حملات به غزه شدیدتر میشود

اسرائیل به کشته شدن یک افسر گردان و یک سرباز جولانی در اثر آتش مقاومت اسلامی در لبنان اذعان کرد.
ستوان آمیتای گرانوت، فرزند خاخام تامیر گرانوت، رئیس مدرسه دینی اوروت شاول در تل آویو، صبح دیروز در حین نگهبانی از مرز شمالی بر اثر شلیک موشک ضد تانک حزب الله کشته شد.

رسانه‌های رژیم اسرائیل روز یکشنبه از کشته شدن یک افسر بر اثر شلیک ضدتانک در نزدیکی مرز اسرائیل با لبنان خبر دادند.

سخنگوی ارتش اسرائیل تائید کرد که “فرمانده گردان ۷۵ در حین فعالیت عملیاتی بر اثر قرار گرفتن در معرض آتش ضد تانک در مرز با لبنان به کشته شد.”

رسانه‌های اسرائیلی همچنین بر اساس بند اجازه انتشار فاش کردند که ستوان آمیتای گرانوت، پسر خاخام تامیر گرانوت، رئیس مدرسه دینی اوروت شائول در تل‌آویو، فردی بود که صبح دیروز هنگام نگهبانی از مرز شمالی کشته شد. نتیجه یک ضد موشک برای زره پوش توسط حزب الله شلیک شد.

وب سایت اسرائیلی Ynet گزارش داد که گرانوت (24 ساله)، اهل تل آویو، و یکی از رهبران تیم در گردان 75 لشکر Saar Mogolan، دیروز در نزدیکی سایت نوریت در گالیله غربی، در نزدیکی مرز با لبنان کشته شد. .

همچنین منتشر شد که «دانیال رشید (19 ساله) اهل شفا امرو، از رزمندگان گردان سیزدهم تیپ گولانی نیز در جریان جنگ کشته شده است.

در نتیجه، تعداد اعلام شده کشته‌شدگان «ارتش اسرائیل» از آغاز نبرد «سیل الاقصی» به ۲۹۱ افسر و سرباز اسرائیلی، علاوه بر صدها اسیر و مجروح نظامی اسرائیلی که بیشتر آنها از ارتش اسرائیل بودند، افزایش یافت. لشکر غزه که نیروهای فلسطینی در اولین ساعات وقوع سیل الاقصی به آن حمله کردند.
اسرائیل حملات خود به آمبولانس ها و خدمه امدادی در غزه را تشدید می کند و مانع حرکت آنها می شود و آنها را هدف قرار می دهد.
اسرائیل به تجاوزات خود به نوار غزه ادامه می دهند و تمام مناطق آن را هدف قرار می دهند و خدمه دفاع غیرنظامی را نیز هدف قرار می دهند که منجر به کشته شدگان و مجروحین شد.
حملات در شهر غزه در حال افزایش است و بمباران‌های سنگین با بمب‌های قوی در تمام مناطق نوار در حال گسترش است، زیرا خبرنگاران گزارش دادند که حملات خشونت‌آمیز اسرائیل بخش‌های مختلف نوار غزه را با شدت بی‌سابقه بمباران مناطق شمالی و جنوبی هدف قرار داد. از نوار

اسرائیل جاده های اصلی نوار غزه را هدف قرار دادند و گلوله های دودزا را به شدت در شمال نوار غزه پرتاب کردند، در حالی که در نتیجه بمباران استانداری مرکزی در نوار غزه دو کشته و چندین زخمی شدند.

خبرنگاران در نوار غزه گزارش داد که حملاتی به اردوگاه نصیرات و مناطق مسکونی در خان یونس آغاز شد. خانه ای در این شهر که محل اسکان آوارگان شمال نوار غزه بود، هدف قرار گرفت که منجر به کشته و زخمی شدن همه ساکنان آن شد.

حملات مستمر و خشونت آمیز به خان یونس همزمان با گلوله باران توپخانه بود و بمباران محله العمل در خان یونس منجر به شهادت یک شهید و مجروحیت شد و جستجو برای یافتن مفقودین زیر آوار ادامه دارد.

همچنین پس از هدف قرار دادن خانه خانواده ابومصطفی و خانه دیگری در محله اماراتی در خان یونس، تعداد زیادی از مردم کشته و تعدادی مجروح شدند.

ارتش اسرائیل امروز یکشنبه در بیانیه‌ای مطبوعاتی آمار جدید، غیر نهایی و رسمی کشته‌شدگان و اسیر شدگان در جریان نبرد توفان الاقصی را اعلام کرد.

بر اساس این بیانیه، تلفات اسرائیلی ها به 1400 نفر افزایش یافت که در جریان نبرد سیل الاقصی کشته شدند، علاوه بر این تعداد مجروحان اسرائیل به 3500 نفر رسید.

ارتش اسرائیل همچنین تعداد اسرای اسرائیلی را که توسط نیروهای فلسطین در نوار غزه نگهداری می شود را 120 نفر تخمین زد.

خبرگزاری آمریکایی «ان‌بی‌سی» گزارش داد که دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر، تا روز یکشنبه آمار ۱۴۰۰ کشته، ۳۵۰۰ زخمی و ۱۲۰ اسیر اسرائیلی را اعلام کرد.

منابع پزشکی در تشکیلات اسرائیل به رسانه های اسرائیلی گزارش دادند که 8 مجروح از جمله 4 مجروح وخیم در جلیل غربی مجروح و به مرکز پزشکی جلیل منتقل شدند.