علیرغم بمباران غزه، شلیک موشک‌های فلسطین ادامه داردنیروهای فلسطین روزانه صدها موشک به سمت شهرک های اسراییلی شلیک می کند که برد برخی از آنها بیش از 100 کیلومتر است و درگیری ها بین طرفین حداقل در 4 نقطه ادامه دارد.

منابع فلسطینی گزارش دادند که نیروهای فلسطینی روزانه صدها موشک به سمت اسرائیل شلیک کرده است، و تأیید کردند که سهم اشکنون تنها در دو روز پنجم و ششم، کمتر از 100 موشک در روز نیست.

موشک‌هایی که امروز به سمت پایگا‌های اسرائیل شلیک شد، به تل‌آویو و حومه آن که حدود 75 تا 85 کیلومتر از غزه فاصله دارند، و به قلقیلیه نزدیک مستوطنه کوخاف یائیر که بیش از 91 کیلومتر، به سلفیت نزدیک مستوطنه آرئیل، و همچنین به مستوطنه نتانیا که بیش از 98 کیلومتر، به قلنسوه که حدود 99 کیلومتر، به مستوطنه کفر یونا که 101 کیلومتر و به مستوطنه غدیره که 112 کیلومتر از غزه فاصله دارد، رسید.

خبرگزاری‌ها تأیید کردند که «هدف از اصابت موشک‌ها به اهداف نوار غزه، ترساندن ساکنان آنجا، آگاه کردن آنها از اینکه بخشی از نبرد هستند و تشویق مقاومت به مشارکت در عملیات طوفان الاقصی است».

انواع جدیدی از موشک‌ها وارد عملیات طوفان الاقصی می‌شوند

برآوردهای «جبهه داخلی اسرائیل» نشان می‌دهد که 10 هزار موشک در اختیار جنبش حماس وجود دارد، که به معنای 33 روز شلیک مداوم، با میانگین 300 موشک در روز است، در حالی که برآورد اسرائیلی رقمی برای جنبش جهاد اسلامی ارائه نکرده است.

منابع فلسطینی تأیید کرد که «نباید از تلاش جنبش جهاد اسلامی در مورد تعداد موشک‌هایی که در اختیار دارد، غافل شد»، در حالی که اشاره کرد که «برآورد مقاومت، در سال 2021، تأیید کرد که می‌تواند در ماه‌ها ادامه دهد»، که به معنای این است، به گفته منبع، «در اختیار مقاومت ذخیره بسیار بزرگتری از برآوردهای اسرائیلی است، یا اینکه مقاومت کمبود ذخیره خود را به صورت آنی و سریع جبران خواهد کرد».

کتائب عزالدین القسام، شاخه نظامی جنبش حماس، انواع جدیدی از موشک‌ها را به میدان نبرد «طوفان الاقصی» وارد کرد، موشک‌هایی از نوع «S40» که برد آن به 40 کیلومتر می‌رسد، در حالی که سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی، موشک‌های «بدر 3» را وارد کرد که با آن عسقلون را که بیش از 40 کیلومتر از آن فاصله دارد، هدف قرار داد.

**طبق گفته منابع، موشک‌های نیروهای فلسطینی به اهداف خود به طور قابل توجهی اصابت می‌کنند، و تأکید می‌کنند که این امر افزایش تلفات انسانی و مادی را تأیید می‌کند.

منبع اشاره کرد که «تعداد کشته شدگان مهاجمان فلسطینی هنوز مشخص نشده است»، و تأیید کرد که «تحقیقات مداومی روی اجساد مبارزان صورت می‌گیرد، آنها ادعا کردند اما این امر روحیه فلسطینی‌ها را به هیچ وجه تضعیف نکرده است».

تعداد کشته‌شدگان اسرائیلی به 1300 نفر از جمله افسران ارشد رسیده است، در حالی که بیش از 3300 نفر دیگر زخمی شده‌اند، از جمله 28 نفر در وضعیت وخیم، در حالی که حماسه «طوفان الاقصی» ادامه دارد.

کانال 13 اسرائیل گزارش داد که «هزاران اسرائیلی از مکان‌های حضور خود در منطقه مجاور نوار غزه فرار کرده‌اند».