استراتژیست های آلمانی در اوکراین و غزهواکنش ها به جنگ غزه
نوشته آرنولد شولتسل
یونگه ولت
ترجمه مجله هفته

تلاش غرب برای جمع‌آوری اکثریت کشورهای جهان علیه روسیه شکست خورد. کشورهای جنوب جهان، از جمله پاپ، از دیدگاه سرسختانه خود دست بردار نیستند و به طور مشکوکی می‌خواهند با مسکو صلح برقرار کنند. حتی صندوق بین‌المللی پول نیز به آلمان «عصر جدید» که با گستاخی کیف را به یک حفره بی‌پایان تبدیل کرده و با اشتیاق تانک‌ها را به سمت شرق می‌فرستد، تأیید می‌کند که جنگ اقتصادی غرب، روسیه را از رشد اقتصادی باز نمی‌دارد، اما به این کشور[آلمان] خسارت زیادی وارد می‌کند.

این امر استراتژیست‌های آلمانی را در هنگام شعله‌ور شدن مجدد درگیری غزه سر عقل نیاورد. آنها حتی یک پله هم جلوتر می‌روند، به خصوص که یک ائتلاف فراگیر دولتی با تفاوت کمتری نسبت به فوریه ۲۰۲۲ پشت سر خود دارند. بنابراین، صدراعظم آلمان در مورد علل جنگ هیچ توضیحی نمی دهد. به همان وسواسی که بی‌بی‌سی، آر.دی و زد.دی کشتارهای سلاخ های داعشی را توصیف میکردند، با همان دقت ترور دولتی اسرائیل سفید شویی و زیباسازی یا پنهان میشود.
متن را به فارسی ترجمه کردم:

از سال ۲۰۱۴، این رویه به خشونت‌های گروه‌های فاشیستی کی‌یف در شرق اوکراین گسترش یافته است. ۱۴ هزار کشته در اینجا چه اهمیتی دارد، اگر بیشتر آنها “پروروس‌ها” باشند؟ و ۵۴۱۸ فلسطینی که از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۲۲ توسط ارتش اسرائیل در غزه محاصره شده کشته شدند؟ این رقم را وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی، نالی پانیدور، در ۲۶ ژوئیه ۲۰۲۲ در پرتوریا در یک کنفرانس رؤسای مأموریت‌های فلسطینی در آفریقا به مناسبت پانزدهمین سالگرد تأسیس زندان باز غزه برای بیش از دو میلیون نفر اعلام کرد.

موضع‌گیری‌های برلین و کشورهایی مانند آفریقای جنوبی، اتحادیه آفریقا، کشورهای آمریکای لاتین، نخست‌وزیر عراق در دیدار با پوتین یا پکن به‌طور قابل توجهی متفاوت است. در این مواضع، اولویت‌ها عبارتند از: خودداری از خشونت، خویشتن‌داری و صلح میان اسرائیل و فلسطین و محکومیت «اشغال غیرقانونی». اما برلین تنها حق اسرائیل بر دفاع از خود را می‌شناسد، که به معنای این است: مانند کی‌یف، جنگ باید با کمک آلمان تشدید شود. این رویکرد حتی از جو بایدن فراتر می‌رود که اسرائیل را به رعایت قوانین جنگی یادآوری کرد. در برلین، این احتمالاً تحت ممنوعیت سخنرانی و تظاهرات قرار می‌گیرد. زیرا در اینجا قرار است «دستکش‌های مخملی» در برخورد با سازمان‌های مسلمان برداشته شود (کمال‌الدین اوزدمیر)، و ضد آلمانی‌ها و پیروانشان در اتحادیه‌های کارگری، احزاب و ابتکارات، «دروغ‌پردازی» یهودی‌ستیزی چپ را در رسانه‌ها مطرح می‌کنند. اسلام‌هراسی نژادپرستانه که به تازگی در بایرن و هسن افزایش یافته است، می‌تواند به سرعت «فراموش» شود. مانند کشته‌شدگان «پروروس» یا فلسطینی‌ها. اما جهان جنوب آنها فراموش نمی کند، شکاف با آنها به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. یک دستاورد برلینی.

1 Comment

 1. المان هرگز یک دمکراسی نبوده و نیست بلکه تنها دیکتاتوری هم جنس بازان بنام آزادی است و همه گروه‌های به اصطلاح چپ گرای ایرانی (رجالگان آبشخور فاشیسم و صهیونیسم ) این نکته بسیار مهم را میدانند و خود را سریعا و مادرزادی به آن تطبیق داده و زنان و مردان ایرانی را با خجالت مخفی کارانه فریب می‌دهند .
  گروه‌های چپ ایرانی در همه مقاطع حساس یکپارچه و دربست خود و سازمان خود را به پادو و پاانداز هم جنس بازان المانی بدل نموده اند و همه نیروی خود را مصروف سعی در نجات جنبش جهانی صهیونیسم قرار داده و می‌دهند از سوریه گرفته تا اوکراین و فلسطین و همه عمر کثیف چندین دهه ای انان بر سر سفره المانی ها بیانگر این حقیقت دردناک است .
  انان از هیچ دروغ و بیشرافتی آبا ندارند و رسانه های صهیونیستی در دفاع مبتذل از انان سنگ تمام گذاشته اند و هدف انان نیز ازین سرمایه گذاریهای کوتاه و بلند مدت بر روی این حشرات کثیف تنها انحراف و انهدام همه حرکت‌های تکامل طلبانه جامعه ایران است .
  تنها نگاهی به جنبش های اجتماعی ایرانیان در چند دهه گذشته بیانگر این نکته است که چگونه انان با گسترش دروغ و تباهی وجود خود کمر همه جنبش ها را درهم شکسته اند .
  نمونه جنبش آزادی زنان است که با تلاش شبانه روزی چپ ایرانی تحت رهبری جنبش کوییر برای آزادی زنان درآمد .
  به اینان باید گفت اگر جنبش زنان ایران بدرستی پیروز گردد انگاه شما کوییرهای صهیونیست و چپ گرا از رونق خواهید افتاد و بازارتان کساد خواهد شد .😂😂😂😂😂😂😂

Comments are closed.