غزه زیر آتش: صدها کودک کشته شدند،دولت اسرائیل به استراتژی اعلام شده خود برای محاصره کامل» نوار غزه بدون هیچ رحمی ادامه می دهد.

تعداد کشته شدگان و مجروحان جدی در حملات هوایی در حال افزایش است. پزشکان و سازمان های امدادی در سرزمین های فلسطینی گزارش می دهند که بیشتر کسانی که تحت تاثیر قرار گرفته اند کودکان هستند. حدود نیمی از جمعیت غزه زیر 18 سال سن دارند و بخش بزرگی از کودکان زیر 15 سال سن دارند.

پس از کمبود کارکنان و لوازم، بیمارستان ها در حال حاضر با قطع برق کامل تهدید می شوند. سوخت تنها نیروگاه برق غزه روز چهارشنبه پس از آنکه اسرائیل تامین غذا و آب آن را قطع کرد، تمام شد.

حملات هوایی اسرائیل به غزه تا شب و ساعات اولیه صبح پنجشنبه ادامه داشت. به گفته وزارت بهداشت فلسطین، شمار کشته شدگان به بیش از 1200 نفر افزایش یافته و حدود 5600 نفر زخمی شده اند. در میان کشته شدگان دست کم ۲۰۰ زن و صدها کودک و نوجوان هستند. تعداد آوارگان در عرض ۲۴ ساعت تا چهارشنبه شب از ۷۵ هزار نفر دیگر به ۳۴۰ هزار نفر افزایش یافته است.


رهبر اپوزیسیون اسرائیل از شرکت در دولت اضطراری امتناع کرد

یایر لاپید، رهبر اپوزیسیون اسرائیل تایید کرده است که در یک دولت اضطراری با نخست وزیر نتانیاهو و وزیر دفاع سابق گانتز شرکت نخواهد کرد. لاپید پیش از این گفته بود که اماده تشکیل یک دولت اضطراری است، اما تنها به این شرط که احزاب مذهبی دست راستی در کابینه امنیتی قرار نگیرند.

“پیشنهاد من پابرجاست. بیایید افراط گرایان را از دولت خارج کنیم و نیروهای خود را در یک دولت منطقی، گسترده، قوی و موثر متحد کنیم.»

لاپید همچنین حملات روز شنبه حماس را شکست» دولت توصیف کرد.


نوار غزه به طور مداوم از همه جهات بمباران می شود

به گفته جمیله ابو زنونا، خبرنگار الجزیره، نوار غزه بدون توقف از همه جهات هوا، دریا، زمین و شمال بمباران می شود. این امر منجر به آوارگی بیش از 330 هزار نفر شده است. بیمارستان ها از سازمان های بین المللی بشردوستانه برای ارائه کمک های پزشکی بسیار مورد نیاز درخواست کرده اند. Zanoona ادامه می دهد:

ما فیلم هایی از اجساد را دیده ایم که در مقابل بیمارستان الشفا ریخته می شوند زیرا جایی برای آنها وجود ندارد. دو روز پیش، کارکنان پزشکی در بیمارستان چادری برپا کردند زیرا سردخانه پر بود.

در این گزارش همچنین آمده است:

وضعیت فاجعه بار است و مردم امید خود را برای بهبود اوضاع از دست داده اند. آنها می ترسند که بدترین سناریو حمله ارتش اسرائیل به نوار غزه قریب الوقوع باشد.اسرائیل می گوید ۶۰۰۰ بمب بر نوار غزه پرتاب می کند

ارتش اسرائیل در بیانیه ای در رسانه های اجتماعی اعلام کرد که از زمان حمله حماس در روز شنبه حدود ۶۰۰۰ بمب به وزن ۴۰۰۰ تن بر نوار غزه انداخته است.

به گفته مقامات بهداشتی فلسطینی، تاکنون دست کم ۱۴۱۷ نفر در این بمباران کشته و بیش از ۶۰۰۰ نفر زخمی شده اند که حدود نیمی از آنها کودکان و زنان هستند.

در همین حال، خاموشی ناشی از “محاصره کامل” اسرائیل از منطقه محاصره شده منجر به محکومیت و درخواست های فوری برای اقدام توسط سازمان های بین المللی شده است، زیرا “بیمارستان ها تهدید به تبدیل شدن به سردخانه” می کنند.


شمار کشته شدگان در غزه به 1417 نفر و در اسرائیل به 1300
نفر افزایش می یابد و تعداد فلسطینی های کشته شده در بمباران نوار غزه همچنان در حال افزایش است.

وزارت بهداشت این منطقه اخرین بار شمار کشته شدگان را 1417 نفر اعلام کرد. علاوه بر این، بیش از 6200 نفر زخمی شدند.

در اسرائیل تعداد کشته شدگان حملات حماس به 1300 نفر افزایش یافته و بیش از 3200 نفر زخمی شده اند.حمله اسرائیل به فرودگاههای سوریه

به گزارش رسانه های سوری، ارتش اسرائیل فرودگاه های بین المللی شهرهای دمشق و حلب سوریه را با هواپیماهای جنگی بمباران می کند. در این گزارش آمده است که خساراتی به بار آمده است، اما تلفاتی به مردم در فرودگاه حلب داده نشده است. اطلاعات مربوط به فرودگاه دمشق هنوز به اشتراک گذاشته نشده است.

