لولا: کریدورها را باز کنید!ترجمه مجله هفته

رئیس جمهور برزیل خطاب به همتای فلسطینی خود: خواستار افتتاح کریدور بشردوستانه به غزه هستیم

رئیس جمهور برزیل، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، در تماس تلفنی با همتای فلسطینی خود، محمود عباس، حمایت خود را از به رسمیت شناختن بین المللی یک کشور فلسطینی و نگرانی خود را در مورد وضعیت غیرنظامیان اعلام کرد.
رئیس جمهور برزیل، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، همتای فلسطینی خود، محمود عباس، را از حمایت کشورش از به رسمیت شناختن کشور فلسطین اطمینان داد و همچنین خواستار افتتاح یک کریدور بشردوستانه شد و تمایل برزیل برای کمک به صلح در منطقه را اعلام کرد.

دیروز شنبه، لولا در تماس تلفنی با عباس، حمایت کشور لاتین از به رسمیت شناختن کشور فلسطین را تایید کرد.

وی همچنین در این گفتگو با ابراز نگرانی از غیرنظامیان در منطقه و محاصره کمک‌های بشردوستانه، بر اهمیت باز کردن کریدور بشردوستانه تاکید کرد.

وی با بیان اینکه مردم بی گناه در نوار غزه “نمی توانند بهای آن را بپردازند”، خواستار اهمیت جستجوی “راه حل سیاسی و برقراری صلح در منطقه” شد و تمایل برزیل برای کمک در این زمینه را توضیح داد.

سیریل راما فوزا، رئیس جمهور آفریقای جنوبی روز شنبه با بیان حمایت بین المللی از فلسطین و محکومیت رسمی تجاوزات اسرائیل، با مردم فلسطین اعلام همبستگی کرد و گفت که آنها در حال مبارزه با اشغالگری و آپارتاید هستند.
هاکان فیدان وزرای امور خارجه ترکیه و سامح شکری مصر روز شنبه خواستار کمک فوری برای ساکنان نوار غزه و جلوگیری از آواره شدن آنها از سرزمینشان شدند.

این در حالی است که عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر ، در مراسم فارغ التحصیلی در دانشکده نظامی در قاهره، گفت که “تهدید در آنجا بزرگ است، زیرا به معنای نابودی آرمان فلسطین است” و افزود که “مهم است که مردم در سرزمین خود ثابت قدم و حاضر می مانند» و خاطرنشان کرد که «مصر در حال حاضر میزبان حدود ۹ میلیون پناهنده است».