واشنگتن جت های نظامی به خاورمیانه می فرستد

آژانس کمک رسانی آنروا هشدار داد: 2 میلیون نفر در غزه دیگر آب ندارند

آنروا، آژانس امدادرسانی سازمان ملل متحد به آوارگان فلسطینی در خاورمیانه، در گزارشی از «مسئله مرگ و زندگی» خبر داد. فیلیپ لازارینی، کمیسر کل UNRWA، در بیانیه ای به شدت درخواست می کند:

این موضوع به موضوع مرگ و زندگی تبدیل شده است. این امر ضروری است که اکنون سوخت به نوار غزه تحویل داده شود تا 2 میلیون نفر بتوانند آب مورد نیاز خود را تامین کنند.

به مدت یک هفته دیگر اجازه ورود کمک های بشردوستانه به غزه داده نشده است. به گفته سازمان ملل، آب پاک در حال اتمام است زیرا نیروگاه برق آبی و شبکه های عمومی آب دیگر کار نمی کنند. از یازدهمدر ماه اکتبر، نوار غزه نیز تحت تأثیر قطعی برق قرار گرفت که تأثیر مرگباری بر تأمین آب داشت.

مردم مجبور به استفاده از آب کثیف چاه ها هستند که خطر شیوع بیماری را افزایش می دهد. در ادامه این پیام آمده است:

پایگاه سازمان ملل در جنوب نوار غزه – جایی که UNRWA فعالیت های خود را در آنجا جابجا کرده است – نیز با کمبود آب آشامیدنی روبرو شده است. هزاران نفر پس از درخواست اسرائیل از ساکنان برای ترک خانه های خود در بخش های شمالی نوار از آنجا گریخته اند.

بنابراین لازارینی از طرف اسرائیلی می‌خواهد:

“من خواستار رفع محاصره کمک های بشردوستانه هستم […] در غیر این صورت مردم از کم آبی شدید خواهند مرد، به ویژه کودکان خردسال، سالمندان و زنان. اکنون آب آخرین راه نجات است.”

آفریقای جنوبی در کنار فلسطینی ها است

در حاشیه نشست کمیته اجرایی ملی کنگره ملی آفریقا، سیریل رامافوزا، رئیس جمهور آفریقای جنوبی با مردم رنج دیده نوار غزه “همبستگی با مردم فلسطین” را متعهد شد. رامافوزا به خبرنگاران گفت:

“آنها در حال مبارزه منصفانه هستید.”

این سیاستمدار آفریقای جنوبی ادامه داد:

«آنها نزدیک به 75 سال است که تحت اشغال بوده اند و مردم تحت اشغال که علیه حکومت ظالمی که سرزمین آنها را اشغال کرده است و همچنین علیه دولتی که اخیراً به عنوان یک دولت آپارتاید توصیف شده است، به عنوان یک مردم مبارزه می کنند. ، به عنوان سازمانی که مخالف استما پس از مبارزه با سیستم ظالمانه آپارتاید، با فلسطینی ها همبستگی می کنیم.»
شلیک فسفر سفید در مناطق مسکونی از سال 1977 بر اساس کنوانسیون ژنو ممنوع شده است.

تهران: نزدیکی اسرائیل و عربستان سعودی پایان یافته است

با توجه به تشدید تنش ها در خاورمیانه، ایران و عربستان سعودی روز به روز به هم نزدیک می شوند. حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران روز شنبه در بیروت پایتخت لبنان گفت:
توافق تهران و ریاض برای جلوگیری از جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم نوار غزه.
وی همچنین خاطرنشان کرد که نزدیکی احتمالی اسرائیل و عربستان سعودی هیچ شانسی برای موفقیت ندارد. وی تاکید کرد:

“این دیگر در لیست کسی نیست.”

در محافل دیپلماتیک سعودی روز شنبه گفته شد که عربستان سعودی با میانجیگری آمریکا مذاکرات را متوقف کرده است.رئیس جمهور کرواسی: اسرائیل همدردی من را از دست داده است

رئیس جمهور زوران میلانوویچ توضیح می دهد که این واقعیت که وزارت خارجه کرواسی پرچم اسرائیل را به اهتزاز درآورد “احمقانه” و نامناسب بود. او می افزاید که جنایات حماس به اسرائیل حق بمباران غیرنظامیان را برای انتقام نمی دهد.مقامات اسرائیلی از مرگ خبرنگار رویترز ابراز «تاسف» کردند

اظهارات اخیر فرماندهی ارتش اسرائیل مرگ عصام عبدالله روزنامه نگار رویترز را تایید می کند که روز جمعه در جنوب لبنان به قتل رسید. عبدالله مورد آتش نیروهای اسرائیلی قرار گرفت. دو خبرنگار دیگر رویترز و کارمندان الجزیره زخمی شدند.

ریچارد هشت، سخنگوی ارتش به خبرنگاران گفت: ما از مرگ این روزنامه نگار بسیار «متأسفیم». ارتش اسرائیل پیش از این مسئولیت این جنایت را بر عهده نگرفته بود. هشت در ادامه توضیح داد:

ما در حال بررسی موضوع هستیم… ما در حال بررسی متقابل آن هستیم. این یک موضوع غم انگیز است.

