رسانه ها نقش خود را در کشتن کودک فلسطینی-آمریکایی سفید شویی میکنند.ویت رید
گری‌زون
ترجمه مجله هفته

نیویورک تایمز به طور مخفیانه مقاله خود در مورد قتل سیاسی یک کودک مسلمان آمریکایی را ویرایش کرد تا نقش رسانه ها در تحریک به قتل در این جنایت نفرت انگیز را که توسط یک قانونگذار افشا شده بود را حذف کند. پس از ایجاد موجی از هیستری ضد فلسطینی، بایدن و رسانه های گروهی از آن ابراز تاسف کردند.

نیویورک تایمز به طور مخفیانه یک نقل قول از یک قانونگذار فلسطینی آمریکایی را که در آن نقش سیاستمداران و سازمان های رسانه ای جریان اصلی مانند نیویورک تایمز محکوم شده بود را ویرایش کرد این قانونگزار آنها را مسئول مرگ وحشتناک یک کودک مسلمان با چاقو در خارج از شیکاگو می دانست.

در روز شنبه، یک پسر شش ساله فلسطینی آمریکایی توسط صاحبخانه خود در شیکاگو با چاقو به قتل رسید. به گفته پلیس محلی، جوزف ام. زووبا، ۷۱ ساله، به طرز وحشتناکی با ۲۶ ضربه چاقو پسر کوچک وادیا الفیومی به قتل رساند.

در بیانیه ای از دفتر کلانتر شهرستان ویلک، آمده است: “تحقیقات نشان داد که هر دو قربانی این حمله وحشیانه توسط متهم به دلیل مسلمان بودن و درگیری خاورمیانه بین حماس و اسرائیل سلاخی شدند.”

[زووبا] از آنها به خاطر اتفاقاتی که در اورشلیم رخ داده بود عصبانی بود، مایکل فیتزجرالد، معاون دادستان به رسانه ها گفت. آنها به او پاسخ داد: “بیایید برای صلح دعا کنیم.” … سپس زووبا به او با چاقو حمله کرد.”

در حالی که رسانه ها و سیاستمداران جریان اصلی غم و اندوه خود را در مورد این قتل نفرت انگیز به نمایش می گذارند، عبدالناصر رشید، قانونگذار ایالت ایلینوی، رسانه ها و سیاستمداران ایالات متحده را مستقیماً مسئول تحریک این قتل دانسته است.

قانونگذار فلسطینی آمریکایی به نیویورک تایمز گفت، “برای روشن شدن موضوع، این امر مستقیماً با حیوان نشان دادن فلسطینی ها مرتبط بود که در هفته گذشته توسط رسانه ها و نمایندگان منتخب ما که فاقد قطب نما اخلاقی و شجاعت بودند، امکان پذیر شد تا از این طریق به سادگی مانع گسترش ایده کاهش تنش و صلح در افکار عمومی شوند”.

با این حال، تنها چند ساعت بعد، این نقل قول به شدت سانسور شد. “این امر مستقیماً با غیر انسانی کردن فلسطینی ها مرتبط بود”، در اظهارات جدید بازنویس شده محکوم کردن رسانه های جریان اصلی توسط رشید عملاً حذف شد.در همان روز، سرمقاله روزنامه رکوردهای آمریکا، به اصطلاح “نشریه رکوردها” در آمریکا، مقاله ای با عنوان “اسرائیل برای جامعه ای که زندگی انسان را ارزشمند می داند می جنگد” منتشر کرد – یک عنوان که بعداً به عنوان “اسرائیل می تواند از خود دفاع کند و ارزش های خود را حفظ کند” بازنویسی شد.

در حالی که تایمز تلاش می کرد از مسئولیت فرار کند، نویسندگان رسانه و قانونگذارانی که اطلاعات نادرست تحریک آمیزی درباره سر بریدن و حتی تجاوز به نوزادان اسرائیلی توسط حماس منتشر می کردند، کاملاً ناتوان به نظر می رسیدند.

