پوتین: شی جین پینگ به آینده می‌نگرد

ترجمه مجله هفته

مقدمه:

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در مصاحبه ای با تلویزیون مرکزی چین، شی جین پینگ، رئیس جمهور چین را به عنوان یک رهبر آینده نگر و قابل اعتماد توصیف کرد.

پوتین گفت: “شی جین پینگ یکی از معتبرترین رهبران جهان است. او تصمیمات کوتاه مدت بر اساس شرایط فعلی نمی گیرد. او وضعیت را ارزیابی می کند، تجزیه و تحلیل می کند و به آینده نگاه می کند. این بسیار مهم است و این چیزی است که یک رهبر بین المللی واقعی را از افرادی که ما آنها را رهبران موقت می نامیم، که برای پنج دقیقه به قدرت می رسند تا خود را در یک سکوی بین المللی نشان دهند و سپس به همان شکل نامحسوس ناپدید می شوند، متمایز می کند.”

پوتین تأکید کرد که رئیس جمهور چین یک شخصیت کاملاً متفاوت است. او افزود: “او دقیق، آرام، اما شریک عملی و قابل اعتمادی است. وقتی من با او به توافق می رسم، می توانم مطمئن باشم که توافق از هر دو طرف اجرا خواهد شد.”

پوتین خاطرنشان کرد که ملاقات های او با شی جین پینگ در طول بازدید های وی از روسیه همیشه در یک فضای دوستانه و سازنده انجام شده است. او گفت: “بنابراین، امیدوارم که این سنت در حال حاضر که قرار است نشست آینده در چین برگزار شود، ادامه یابد.”

1 Comment

  1. در نتیجه جمهوری اسلامی به علت حمایت از تروریسم ،حماس، و ایجاد جنگ مذهبی و قومی در خاورمیانه عضویتش در بریکس ، دچار چالش جدی شده ….

Comments are closed.