کارشناس نظامی روسی: کار اسرائیل است!

حمله نیروی هوایی اسرائیل به بیمارستان غزه: آیا از بمب هوایی هدایت شونده آمریکا استفاده شده است؟

الکسی لئونکوف، کارشناس نظامی روسی، گفت که ویدئوها از غزه حاکی از حمله نیروی هوایی اسرائیل به بیمارستان است: احتمالاً از بمب هوایی هدایت شونده آمریکایی GBU-31 استفاده شده است.

این را با نیروی انفجار و صدای مشخص پرتابه در حال سقوط نیتوان در ویدیو دید و نشان می دهد. صدای سوت بمب هوایی در فیلم صحنه فاجعه ای که همان شب منتشر شد به وضوح شنیده می شود.
مهمترین سند اسرائیل گفتکوی عربی بین حماس است که هر سازمان امنیتی میتواند آنرا جعل کند و در ضمن هیچ کس در جنگ اینگونه به وضوح و عریان در مورد مسایل نظامی حرف نمی زند که اسرائیل آنرا به عنوان سند ارائه میکند.


بایدن مدعی است: نه اسرائیل، بلکه «تیم دیگری» احتمالاً مسئول بمباران بیمارستان غزه است


بایدن به نتانیاهو گفت که به نظر می رسد بمب گذاری در بیمارستان عرب الاهلی توسط “تیم دیگر، نه شما” انجام شده است، به این معنی که گروه های مسلح فلسطینی پشت آن بودند. با این حال، بایدن هیچ مدرکی برای حمایت از ارزیابی خود ارائه نکرد.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای یک دیدار وارد اسرائیل شده است. هواپیمای دولت بایدن صبح چهارشنبه در تل آویو فرود آمد که در پخش زنده از دفتر نخست وزیر اسرائیل دیده می شود. همانطور که یک نماینده دولت آمریکا از قبل اعلام کرده بود، بایدن همچنین از اسرائیلی ها درباره نحوه ادامه درگیری “سوالات سخت” خواهد پرسید. سفر بایدن تحت الشعاع کشتار اسرائیل در بیمارستانی در نوار غزه قرار خواهد گرفت که صدها کشته و زخمی برجای گذاشت.


نه به اسکان اجباری: مصر پذیرش آوارگان فلسطینی در سینا را رد می کند

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر پذیرش آوارگان فلسطینی از جنگ اسرائیل علیه نوار غزه در شبه جزیره سینا را رد کرد.

السیسی در یک کنفرانس مطبوعاتی روز چهارشنبه در قاهره که همراه با اولاف شولتز، صدراعظم آلمان برگزار شد، گفت که باید راه حلی “عملی” پیدا شود.

کل مفهوم انتقال شهروندان فلسطینی از نوار غزه به سینا، معنایی جز انتقال مفهوم مبارزه و مقاومت از نوار غزه به سینا ندارد و به این ترتیب سینا به پایگاهی برای عملیات نظامی علیه سینا تبدیل می‌شود. اسراییل گفت: السیسی.

وی افزود: «در این صورت اسرائیل تلاش خواهد کرد تا از خود دفاع کند و به همین ترتیب اسرائیل ارتش خود را علیه مصر و سینا هدایت خواهد کرد». ما باید برای مقابله با سرمایه گذاری های عمده ای که در روند صلح انجام داده ایم، گرد هم آییم. ما باید راه حلی قابل اجرا پیدا کنیم.»اسرائیل از شهروندان خود می‌خواهد که فوراً ترکیه را ترک کنند، زیرا از حملات تلافی جویانه می‌ترسند

به گزارش تایمز آو اسرائیل، شورای امنیت ملی اسرائیل نسبت به سفر به ترکیه و مراکش هشدار می دهد زیرا می ترسد مسافران اسرائیلی هدف کسانی شوند که از جنگ جاری بین اسرائیل و غزه “عصبانی” هستند.

