صادرات تسلیحات آلمان: اسرائیل بر اوکراین ارجحیت دارد.ترجمه مجله هفته

خبرگزاری آلمان روز چهارشنبه به نقل از منابعی گزارش داد که دولت آلمان قصد دارد صادرات تسلیحات به اسرائیل در درگیری با حماس را در اولویت قرار دهد.

این خبرگزاری به نقل از مقامات دولتی نامشخص گزارش داد که “درخواست های تجاری شرکت ها برای صادرات تسلیحات به دلیل وضعیت فعلی در خاورمیانه باید به سرعت بررسی و تأیید شود”. با این حال، این خبرگزاری جزئیات بیشتری در مورد این سیاست جدید ارائه نکرد.

این گزارش پس از آن منتشر شد که اولاف شولتس، صدراعظم آلمان، حمایت خود را از اسرائیل در درگیری با حماس اعلام کرد: “تنها یک مکان برای آلمان وجود دارد – و آن کنار اسرائیل است.”

او هفته گذشته گفت: “تاریخچه خودمان، مسئولیتی که از هولوکاست ناشی می شود، ما را موظف می کند تا همیشه برای امنیت دولت اسرائیل تلاش کنیم.”

در راستای این رویکرد، بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع، هفته گذشته گفت که برلین دو پهپاد جنگی هرون را که از ارتش آلمان اجاره کرده بود به اسرائیل بازگردانده است و افزود که اکنون مذاکرات در مورد تحویل مهمات آلمانی به کشتی های جنگی اسرائیل در جریان است.

اسرائیل همچنین از آلمان خواسته است که جلیقه های ضد گلوله به ارتش این کشور تحویل دهد، در حالی که برلین اعلام کرده است که به سربازان اسرائیلی خدمات پزشکی ارائه می دهد و درخواست های کمک بیشتر را بررسی می کند. سرانجام، شولتس قول داد که مقامات کشورش “فعالیت های حماس در آلمان را ممنوع خواهند کرد.”

روز سه شنبه، صدراعظم آلمان به عنوان نشانه ای از همبستگی به تل آویو سفر کرد. بر اساس گزارش های رسانه ای، در طول این سفر، هیئت اعزامی او به دلیل حملات موشکی از غزه به یک پناهگاه اضطراری تخلیه شد.

حماس در ۷ اکتبر یک حمله غافلگیرانه به اسرائیل آغاز کرد که منجر به کشته شدن و مجروح شدن هزاران نفر شد. بر اساس گزارش سازمان ملل، تا روز سه شنبه، در مجموع ۴۲۰۰ نفر در منطقه بر اثر درگیری ها کشته شده اند.

عجله برلین برای حمایت از اسرائیل در زمانی صورت می گیرد که این کشور همچنان یک حامی مهم اوکراین در درگیری آن با روسیه به حساب میآید و به کی یف تجهیزات نظامی به ارزش میلیاردها دلار، از جمله تانک های لئوپارد، خودروهای زرهی و سامانه های پدافند هوایی تحویل داده است. مسکو بارها تحویل تسلیحات غربی به کی یف را محکوم کرده است و ادعا می کند که این امر تنها باعث طولانی شدن درگیری می شود.