“جهان انسانیت خود را از دست داده است”ترجمه مجله هفته

«کیسه‌ها برای نگهداری مردگان کافی نیستند.» تشکیلات خودگردان غزه: ۲۷۵۰ فلسطینی کشته و ۹۷۰۰ زخمی در حملات اسرائیل

تلفات حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه از ۷ اکتبر، در پاسخ به حمله گروه حماس، به بیش از ۲۷۵۰ کشته و ۹۷۰۰ زخمی رسیده است. این را وزارت بهداشت غزه اعلام کرد. نزدیک به ۸۰۰ کودک کشته شده.

چهارده نفر از کارکنان آژانس امدادی سازمان ملل متحد برای پناهندگان فلسطینی (UNRWA) نیز در حملات هوایی اسرائیل به غزه کشته شده اند. این را فیلیپ لازارینی، رئیس این آژانس، در کنفرانس خبری دیشب خود اعلام کرد. به گزارش گاردین، لازارینی همچنین با اشاره به وضعیت در غزه گفت که “جهان انسانیت خود را از دست داده است” و افزود که او این کنفرانس خبری را برای “هشدار” برگزار کرد، زیرا همکاران او در غزه دیگر نمی توانند کمک های بشردوستانه را در این منطقه ارائه دهند. در این نشست خبری گزارش شد که “کیسه های پلاستیکی کافی برای حمل اجساد وجود ندارد”.

گیلاد اردان، سفیر اسرائیل در سازمان ملل، در توییتر نوشت: “از رئیس جمهور بایدن برای به رسمیت شناختن آنچه اسرائیل از زمان کشتار وحشیانه حماس می گوید تشکر می کنم: هدف اسرائیل نابودی کامل ظرفیت های تروریستی حماس است.” اردان به این اشاره کرد که بایدن در مصاحبه با CBS گفته است که اشغال مجدد غزه توسط اسرائیل “اشتباه بزرگی” خواهد بود، اما اسرائیل “باید پاسخ دهد” و “به دنبال حماس باشد”.

اسرائیل با ایالات متحده و مصر توافق کرده است که یک آتش بس پنج ساعته برای بازگشایی گذرگاه رفح با نوار غزه برقرار شود. بنابراین، تا ساعت ۲ بعد از ظهر به وقت محلی، ساعت ۱ بعد از ظهر به وقت ایران، امکان ورود کمک های بشردوستانه به منطقه فلسطینی و تخلیه شهروندان خارجی وجود خواهد داشت. این موضوع را منابع امنیتی مصری به روزنامه تایمز اسرائیل تایید کردند. وزارت امور خارجه ایالات متحده در بیانیه ای به آمریکایی هایی که در نوار غزه هستند، توصیه کرد: “اگر ممکن باشد، ممکن است بخواهید به گذرگاه مرزی رفح نزدیک شوید: ممکن است هشدار کوتاه مدتی قبل از باز شدن گذرگاه وجود خواهد داشت و ممکن است فقط برای مدت محدودی باز شود.”

نویسنده: ایرینا اسمیرنووا

1 Comment

  1. جنایات اسراییل و کشتار کودکان و بی پناهان فلسطینی سخن امروز و دیروز نیست بلکه جنایتی هفتاد و پنج ساله و هرروزه است .
    اینکه گروه‌های صهیونیستی و چپ نمای ایرانی همه جنایات و مستندات را نادیده میگیرند و با تکیه بر هجوم دروغ‌های مشمیز کننده رسانه های صهیونیستی محکومیت حماس را به اصطلاح سندیت میبخشند تنها بیانگر عمق وابستگی و ماهیت صهیونیستی این گروهها و باندهای جنایتکار است .
    انان با استناد به مدارک جعلی رسانه های صهیونیستی حقوق ملت فلسطین را نادیده میگیرند و انتظار دارند که مادر ایران زمین شخصیت و زندگی دروغین انان را بپذیرد .
    انان هرچه درین ورطه دروغ بیشتر پا میگذارند بیشتر رسواتر شده و علنا و عملا به دامن صهیونیسم و فاشیسم فرو میافتند .
    فلسطین و مظلومیت آن پایان حیات دروغین صهیونیستهای چپ نمای ایرانیست و ازین بابت باید که سپاسگزار بود .

Comments are closed.