شولتس ایران را مسئول حمله حماس به اسرائیل می داند.بدون حمایت ایران، حمله به اسرائیل به سختی امکان پذیر بود: این چیزی است که اولاف شولتس در بیانیه دولت خود گفت. در آلمان حماس از فعالیت منع خواهد شد.

پنج روز پس از درگیری بین فلسطینی ها و اسرائیل، صدراعظم اولاف شولتس (SPD) بیانیه ای در بوندستاگ صادر کرد و ایران را تا حدی مسئول جنگ اعلام کرد. شولتس گفت: “تا کنون ما هیچ مدرک محکمی نداریم که ایران از این حمله بزدلانه حماس حمایت ملموس و عملیاتی کرده باشد.” اما برای همه ما روشن است که بدون حمایت ایران در چند سال گذشته، حماس قادر به انجام این حملات بی سابقه در خاک اسرائیل نبود. رون پروسور، سفیر اسرائیل از جابگاه مهمانان رسمی در این جلسه شرکت کرد و با تشویق طولانی مدت مورد استقبال قرار گرفت.

شولتس گفت که دولت آلمان با تمام سرعت برای آزادی گروگان های ربوده شده توسط حماس اسلامی تلاش می کند. “ما همه عمیقا توسط سرنوشت خود را نقل مکان کرد،” صدراعظم فدرال گفت. شولتس گفت: “ما می ترسیم که حماس در هفته های آینده به استفاده از آنها به عنوان سپر انسانی ادامه دهد.” و ما با تمام توان تلاش می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که همه گروگان ها در هماهنگی نزدیک با اسرائیل و محرمانه بودن لازم ازاد می شوند.

شولتس ممنوعیت فعالیت های حماس را اعلام کرد
شولتس به اسرائیل از حمایت عملی اطمینان داد. “همبستگی ما محدود به کلمات نیست،” او گفت. من از نخست وزیر نتانیاهو خواسته ام که در تماس نزدیک باقی بماند و هرگونه نیاز به حمایت را به ما اطلاع دهد. به عنوان مثال، این امر در مورد مراقبت از مجروحان صدق می کند. دولت آلمان همچنین “فورا” درخواست های دیگر برای حمایت از اسرائیل را بررسی و اعطا خواهد کرد.

در آلمان، صدراعظم آلمان ممنوعیت فعالیت های حماس را اعلام کرد. شبکه فلسطینی سمیدون نزدیک به جبهه خلق برای آزادی فلسطین نیز باید ممنوع شود. حماس در حال حاضر توسط اتحادیه اروپا و ایالات متحده به عنوان یک سازمان تروریستی طبقه بندی شده است. انجمن سامیدون که خود را شبکه همبستگی زندانیان می نامد، پیش از این با توزیع شیرینی در زونن‌آله در منطقه نویکلن برلین، حمله تروریستی خونین روز شنبه به اسرائیل را تشویق کرده بود. «منزجر کننده است. این غیر انسانیه این در تضاد با تمام ارزش هایی است که ما به عنوان یک کشور به آن متعهد هستیم.» ما بیکار نخواهیم ایستاد و نفرت و آشفتگی را نخواهیم پذیرفت. ما یهودستیزی را تحمل نمیکنیم.»

«نباید هیچ تحملی برای یهودستیزان وجود داشته باشد. هر کسی که جنایات حماس را ستایش کند یا از نمادهای آن استفاده کند، در آلمان تحت پیگرد قانونی قرار خواهد داشت. هر کسی که قتل و قتل عمد را تایید کند یا جرایم جنایی را تحریک کند، تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. هر کسی که پرچم اسرائیل را بسوزاند، تحت پیگرد قانونی قرار خواهد داشت. هر کسی که از یک سازمان تروریستی مانند حماس حمایت کند، تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

مقامات اجرای قانون فدرال و ایالتی هر کسی را که چنین کاری را انجام می دهد، با تمام ابزارهای حاکمیت قانون پاسخگو می کنند. شولتس گفت: «این بدان معنی است که به صراحت شامل ممنوعیت انجمن ها و فعالیت ها است.” قانون ما یک شمشیر تیز است. و ما این شمشیر را به عنوان یک دولت قوی متعهد به قانون اساسی از غلاف بیرون کشیده‌ایم.»

وزارت کشور در پاسخ به تحقیقات اشپیگل گفت که این ممنوعیت گامی دیگر برای جلوگیری از هرگونه فعالیت حماس در آلمان خواهد بود. سمیدون ترور حماس در برلین را به شیوهای نفرت انگیز ستایش کرده بود.» در این بیانیه آمده است: این ممنوعیتها به شدت در حال آماده سازی هستند و در اسرع وقت اجرا خواهند شد. البته هیچ اطلاعاتی را نمی توان از قبل در مورد زمان بندی و جزئیات اقدامات عملیاتی ارائه داد.

همکاری با سرزمین های فلسطینی تحت بررسی به گفته شولتس

به گفته شولتس ، دولت آلمان همچنین همکاری آلمان با فلسطینیان را بررسی خواهد کرد. شولتس گفت که او تعجب می کند که محکومیت آشکار خشونت های تروریستی توسط تشکیلات خودگردان فلسطین و رئیس جمهور ان محمود عباس کجاست. او گفت: سکوت شما شرم اور است.

شولتس گفت که تمام همکاری های توسعه ای با سرزمین های فلسطینی تحت بررسی است. معیار ما این خواهد بود که ایا و چگونه پروژه های ما از صلح در منطقه حمایت می کنند و به بهترین وجه به امنیت اسرائیل خدمت می کنند. مانند گذشته، این موضوع با دولت اسرائیل که در گذشته به بسیاری از پروژه ها علاقه مند بوده است، مورد بحث قرار خواهد گرفت. تا زمانی که این بررسی تکمیل نشود، ما هیچ بودجه همکاری توسعه جدیدی ارائه نخواهیم داد.

پس از سخنرانی شولتس ، جناح های ائتلافی سوسیال دمکرات سبزها و لیبرال ها و همچنین دمکرات مسیحی ها می خواهند در یک طرح مشترک برای قطعنامه ای برای “اعطای همبستگی کامل و هر گونه حمایت” به اسرائیل درخواست کنند.

1 Comment

  1. فاشیستها و صهیونیستهای المانی بدجوری داغ شده اند و این قافله را سر بازایستادن نیست .

Comments are closed.