“اعتراف به ناامیدی” – لاوروف در مورد مرحله پایانی درگیریترجمه مجله هفته

اعتماد به نفس در اظهارات عمومی رئیس جمهور اوکراین، ولادیمیر زلنسکی، در مورد نتیجه جنگ به طور قابل توجهی کاهش یافته است. اظهارات اخیر زلنسکی در مسکو حتی به عنوان اعتراف به نا امیدی تلقی می شود.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، اظهارات اخیر ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، در مورد مرحله پایانی درگیری روسیه و اوکراین را مورد بررسی قرار داد. زلنسکی روز چهارشنبه در مصاحبه با نسخه آنلاین رومانی Digi24 در پاسخ به سوالی در مورد پایان جنگ گفت که اوکراین در مرحله آخر قرار دارد. با این حال، او نتوانست تاریخ دقیقی را ذکر کند.

زلنسکی هرچند تاکید کرد که جنگ با پیروزی اوکراین به پایان می رسد، اما اذعان کرد که در حال حاضر “نگرانی های زیادی” وجود دارد که به حمایت غرب از نظر پول و سلاح مربوط می شود. پیش از این، زلنسکی در مصاحبه ای با یک نشریه فرانسوی ابراز نگرانی کرده بود که جامعه بین المللی از اوکراین روی برگرداند. لاوروف روز پنجشنبه به سخنان زلنسکی واکنش نشان داد و گفت:

“من فکر می کنم این اعتراف به ناامیدی است.”

در پاسخ به این سوال که آیا زلنسکی به اجتناب ناپذیر بودن تسلیم و مذاکره اشاره داشته است، لاوروف افزود:

“اگر او گفته است که این آخرین مرحله است، نمی توانم جلوی او را بگیرم که در این مورد اظهار نظر نکند.”

آمیر خرمی‌توف، نماینده مجلس دومای روسیه نیز به “اعتراف به ناامیدی” زلنسکی واکنش نشان داد و توضیح داد اگر بودجه توسط متحدان غربی کاهش یابد یا قطع شود، کی‌یف از سرنوشت خود آگاه است.

سخن زلنسکی مبنی بر اینکه درگیری در مرحله پایانی قرار دارد، منطقی است با توجه به اظهارات ایالات متحده در مورد حمایت خود از اسرائیل در برابر جنبش حماس فلسطین. به گفته خرمی‌توف، در کی‌یف به خوبی می‌دانند که بدون پول غرب، فروپاشی در انتظار او است.

“همانطور که یک ضرب المثل روسی می گوید: “گربه می داند گوشت چه کسی را خورده است.”