

این خبرگزاری به نقل از دو مقام آمریکایی همچنین گزارش داد که یک کشتی جنگی نیروی دریایی آمریکا که در نزدیکی یمن حرکت می کرد، چندین پرتابه را رهگیری کرده است. این منابع گفتند که به نظر نمی رسد این کشتی جنگی هدف این حمله باشد و پرتابه ها در مجاورت آن عبور می کنند.

پنتاگون تایید کرده است که یک کشتی جنگی امریکایی سه موشک و هواپیماهای بدون سرنشین را در شمال دریای سرخ سرنگون کرده است.

هنوز مشخص نیست که چه کسی پشت این حملات بوده یا اینکه آیا این حملات در پاسخ به درگیری اسرائیل و حماس انجام شده است.
پایان خبر الجزیره

نیروهای موسوم به مقاومت عراق برای دومین بار متوالی نیروهای آمریکایی را در «عین الاسد» هدف قرار داد.

مقاومت اسلامی عراق امروز پنجشنبه مسئولیت هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی در پایگاه «عین الاسد» را بر عهده گرفت.

خبرنگار المیادین گزارش داد که پهپادها پایگاه «عین الاسد» در غرب عراق را که نیروهای آمریکایی در آن مستقر هستند، هدف قرار دادند.

در همین حال، منابع امنیتی به رویترز گفته اند که پهپادها و موشک ها به پایگاه هوایی عین الاسد در عراق حمله می کنند و صدای چندین انفجار در داخل این پایگاه شنیده شده است.

فراس آل یاسر، یکی از اعضای شورای سیاسی جنبش نُجَباء در گفتگوی خود با المیادین در خصوص این حمله گفت: مقاومت با هدف قرار دادن پایگاه های آمریکایی در عراق و سوریه، عملاً در حال اجرای برنامه همبستگی با فلسطین است.
آل یاسر تأیید کرد که مقاومت اسلامی در عراق در حال تدارک غافلگیری علیه منافع آمریکاست و نسبت به تشدید تنش در غزه هشدار داد.
این هدف قرار دادن یک روز پس از آن صورت می گیرد که منابع مقاومت اسلامی عراق به المیادین تایید کردند که مسئولیت هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی در عراق در پایگاه های “عین الاسد” و “حریر” را بر عهده گرفته اند، پس از آنکه آنها اعلام کردند در صورت ورود اسرائیل به غزه و تشدید جنگ آنها برای ورود به نبرد تردید نخواهد کرد.

منابع مقاومت اسلامی به المیادین گفتند: ما نیروهای آمریکایی را به عملیات بیشتر تهدید می کنیم.

در همین زمینه، خبرگزاری رویترز گزارش داد که ارتش آمریکا «بامداد چهارشنبه حمله ای را که نیروهایش را در عراق هدف قرار داده بود خنثی کرد و دو پهپاد را قبل از رسیدن به هدف رهگیری کرد».

وی تصریح کرد: این نشان می‌دهد که جناح‌های مقاومت عراق در شرایطی که آمریکا از رژیم اشغالگر اسرائیل در جنگ با نوار غزه حمایت می‌کند، تهدیدات خود را برای هدف قرار دادن منافع آمریکا در این کشور آغاز کرده‌اند.

این آژانس با استناد به دو مقام آمریکایی که در مورد این حمله صحبت کردند و از مشخص کردن طرف عراقی که آمریکایی ها مظنون به انجام آن هستند، خودداری کردند، توضیح داد که این حمله اولین حمله از نوع خود به نیروهای آمریکایی در عراق در بیش از یک سال گذشته بود.

این گزارش همچنین نشان داد که واشنگتن با توجه به تشدید شدید تنش در منطقه به دلیل تجاوزات مداوم اسرائیل به نوار غزه، سطح هوشیاری نیروهای خود در عراق را با پیش بینی حملات احتمالی جناح های مقاومت عراق افزایش داده است.

گروه‌های عراقی قول داده بودند که «نظارت نخواهند کرد و نسل‌کشی علیه فلسطینی‌ها در غزه را تماشا نخواهند کرد».

چند روز پیش، فالح الفیاض، فرمانده حشد الشعبی عراق در مصاحبه با المیادین گفت که عراق «همه وظایف خود را در قبال فلسطینی ها، چه در سطح کمک و چه در سطح نظامی انجام خواهد داد».