فرودگاه بین المللی دمشق و فرودگاه حلب در غرب سوریه هر دو امروز توسط نیروی هوایی سوریه هدف قرار گرفتند و در نتیجه آسیب های جدی به وجود آمده است که فرودگاه ها در حال حاضر برای هر پروازی از جمله هواپیمایی از دولت ایران که گفته می شود حامل هواپیما است، بسته شده است.
رسانه های اسرائیلی نیز با استناد به اطلاعات سوریه از این حملات گزارش دادند. تصاویری از یک ستون دود در حال حاضر در پلتفرم X در گردش است، اما مکان و صحت آن را نمی توان تایید کرد.

این حمله چند ساعت پس از آن صورت گرفت که ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران، با بشار اسد، رهبر سوریه گفتگو کرد و از کشورهای عربی و اسلامی خواست تا با اسرائیل مقابله کنند.نتانیاهو از حمایت امریکا در جنگ علیه بربرها» در غزه تشکر کرد

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، از آمریکا به خاطر حمایت باورنکردنی» از اسرائیل در جنگ علیه بربرهای حماس» تشکر کرد. داستانهای ترسناک همه چیز را درمورد آنها میگویند و داستانهای شجاعت همه چیز را در مورد ما میگویند و این شجاعت پیروز خواهد شد.»

به گفته بلینکن، حمایت نظامی بیشتر امریکا علاوه بر مهمات و رهگیرها و همچنین افزایش سیستم گنبد آهنین که در روزهای اخیر وارد شده است، به اسرائیل در راه است.

بلینکن گفت که حمایت قریب به اتفاق» دو حزبی در کنگره آمریکا برای ارائه کمک های بیشتر وجود دارد و به بازیگران دولتی یا غیر دولتی در مورد بهره برداری از وضعیت فعلی برای حمله به اسرائیل هشدار داد. نه، آمریکا پشت اسرائیل است.»

به گفته وزیر امور خارجه آمریکا، دست کم ۲۵ شهروند آمریکایی در حمله گسترده حماس به اسرائیل کشته شده اند.اسرائیل: انرژی برای غزه تنها در صورتی که گروگانها آزاد شوند

وزیر انرژی اسرائیل ارائه خدمات اساسی به غیرنظامیان در نوار غزه را به آزادی گروگان های اسرائیلی مرتبط کرده است. اسرائیل کاتز روز پنجشنبه در سکوی X نوشت: “هیچ سوئیچ برق باز نخواهد شد، هیچ شیر اب باز نخواهد شد و هیچ کامیون سوخت تا زمانی که گروگان های اسرائیلی به خانه بازگردند، رانندگی نخواهد کرد.”

کمک های بشردوستانه به غزه هیچ سوئیچ الکتریکی برداشته نخواهد شد، یک شکستگی اب باز نخواهد شد و یک کامیون گاز وارد نخواهد شد تا زمانی که ربوده شدگان اسرائیلی به خانه بازگردانده شوند. بشردوستانه برای بشردوستانه. اجازه ندهید کسی به ما اخلاق را موعظه کند.
حرکات بشردوستانه تنها در ازای حرکات بشردوستانه انجام خواهد شد. “و هیچ اخلاق را به ما موعظه نمی کند،” کاتز نوشت.

اسرائیل نوار غزه را پس از این حمله مسدود کرد. بر اساس آمار سازمان ملل، حدود 2.3 میلیون نفر در شرایط بسیار بدی در آنجا زندگی می کنند. به گفته کمیته بین المللی صلیب سرخ در روز پنجشنبه، نوار غزه محاصره شده هنوز مقداری سوخت برای راه کار ژنراتورها، از جمله در بیمارستان ها، دارد، اما ممکن است در عرض چند ساعت به پایان برسد، زیرا اسرائیل “محاصره کامل” را تحمیل کرده است.کارشناسان سازمان ملل: حملات اسرائیل به غزه یک مجازات جمعی» است

حملات اسرائیل به غزه “مجازات جمعی” است: کارشناسان سازمان ملل متحد به گفته گروهی از کارشناسان
مستقل سازمان ملل متحد که خشونت علیه غیرنظامیان در اسرائیل را محکوم می کنند، حملات تلافی جویانه علیه نوار غزه “مجازات جمعی” است.

این گروه “جنایات وحشتناک حماس” را محکوم کرد و گفت اسرائیل “حملات نظامی بی رویه ای علیه جمعیت فلسطینی نوار غزه انجام داده است.”

فلسطینی ها ۱۶ سال است که تحت محاصره غیرقانونی زندگی می کنند و تاکنون پنج جنگ بزرگ و وحشیانه را تجربه کرده اند که قابل حل نیست.»

این به معنای مجازات جمعی است. هیچ توجیهی برای خشونت علیه غیرنظامیان بیگناه، چه توسط حماس و چه از سوی نیروهای اسرائیلی، وجود ندارد. این کار طبق قوانین بین المللی مطلقا ممنوع است و جنایت جنگی محسوب می شود.»