ایالات متحده از طرح‌های حمله حماس به اسرائیل اطلاع داشت

زاخاروا: ایالات متحده از طرح‌های حمله حماس به اسرائیل اطلاع داشت

ترجمه مجله هفته

ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک گفت که تردیدی نیست که ایالات متحده از طرح حمله سازمان حماس به اسرائیل اطلاع داشت.

زاخاروا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، معتقد است که ایالات متحده اطلاعات مربوط به حمله حماس به اسرائیل را در اختیار داشت. او در یک برنامه رادیویی اسپوتنیک این سوال را مطرح کرد که چگونه ایالات متحده علیرغم ظرفیت‌های اطلاعاتی عظیم خود، متحد نزدیک خود، اسرائیل، را از یک حمله برنامه ریزی شده آگاه نکرد. زاخاروا همچنین گفت که حماس یک سال کامل برای حمله خود آماده شده بود.

“آیا فکر می کنید ایالات متحده ممکن است از این ماجرا بی اطلاع بود؟ من فکر می کنم که هیچ کس هیچ تردیدی در این مورد ندارد که آنها مطلع بودند.”

علاوه بر این، دیپلمات خاطرنشان کرد که ایالات متحده سرمایه زیادی را در اسرائیل سرمایه گذاری کرده است، از جمله با هدف تامین این کشور با سلاح و تجهیزات نظارتی از تولید خود.

علاوه بر این، هزاران شهروند آمریکایی در این کشور زندگی می کنند. بنابراین، این فقط روابط بین متحدان نزدیک نیست، سخنگوی تاکید کرد. اسرائیل برای ایالات متحده “منطقه مسئولیت مستقیم” است به دلیل تعداد زیاد شهروندان آمریکایی که در آنجا حضور دارند.

با این حال، زاخاروا گفت که واشنگتن از پاسخ به سوال اصلی، مبنی بر اینکه آیا ایالات متحده از طرح های حماس اطلاع داشته است، خودداری می کند. دیپلمات اطمینان داد که این سوال قابل پاسخ نیست. پاسخ ساده است.

“آنها همه چیز را برای مسدود کردن سوالات از خودشان انجام می دهند.”

اگر واقعا اینطور است که آنها بی خبر بودند، می توان فرض کرد که این بزرگترین شکست سرویس های مخفی ایالات متحده است. فقط یک نکته ظریف وجود دارد، جالب است که تاکنون هیچ کس در ایالات متحده به این دلیل اخراج نشده است.

“هیچ کس، حتی یک نفر. و هیچ کس اصلاً به این موضوع اشاره نمی کند. و چرا؟ به نظر من این کلید کل داستان است. غیرممکن است که آنها چیزی ندانسته باشند.”

زاخارووا همچنین گفت که این یک “تصادف شگفت انگیز” است که ایالات متحده اخیرا بودجه موقت بدون کمک مالی برای اوکراین را امضا کرده است. و اکنون کاخ سفید گفته است که ممکن است یک سند جامع در مورد کمک به اوکراین و اسرائیل تهیه کند. و هیچ مقامی در ایالات متحده نمی خواهد به شهروندان خود توضیح دهد که واقعا در آنجا چه اتفاقی می افتد و سال گذشته چه اتفاقی افتاد