اسرائیل: بیش از ۳۰۰ سرباز از زمان آغاز تهاجم کشته شدند


۳۰۶ عضو ارتش اسرائیل از زمان آغاز نبرد «توفان الاقصی» که توسط مقاومت فلسطین در ۷ اکتبر اغاز شد، کشته شده اند.

در اخرین تلفات اعلام شده توسط اشغالگر، حدود ۱۵۰۰ اسرائیلی کشته شدند و تعداد زخمی ها از زمان اغاز توفان الاقصی تاکنون بیش از ۳۰۰۰ نفر بوده است. جناح های مقاومت فلسطینی ادعا می کنند که تعداد کشته ها و زخمی های اشغال بسیار بیشتر است.

در مورد تعداد زندانیان اسرائیلی که توسط مقاومت فلسطین نگهداری می شوند، ابوعبیده، سخنگوی یگان های عزالدین قسام، شاخه نظامی حماس، دو روز پیش تخمین زد که تعداد انها بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ زندانی است. یا بیشتر، نشان می دهد که تیپ های قسام به تنهایی ۲۰۰ زندانی دارد.

دیروز، معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی، محمد الحیندیزندانیان اسرائیلی عمدتا سرباز هستند و خاطرنشان کرد که این مسئله پیچیدگی های زیادی دارد و قبل از پایان تجاوز هیچ جزئیاتی در مورد ان صحبت نخواهد شد.

دیشب بمباران شدید در سراسر نوار غزه
صفوات کاهلوت
گزارش از نوار غزه

پس از نیمه شب، اسرائیل بمباران خود را در بخش های مختلف نوار غزه تشدید کرد و الرفح بیشترین هدف را قرار داد و ده ها فلسطینی کشته شدند.

در خان یونس، ۱۱ ساختمان مسکونی تخریب شد که منجر به تلفات شد.

یک ساعت پیش، پنج برج مسکونی در الزهرا در مرکز غزه مسطح شد. نزدیک به ۱۰۰ خانواده قبل از اینکه هدف قرار بگیرند، ساختمان ها را تخلیه کردند. آنها در حال حاضر در خیابان ها به دنبال پناهگاه هستند.

مدارس سازمان ملل بیش از حد ظرفیت دارند. دانشگاه ها و سالن های عروسی نیز در ظرفیت کامل هستند و قادر به پذیرش افراد بیشتری نیستند.

بیش از ۴۰ فلسطینی در حملات صبح پنجشنبه اسرائیل کشته شدند

به گفته شاهدان عینی و منابع پزشکی، بیش از ۴۰ فلسطینی امروز صبح در حالی کشته شدند که جنگنده های اسرائیلی برای سیزدهمین روز به نوار غزه حمله می کنند.

خبرگزاری وفا گزارش داد که ۹ نفر از جمله هفت کودک در اثر اصابت جت ها به یک خانه در خان یونس در جنوب شهر غزه کشته شدند.

به گفته شاهدان عینی، بیش از ۳۰ فلسطینی در حملات هوایی اسرائیل در الرفح در جنوب نوار غزه کشته و ده ها تن زخمی شدند. جنگنده های اسرائیلی همچنین به یک خانه در محله تل السلطان در الرفح در میان گزارش های تلفات حمله کردند.

به گفته شاهدان عینی، یک نوزاد فلسطینی در یک حمله هوایی در اردوگاه پناهندگان نصرت در مرکز غزه کشته و چندین نفر زخمی شدند.

منابع پزشکی فلسطینی گفتند که یک کودک نیز در حمله هوایی اسرائیل در غرب خان یونس کشته شد.

امریکا قطعنامه سازمان ملل را که خواستار توقف حمله و ارسال کمک های بشردوستانه در جنگ اسرائیل و حماس است، وتو کرد

سفیر امریکا می گوید پیش نویس قطعنامه به اندازه کافی برای تاکید بر حق اسرائیل برای دفاع از خود کار نکرده است.

ایالات متحده قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد را وتو کرده است که حمله حماس به اسرائیل را محکوم می کرد و خواستار توقف جنگ برای اجازه کمک های بشردوستانه به غزه می شد.

آمریکا روز چهارشنبه تنها رای مخالف این قطعنامه را داد و ۱۲ عضو ان رای مثبت دادند و روسیه و بریتانیا رای ممتنع دادند.

“ما مشغول انجام کار سخت دیپلماسی هستیم، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد لیندا توماس گرینفیلد گفت: شورای پس از رای گیری. ما معتقدیم که باید اجازه دهیم این دیپلماسی به پیش برود.

پیش نویس متن برزیل خشونت علیه همه غیرنظامیان را محکوم می کرد، اما ایالات متحده گفت که به اندازه کافی برای تاکید بر حق اسرائیل برای دفاع از خود تلاش نمی کند. ایالات متحده معمولا از حق وتو شورای امنیت خود برای محافظت از اسرائیل در برابر قطعنامه های مهم استفاده می کند.

کریستن سالومی، خبرنگار الجزیره از مقر سازمان ملل متحد در شهر نیویورک گزارش داد: “اکثریت قریب به اتفاق شورای امنیت، 12 کشور، از این قطعنامه حمایت کردند و پس از چند روز مذاکرات و وضعیت انسانی که به سرعت در حال افزایش بود، ابراز ناامیدی کردند که شورا قادر به گرد هم امدن و ارائه این دیدگاه، این درخواست برای ارامش، این فراخوان برای دسترسی به بشردوستانه نیست.”
این رای گیری در بحبوحه افزایش تنش ها در منطقه صورت گرفت و جمعیت معترضان در چندین کشور پس از انفجار مرگبار در یک بیمارستان در غزه در روز سه شنبه خشم گسترده ای را به خود جلب کردند.