رئیس جمهور جو بایدن چند روز پس از ادعای دروغین دیدن عکس هایی که نشان می دهد حماس ۴۰ نوزاد یهودی اسرائیلی را سر بریده است – ادعایی که کاخ سفید مجبور شد ساعاتی بعد آن را رد کند – دیده است، رئیس جمهور جو بایدن مدعی شد که از این قتلعام کودکان “شوکه و منزجر شده است”. در مورد قتل “هولناک” کودک کم سن فلسطینی-آمریکایی. اما از ذکر نام کودک طفره رفت و به خود زحمت ملاقات با خانواده اش را هم نداد.

ابی فیلیپ، مجری شبکه سی ان ان، قتل با انگیزه نژادی این کودک ۶ ساله را در شبکه های اجتماعی “وحشتناک و نفرت انگیز” خواند. پنج روز قبل، فیلیپ در مقابل دوربین دیده شد که بدون چون و چرا سرش را به نشانه موافقت تکان می دهد، در حالی که سرباز ارتش اسرائیل، بتزالل تالجا، اعلام کرد که “جنگ اسرائیل فقط علیه حماس نیست، بلکه علیه همه غیرنظامیانی است که نمی توانند ما را به عنوان انسان ببینند”.

با توجه به پوشش مداوم سی‌ان‌ان علیه فلسطین، حمایت فزاینده فیلیپ از لفاظی‌های نسل‌کشی اسرائیل به سختی یک امر غیر عادی بود.

همانطور که مکس بلومنتال، سردبیر Grayzone در ۱۵ اکتبر اشاره کرد، CNN “به مدت دو ساعت حتی یک ویدیو از ویرانی غزه را نشان نداد … و حتی یک غیر یهودی را به مدت یک ساعت و نیم در استودیو نداشت. فرستنده مطمئن شد که همه حاضران در استودیو صهیونیست‌های متعهدی هستند.”

دانا باش، خبرنگار سی‌ان‌ان، پس از مصاحبه‌ای با آیزاک هرتزوگ، رئیس‌جمهور اسرائیل توسط مجری سی‌ان‌ان و محقق سابق آیپک، ولف بلیتزر، گفت: «شیوه‌ای که [هرتزوگ] این موضوع را به‌عنوان چیزی مهم‌تر از خیر در مقابل شر به تصویر می‌کشد، واقعاً گویا بود.”

یک روز قبل، هرتزوگ گفت که همه فلسطینی ها به طور دسته جمعی مسئول حملات حماس هستند و بنابراین غیرنظامیان غزه اهداف قانونی ما به حساب می‌آیند.

سی ان ان به اولین شخصیت غیر یهودی خود را در بعد از ظهر پانزدهم اکتبر در استودیو خوش امد گفت، مهمان آنها جولیت کایم، یک عرب مسیحی نومحافظه کار بود که به بزرگ کردن فرزندان یهودی خود با همسرش دیوید بارون که مشاور حقوقی سابق دولت اوباما بود افتخار میکند. در واقع کایم به شرکت جاسوسی اسرائیل مشاوره دادگروه NSO که بدافزار پگاسوس ان برای جاسوسی از روزنامه نگاران و فعالان حقوق بشر در سراسر جهان استفاده شده است.

در حالی که سی ان ان به عنوان دفتر مطبوعاتی واقعی نتانیاهو در ایالات متحده عمل می کند، رسانه های دست راستی ترسهای غیرمنطقی به وجود میاورند که گویا حماس از طریق “سلول های خفته” خود از مرزهای مکزیک برای نفوذ به جوامع ایالات متحده و کشتار امریکایی ها در به اصطلاح روز خشم عبور کرده است.

دن بونگینو، کارشناس فاکس نیوز و پلیس سابق پلیس نیویورک، از درون آپارتمان خود در حومه فلوریدا، پیام جسورانه ای در مخالفت با حماس در تویتتر صادر کرد و اعلام کرد که لعنت به وحشیها. اگر آنها قرار است روز خشم خود را داشته باشند یا هر آنچه که آن چیزی که آن را می نامند، پس من روز خودم را خواهم داشت.

در حالی که بونگینو در فانتزی خود مشغول مقابله با مردان مسلح حماس بود، یک مرد در منطقه شیکاگو که به طور مشابه از هیستری ضد فلسطینی سر مست بود، قصد داشت مستاجر مسلمان و پسر شش ساله اش را قصابی کند.