زاخاروآ: اسرائیل باید شواهد را محکمی ارائه کند!ترجمه مجله هفته

ماریا زاخارووا: اسرائیل باید بی‌گناهی خود در حمله به بیمارستان را ثابت کند

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه می‌گوید که اسرائیل باید شواهد محکمی ارائه دهد تا بی‌گناهی خود در حمله به بیمارستانی در نوار غزه را ثابت کند. ایالات متحده نیز که از اسرائیل حمایت می‌کند، باید تصاویر ماهواره‌ای ارائه دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه از اسرائیل خواست تا بی‌گناهی خود در حمله به بیمارستانی در نوار غزه را ثابت کند. این خبر را خبرگزاری ریا نووستی به نقل از ماریا زاخارووا گزارش می‌دهد.

«واضح است که ما اکنون تلاشی را برای تبرئه خود می‌بینیم. اگر پشت این تلاش، نه تنها سخنان، بلکه قصد جدی برای اثبات عدم مشارکت و بی‌گناهی خود وجود دارد، پس باید نه تنها در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی اظهارنظر کرد، بلکه باید مدارک ارائه داد.»

او از اسرائیل خواست تا تصاویر ماهواره‌ای ارائه دهد و خاطرنشان کرد که ایالات متحده نیز باید عدم مشارکت تل آویو را ثابت کند. «من فکر می‌کنم این یک گام جدی و مهم برای توجیه خواهد بود.»

اندکی پس از حمله، او در تلگرام نوشت: «با وحشت اخبار از خاورمیانه را دنبال می‌کنم و به نظریه‌ای که اوباما بارها تکرار کرده است، به یاد می‌آورم که جهان به لطف سیاست ایالات متحده بسیار امن‌تر شده است. اکنون همه می‌بینند که چقدر امن است.»

شورش‌های شدید در کشورهای مسلمان پس از حمله هوایی به بیمارستان غزه

روسیه سفیر خود در اسرائیل، آناتولی ویتورو، روز چهارشنبه صبح گفت که این بیمارستان در غزه برای اولین بار مورد حمله قرار نگرفته است. «طبق اطلاعات ما، این اولین بار نیست که به این بیمارستان حمله می‌شود. چند روز پیش نیز یک حمله داشتیم، اما چنین ویرانی عظیمی وجود نداشت»، این دیپلمات گفت.

وزارت بهداشت در نوار غزه روز سه‌شنبه شب اعلام کرد که در حمله هوایی اسرائیل به بیمارستان العربی الاهلی چندین صد غیرنظامی کشته یا زخمی شده‌اند. برای این تراژدی، نیروی دفاعی اسرائیل مسئول شناخته شد که به نوبه خود جنبش جهاد اسلامی را متهم کرد.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، مسئولیت انفجار را رد کرد. او روز سه‌شنبه شب گفت: «این تروریست‌های وحشی در غزه بودند که بیمارستان غزه را مورد حمله قرار دادند».