روسیه: آمریکا خاورمیانه را به نقطه ای بی بازگشت رسانده


روسیه: ایالات متحده درگیری در خاورمیانه را به نقطه ای بی بازگشت رسانده است.

ترجمه مجله هفته

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، در مورد وضعیت خاورمیانه به دلیل ایالات متحده صحبت کرد.
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت که ایالات متحده وضعیت امنیتی در خاورمیانه را به نقطه بی بازگشت رسانده است.

زاخارووا در کانال تلگرامی خود نوشت: ضامن امنیت در منطقه امنیت را به نقطه بی بازگشت رسانده است و باز هم هیچ کس در واشنگتن پاسخگوی جنایات و تحریکات خود نخواهد بود؟

روسیه همچنین از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا فردا دوشنبه به پیش‌نویس قطعنامه‌ای که خواستار آتش‌بس فوری بشردوستانه بین فلسطین و «اسرائیل» است، رأی‌گیری کند.

در مقابل، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، محاصره تحمیل شده توسط اشغالگران اسرائیل در نوار غزه را به محاصره شهر لنینگراد روسیه توسط آلمان نازی در طول جنگ جهانی دوم تشبیه کرد و خواستار حل مناقشه از طریق میانجیگری شد.

محاصره لنینگراد یکی از تاریک ترین فصل های جنگ جهانی دوم در نظر گرفته می شود، زیرا نیروهای آلمانی و فنلاندی وفادار به رهبر آلمان نازی آدولف هیتلر نزدیک به ۳ سال شهر لنینگراد در اتحاد جماهیر شوروی را محاصره کردند که منجر به تلفات جانی ۱.۲ نفر برآورد شد . میلیون نفر (از جمله ۱۴۰ هزار کودک) با وجود این، ساکنان آنجا شجاعانه مقاومت کردند و توانستند محاصره را بشکنند.

پوتین با اشاره به تجاوزات اسرائیل به غزه، کشتار و زخمی شدن غیرنظامیان را غیرقابل قبول دانست و تاکید کرد: «مردم فلسطین حق دارند کشور خود را تشکیل دهند و به آنها این قول را داده‌اند».

پوتین همچنین چهارشنبه گذشته آمریکا را متهم کرد که با اعزام این ناو هواپیمابر به دریای مدیترانه، اوضاع خاورمیانه را تشدید کرده است.

پوتین تعجب کرد که چرا اینها را ارسال کردند و گفت: “من نمی فهمم چرا واشنگتن ناوهای هواپیمابر را به دریای مدیترانه می فرستد. آیا آنها می خواهند لبنان را بمباران کنند یا کسی را بترسانند؟ افرادی هستند که دیگر از هیچ چیز نمی ترسند.”