نماینده اسرائیلی خواستار استفاده از “سلاح روز قیامت” علیه غزه شد.وضعیت در خاورمیانه هر روز وخیم تر می شود. اکنون یک عضو کنست اسرائیل از حزب حاکم حتی خواستار آن شده است که نوار غزه با موشک های هسته ای “خراب شود”.

نماینده اسرائیلی خواستار استفاده از “سلاح روز قیامت” علیه غزه شد

اسرائیل باید موشک های اریحا را برای “نابودی بی رحمانه” نوار غزه پس از حملات شنبه گذشته حماس، استفاده کند،، گوتلیو عضو کنست از حزب لیکود، حزب نخست وزیر بنیامین نتانیاهو است.

“موشک اریحا! موشک اریحا! هشدار استراتژیک. قبل از اینکه به فکر اعزام نیرو باشید. سلاح روز قیامت! این نظر من است. خدایا تمام قدرت ما را حفظ کن”، گوتلیو روز دوشنبه در X (قبلاً توییتر) پست کرد، طبق ترجمه از عبری.

اریحا نام یک موشک بالستیک بین قاره ای (ICBM) اسرائیلی است که آخرین نسخه آن قادر به اصابت به تقریباً هر نقطه ای از جهان است. به طور کلی پذیرفته شده است که اسرائیل دارای ۱۰۰ تا ۲۰۰ کلاهک هسته ای است، که دولت در غرب اورشلیم نه تأیید کرده و نه تکذیب کرده است.

روز سه شنبه، گوتلیو پس از پست خود در مورد موشک های هسته ای، پست دیگری منتشر کرد که در آن خواستار “نابودی و تخریب” نوار غزه شد.

“فقط انفجاری که خاورمیانه را تکان دهد، به این کشور عزت، قدرت و امنیت خود را باز می گرداند! وقت آن است که روز قیامت را ببوسیم. شلیک موشک های قوی بدون محدودیت. یک محله را خراب نکنید”، او پست کرد. “در غیر این صورت ما کاری نکرده ایم.”

“نه با شعارها، بلکه با بمب های نفوذگر. بدون رحم!”، گوتلیو اضافه کرد.

X پست او را به عنوان یک احتمال نقض قوانین علیه اظهارات خشونت آمیز مشخص کرد، اما آن را حذف نکرد زیرا به شدت مورد علاقه عموم قرار گرفته شد.

در چندین پست دیگر، گوتلیو از دولت اسرائیل خواست تا نوار غزه را “بی رحمانه” بمباران کند و “نابودی کامل نوار غزه” را دستور دهد. او همچنین از رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن برای “سخنرانی آتشین او که به حماس نشان داد که ما در هدف خود برای نابودی آنها از روی زمین تنها نیستیم” تمجید کرد.

حماس، یک گروه شبه نظامی فلسطینی که بخش عمده ای از نوار غزه را کنترل می کند، روز شنبه “عملیات توفان الاقصی” را آغاز کرد و موشک شلیک کرد و نیروهای ویژه را به عمق خاک اسرائیل فرستاد. نیروهای دفاعی اسرائیل با بمباران نوار غزه و قطع تمامی امکانات خدماتی پاسخ دادند.

تا روز سه شنبه بعد از ظهر، مقامات اسرائیلی دست کم ۹۰۰ کشته و ۲۶۰۰ زخمی را ثبت کردند. مقامات فلسطینی در نوار غزه از زمان آغاز درگیری ها دست کم ۸۳۰ کشته و ۴۲۵۰ زخمی دیگر را ثبت کرده اند.