حمله تلافی‌جویانه حزب الله به اسرائیلحزب‌الله لبنان دو منطقه اشغالی در شطولا و الراحب را هدف قرار داد که منجر به کشته و زخمی شدن شد.
حزب الله لبنان با هدف قرار دادن دو سایت اشغالگر در «شطولا» و الرحب به حملات مداوم اشغالگران اسرائیل پاسخ می دهد.


حزب الله لبنان اعلام کرد که گروه شهیدان علی یوسف علاءالدین و حسین کمال المصری بامداد امروز با موشک های هدایت شونده مرکز «ارتش دشمن» در «شطولا» را هدف قرار دادند.بیانیه حزب الله افزوده است که این حملات منجر به تعدادی تلفات در میان «ارتش دشمن» از جمله کشته و زخمی آنها شده است.
وی تاکید کرد که این حمله در چارچوب پاسخ به حملات اسرائیل است که خبرنگاران را هدف قرار داد و به شهادت عصام عبدالله و دیگران انجامید.

وی افزود که این هدف گیری همچنین در چارچوب پاسخ به بمب گذاری در شبعا است که منجر به مرگ شهروندان خلیل هاشم و رباد الاکوم شد.پیش از این رسانه های اسرائیلی اعتراف کردند که تیراندازی در «شتولا» در شمال منجر به کشته شدن یک اسرائیلی و مجروح شدن چندین نفر شده است.رسانه های اسرائیلی تایید کردند که کشته شدن اسرائیلی پنجمین کشته شده توسط حزب الله در کمتر از یک هفته در مرز لبنان است.وی گفت: در پی هدف قرار دادن “شتولا” از اسرائیلی‌ها در شهرک‌هایی در فاصله ۴ کیلومتری خواسته شد تا وارد اماکن مستحکم شوند. «ارتش» اشغالگر از بسته شدن منطقه مرزی با لبنان تا این فاصله خبر داد.حزب‌الله سایت “مونک” اسرائیل را هدف قرار می دهد، حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای دیگر اعلام کرد: در پاسخ به حملات اشغالگران به روستاهای مرزی، مقاومت با سلاح‌های مستقیم و مناسب به مواضع راهب حمله کرد.
بیانیه حزب الله تأیید کرد که آنها یک تانک مرکاوا را در سایت «الرحب» با موشک های هدایت شونده هدف قرار دادند که منجر به اصابت مستقیم آن و کشته و زخمی شدن خدمه آن شد.

خبرنگار ما در جنوب لبنان گزارش داد که نیروهای اسرائیلی در حال جستجو در اطراف محل راهب هستند.رژیم اسرائیل اطراف شهر عیتا الشعب را بمباران کرد
همچنین خبرنگاران لبنانی با اشاره به این نکته که رژیم اسرائیل در جریان حمله خود بمب های فسفری استفاده کرد، آنها توضیح دادند که بمباران رژیم اسرائیل حومه شهر عیتا الشعب در جنوب لبنان را هدف قرار داد.

بر اثر هدف قرار دادن مناطق مرزی توسط نیروهای اسرائیلی خساراتی به این منطقه وارد شده است.
رسانه های اسرائیلی گزارش دادند که “ارتش” اسرائیل به طور قابل توجهی مداخله خود را با سیستم موقعیت یاب جهانی (GPS) برای خنثی کردن حمله پهپادی حزب الله افزایش می دهد.

او با اشاره به اینکه ترس از نفوذ در متولا وجود دارد، افزود که آتش ضد تانک اضافی در گالیله مستقر کرده.به همین ترتیب، کانال اسرائیلی کان گزارش داد که حزب‌الله موفق شده است در مناطق شمالی دست به اقدامات تحریک آمیز بزند.
رسانه های رژیم اسرائیل صبح روز یکشنبه تایید کردند که روز گذشته یک سرباز زن در نیروی دریایی اسرائیل در منطقه دریایی در شمال فلسطین اشغالی کشته و ۷ تن دیگر زخمی شدند.

رسانه های اسرائیلی روز گذشته با اشاره به اینکه یکی از مجروحان پس از عمل جراحی دیروز تحت بیهوشی و تنفس مصنوعی تحت مراقبت های ویژه قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: ۶ نفر دیگر در این حادثه جراحات سطحی برداشتند. شایان ذکر است که حزب الله لبنان دیروز اعلام کرده بود که گروه‌های آنها با موشک های هدایت‌شونده به مواضع اسرغ در مزارع شبعا اشغالی لبنان حمله کردند. موشک‌ها و گلوله‌های خمپاره‌ای توانستند خساراتی را در این مناطق بوجود آورند.