درگیری در ششمین روز خود: افزایش تلفات طرفینپس از اعلام رسمی «ارتش» اسرائیل مبنی بر افزایش تعداد سربازان کشته شده خود به بیش از ۲۰۰ نفر، آنها اسامی ۳۲ تن از سربازان کشته شده خود در حماسه «توفان الاقصی» را منتشر کرد که شامل افسران نیز می شود.
ارتش رژیم اسرائیل اسامی ۳۲ سرباز کشته شده در حماسه سیل الاقصی را منتشر کرد که شامل افسران نیز می شود.

سخنگوی ارتش اشغالگر اعلام کرد که تعداد سربازان کشته شده این ارتش در اثر حماسه «سیل الاقصی» به بیش از ۲۰۰ نفر رسیده است.

این سخنگو خاطرنشان کرد: ۶۰ سرباز اسیر در نوار غزه زندانی هستند.

شبکه تلویزیونی اسرائیل پیشتر گزارش داده بود که در پی ادامه حماسه «توفان الاقصی» که توسط نیروهای فلسطین در غزه به راه افتاده است، تعداد کشته‌های اسرائیلی به حدود ۱۲۰۰ نفر و ۲۹۰۰ مجروح افزایش یافته است.

روزنامه یدیعوت آحارونوت نیز به نوبه خود تایید کرد که تعداد کشته شدگان اسرائیلی از ۱۲۰۰ نفر و تعداد اسرا در نوار غزه از ۲۰۰ نفر فراتر رفته است.

رسانه‌های اسرائیلی به نقل از خانواده‌های اسرای اسرائیلی به اسحاق هرتزوگ، رئیس اسرائیل هشدار دادند که در صورت عدم بازگرداندن اسرا، اسرائیل تکان خواهد خورد.

ابوعبیده، سخنگوی گردان های القسام نیز به نوبه خود تأیید کرد که تعداد اسرای اسرائیلی در دست حماس «بیش از انتظارات دشمن است».

رسانه های اسرائیلی از افزایش خشم و ناامیدی در میان شهرک نشینان “پاکت غزه” خبر دادند که انتقادات شدیدی را متوجه نهادهای امنیتی و نظامی اشغالگر کردند.

«ابوحمزه» به اسرائیل هشدار می دهد

ابوحمزه، سخنگوی گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی نیز در سحرگاه روز پنجشنبه تایید کرد که نبرد ممکن است به زودی به سرزمین‌های فلسطینی اشغالی در سال ۱۹۴۸ کشیده شود و گفت: نبرد دیگر تنها محدود به نوار غزه نیست.

ابوحمزه طی یک سخنرانی صوتی درباره تحولات نبرد «توفان الاقصی» گفت: «به زودی ممکن است عرصه‌های دیگر به نبرد بپیوندند».

وی همچنین با تاکید بر اینکه آتش در منطقه «در حال گسترش است»، اسرائیلی‌ها را تهدید کرد و گفت: همانطور که در فلسطین آماده کرده‌ایم، در خارج از فلسطین برای شما آماده کرده‌ایم و آنچه را که در منطقه غزه رخ داد، در صحنه‌های دیگر خواهید دید. “

درگیری ها در غزه ادامه دارد

در همین حال، سخنگوی ارتش رژیم اسرائیل تایید کرد که منطقه “پاکت غزه” یک “منطقه جنگی” است که درگیری بین نیروهای اسرائیلی و مقاومت فلسطین در آن ادامه دارد.

رسانه های اسرائیل پس از گذشت ۶ روز از آغاز عملیات توفان الاقصی، به مقاومت نوار غزه در مقابل تجاوزات مستمر اسرائیل به آن اذعان کردند و تاکید کردند که اسرائیل نمی تواند وضعیت را به وضعیت سابق بازگرداند.
رسانه های اسرائیلی تایید کردند که خسارت وارده به شهرک ها در پاکت غزه پس از “توفان الاقصی” بزرگترین خسارت در “تاریخ اسرائیل” بوده و وضعیت شهرک سازی ها را “وحشتناک” توصیف کردند.