شورای امنیت ملی اعلام کرد که سطح هشدار را برای ترکیه به 4 افزایش می دهد و از تمامی اسرائیلی های ساکن این کشور می خواهد که هر چه سریعتر ترکیه را ترک کنند.

برای مراکش، سطح خطر به 2 افزایش یافته است و از گردشگران اسرائیلی خواسته می شود احتیاط ویژه ای به خرج دهند. هفته گذشته دو گردشگر اسرائیلی در حمله یک افسر پلیس مصر کشته شدند.معترضان سعی کردند به سفارت اسرائیل در امان یورش ببرند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، هزاران معترض روز سه شنبه پس از حمله اسرائیل به بیمارستانی در نوار غزه که منجر به کشته شدن دست کم 500 نفر شد، تلاش کردند به سفارت اسرائیل در امان یورش ببرند.

معترضان خشمگین از سد امنیتی عبور کردند و به سمت سفارت هجوم بردند، اما نیروهای امنیتی برای متفرق کردن آنها گاز اشک آور پرتاب کردند.

شماری از تظاهرکنندگان نیز شامگاه سه شنبه مقابل کنسولگری اسرائیل در کلانشهر استانبول ترکیه تجمع کردند. خبرگزاری دولتی تاپ گزارش داد در تونس، پایتخت تونس، صدها نفر پس از این حادثه مقابل سفارت فرانسه تظاهرات کردند.


پس از کشتار ارتش اسرائیل در نوار غزه: اردن نشست با بایدن را لغو کرد

به گفته وزیر امور خارجه اردن، اردن نشست چهارجانبه ای را که برای چهارشنبه با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر و محمود عباس، رئیس جمهور فلسطین برنامه ریزی شده بود، لغو کرد. پیشینه این تصمیم، گزارش اصابت موشک اسرائیل به بیمارستانی در نوار غزه است.

ایمن الصفدی وزیر امور خارجه به شبکه تلویزیونی المملکه اردن گفت که این دیدار تنها در صورتی انجام می شود که توافقی برای پایان دادن به جنگ و توقف این کشتارها وجود داشته باشد.

یک مقام دولت آمریکا اندکی پس از آن تایید کرد که بایدن سفر خود به اردن و دیدار در آنجا را پس از مشورت با ملک عبدالله دوم و با توجه به ایام عزاداری که عباس اعلام کرده بود به تعویق انداخت. وی با قربانیان حمله موشکی در بیمارستان ابراز همدردی کرد.

حمله دیشب تا کنون مرگبارترین حمله هوایی اسرائیل از سال 2008 تاکنون بوده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که عکس‌هایی از بیمارستان الاهلی نشان می‌دهد که سالن‌های بیمارستان در شعله‌های آتش فرو رفته و شیشه‌های شکسته و اعضای بدن در اطراف آن پراکنده شده است.


نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره حمله هوایی به بیمارستانی در غزه


شورای امنیت سازمان ملل قرار است امروز درباره حمله موشکی به بیمارستانی در نوار غزه بحث کند. امارات متحده عربی و روسیه روز گذشته خواستار برگزاری نشست اضطراری قدرتمندترین نهاد سازمان ملل برای صبح امروز به وقت نیویورک شدند.

برزیل که در حال حاضر ریاست این نهاد را بر عهده دارد، همچنین تأیید کرد که شورا قرار است در جلسه ای که از ساعت 10 صبح به وقت نیویورک (4 بعد از ظهر به وقت CEST) شروع می شود، در مورد پیش نویس قطعنامه خاورمیانه رای گیری کند. علاوه بر دسترسی بشردوستانه به نوار غزه، متن به ابتکار برزیل از جمله خواستار آن است که اسرائیل – بدون نامگذاری مستقیم کشور – درخواست خود برای تخلیه غیرنظامیان از بخش شمالی منطقه ساحلی را لغو کند. . همه طرف های درگیر باید به قوانین بین المللی نیز پایبند باشند.