شبکه رسانه ای الجزیره اعلام کرد که طرف اسرائیلی را از نظر قانونی و اخلاقی مسئول این حادثه می داند. گزارشگران بدون مرز (RSF) به الجزیره گفت که “گلوله باران اسرائیل احتمالا مطبوعات را هدف قرار داده است.” جاناتان داغر، کارمند RSF به رادیو تلویزیون عربی به وضوح گفت:

«هیچ کس دیگری در نزدیکی آنها نبود، نه درگیری بود، نه پایگاه نظامی».وزارت بهداشت غزه: 66 درصد قربانیان حملات تلافی جویانه اسرائیل کودکان و زنان هستند

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت غزه، تنها در 24 ساعت گذشته 324 نفر بر اثر حملات هوایی اسرائیل کشته شده اند. به گزارش الجزیره، این باید شامل حدود 1000 مجروح و مجروح باشد. این وزارتخانه اعلام کرد که “66 درصد قربانیان کودکان و زنان هستند.”

بر اساس گزارش های وزارت بهداشت فلسطین، جمعیت هلال احمر فلسطین و سرویس بهداشتی اسرائیل، آمار غم انگیز از زمان شعله ور شدن حوادث آخر هفته گذشته عبارتند از:

غزه
کشته شدگان: حداقل 1900 نفر
مجروحین: حداقل 7696 نفر
کرانه باختری اشغالی
کشته شده: حداقل 52
مجروحین: حداقل 700 نفر
اسرائيل
کشته شدگان: حداقل 1300
مجروحین: حداقل 2800
اسرائیل اکنون نوار غزه را برای هشتمین روز متوالی بمباران کرده و منطقه تحت محاصره فلسطین را به حمله زمینی نظامی تهدید می کند. از حدود 1.1 میلیون نفر از ساکنان سرزمین فلسطین خواسته شد «در عرض 24 ساعت به نوار غزه جنوبی بروند». نوار غزه با یک فاجعه انسانی فزاینده مواجه است.

واشنگتن جت های نظامی به خاورمیانه می فرستد

ایالات متحده هواپیماهای نظامی خود را به خاورمیانه فرستاده است تا ایران!!! را از مداخله در مناقشه فلسطین و اسرائیل بازدارد. این را ایر فورس تایمز به نقل از یک منبع در پنتاگون گزارش داده است.

جت های جنگنده A-10 روز پنجشنبه وارد منطقه شدند و به زودی جنگنده های مدرن F-35، F-15 و F-16 به این منطقه اعزام خواهند شد.

به گفته کارشناسان، واشنگتن با انجام این کار می‌خواهد تلاش کند تهران و «سایر گروه‌های ضد اسرائیلی را از پیوستن به جنگ بازدارد».رسانه های اسرائیلی گزارش دادند: ارتش اسرائیل اجساد هموطنان مفقود شده را در جریان پیشروی به نوار غزه پیدا کرد.

جروزالم پست در مقاله اخیر خود این موضوع را گزارش کرده است. بر این اساس، اجساد شامگاه قبل «در جریان پیشروی تیپ هفتم در منطقه مرزی» توسط نیروهای ارتش اسرائیل کشف شد. از تعداد کشته شدگان اطلاعی در دست نیست. بیانیه گردان های قسام، شاخه مسلح حماس، مدعی شد که “13 نفر از حدود 150 گروگان ربوده شده از اسرائیل در حملات هوایی اسرائیل به منطقه ساحلی کشته شدند.”به گزارش خبرگزاری آلمان (DPA) ارتش اسرائیل اکنون می خواهد این اطلاعات را بررسی کند.حمله اسرائیل به جنوب لبنان باعث کشته و زخمی شدن خبرنگاران شد

علی هاشم روزنامه‌نگار که برای بی‌بی‌سی و الجزیره کار می‌کند، در یک پست ایکس درباره مرگ یکی از همکارانش گزارش می‌دهد:

ارتش اسرائیل گروهی از خبرنگاران از جمله تیمی از الجزیره را هدف قرار داد. یکی از همکاران آژانس دیگر کشته شد و دو تن از همکاران ما از الجزیره و چند تن دیگر زخمی شدند.

آژانس مورد اشاره رویترز است. به گزارش الجزیره، این خبر روز جمعه تایید کرد که «عصام عبدالله، فیلمبردار، در این رویداد، گلوله باران نیروهای اسرائیلی در جنوب لبنان کشته شده است». در بیانیه رویترز آمده است:

«ما فوراً به دنبال اطلاعات بیشتر، همکاری با مقامات منطقه و حمایت از خانواده و همکاران عصام هستیم.»

در این بیانیه آمده است که دو روزنامه نگار دیگر رویترز که نامشان مجروح شده است. الجزیره نیز مجروح شدن یک فیلمبردار و یک خبرنگار را تایید می کند. تیم خبرنگاران “به وضوح به عنوان مطبوعات مشخص و قابل تشخیص بود.”

خبرگزاری های غربی گزارش می دهند که ارتش اسرائیل “می گوید تروریست های مظنونی را که قصد نفوذ به اسرائیل از لبنان را داشتند، کشتند.”همانطور که ارتش اسرائیل صبح روز شنبه اعلام کرد، “سربازان یک هسته تروریستی را شناسایی کردند که قصد داشت از لبنان وارد خاک اسرائیل شود.” این گزارش ادامه می‌دهد که «پهپاد نظامی برخی از تروریست‌ها را کشته است».ارتش اسرائیل: فرمانده نیروی هوایی حماس کشته شد

منابع رسانه‌ای اسرائیلی مانند جروزالم پست و هاآرتص در مقاله‌هایی ادعا می‌کنند که نیروهای ارتش اسرائیل مراد ابومراد، رئیس نیروی هوایی حماس در غزه را کشته‌اند. بر اساس ارزیابی دولت اسرائیل، مراد در هدایت اقدامات فلسطینیان در شنبه گذشته نقش اساسی داشته است.

به گزارش جروزالم پست، این قتل زمانی رخ داد که ارتش اسرائیل به مقر عملیاتی حماس حمله کرد و آن را ویران کرد.