اخبار جنگ خاورمیانه ده اکتبر

بمباران اسرائیل یک ساختمان مسکونی در نوار غزه را هدف قرار داد (خبرگزاری فرانسه)


وزارت بهداشت غزه “ما در حال فروپاشی هستیم”
یک مقام ارشد وزارت بهداشت غزه در گفتگو با الجزیره گفت که تاسیسات پزشکی در نوار غزه در استانه فروپاشی هستند.

ما کمبود دارو، تجهیزات پزشکی و معرفهای مورد نیاز برای اداره ازمایشگاههای بیمارستانهای خود داریم. وضعیت بسیار سخت و پیچیده است. ما هزاران زخمی دریافت کردیم. این امر وزارت بهداشت و تاسیسات بهداشتی را تحت فشار قرار می دهد.»

ظرفیت ما در بیمارستان ها تنها 2000 تخت است. ما در حال فروپاشی هستیم. کمبود دارو به این دلیل است که ما در یک روز انچه را که در یک ماه مصرف می کنیم مصرف می کنیم.

“وضعیت خیلی بد است. پنج امبولانس ما مورد حمله قرار گرفتند و پنج نفر از همکاران ما کشته شدند. هیچ مسیر امنی برای انتقال متخصصان بهداشت وجود ندارد.»

صدر رهبر عراق رهبران عرب را به خاطر عدم حمایت از فلسطینیان محکوم کرد
مقتدی صدر، رهبر شیعه پوپولیست عراق، رهبران عرب را به دلیل عدم حمایت کافی از مردم فلسطین محکوم کرد و ان را منبع شرم و رسوایی خواند.

وی در یک کنفرانس مطبوعاتی افزود: ما اماده هستیم غذا و اب را از طریق مصر، سوریه یا جاهای دیگر به غزه تحویل دهیم» و از کشورهای عربی خواست تا تامین برق و اب را تضمین کنند.

او همچنین “سیاست استانداردهای دوگانه” را خواند.

همه کشورها برای حمایت از اوکراین عجله کردند. چرا همین کار را برای غزه نکنیم؟

علاوه بر این، صدر به کشورهای عربی که روابط با اسرائیل را عادی کرده اند اشاره کرد و گفت که این امر “هیچ سودی نخواهد داشت.”

حمله در نزدیکی گذرگاه الرفح

منابع امنیتی مصر و یک شاهد عینی به رویترز گفتند که حملات در نزدیکی گذرگاه الرفح در مرز بین نوار غزه و مصر انجام شد.
منابع امنیتی مصر گفتند که این حمله در حالی صورت می گیرد که ارتش اسرائیل غزه را بمباران می کند و به دنبال حادثه مشابهی در روز دوشنبه است که تا حدی عملیات در مرز را مختل کرد.
پیش از این یک مقام اسرائیلی به فلسطینی ها توصیه کرده بود که از طریق الرفح غزه را ترک کنند، اما دفتر او پس از ان اظهارات او را اصلاح کرد و گفت که گذرگاه امروز بسته است.

راست افراطی حاکم بر دانمارک کمک های توسعه ای به فلسطینی ها را متوقف می کند

دانمارک به طور موقت کمک های توسعه ای به فلسطینی ها را متوقف کرده است، خبرگزاری ریتزائو به نقل از وزیر دانمارک برای همکاری های توسعه گزارش داده است.

حداقل 770 فلسطینی در حملات اسرائیل کشته شدند: وزارت بهداشت
وزارت بهداشت غزه گفته است که دست کم ۷۷۰ فلسطینی در حملات هوایی اسرائیل کشته و ۴۰ نفر زخمی شده اند.

در میان کشته شدگان 140 کودک و 120 زن هستند.

این وزارتخانه افزود که از روز شنبه تاکنون دست کم ۱۸ نفر دیگر در کرانه باختری اشغالی کشته و ۱۰۰ نفر دیگر زخمی شده اند.


ایران آمادگی خود را برای تامین نیازهای انسانی فلسطینی‌ها اعلام کرد

درسا جباری از الجزیره گفت روشن است که ایران پس از سخنرانی ایت الله علی خامنه ای، رهبر ایران، مایل است به فلسطین کمک کند.

جباری که از تهران گزارش می دهد، افزود: “این بستگی به این دارد که انها چه چیزی بخواهند. تا انجا که ما می دانیم، این از نظر کمک های بشردوستانه خواهد بود. “

ایران حمایت مالی یا نظامی از جنبش های مقاومت در فلسطین را رد کرده است، اما رهبر ایران به این نکته اشاره کرد که وظیفه همه کشورهای مسلمان این است که در حال حاضر به هر شکل و شکلی که نیاز به کمک دارند، به فلسطینی ها کمک کنند.

مقام حماس از همه فلسطینیان خواست به نبرد» بپیوندند
اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس می گوید همه فلسطینی ها باید شرکت کنند. در این نبرد».

وی در بیانیه ای گفت: “تخریب و وحشیگری دولت اسرائیل علیه مردم ما در غزه نشان دهنده نتایج طنین انداز ناشی از حملات القسام و جناح های مقاومت است.”

«دشمن بهای سنگینی برای جنایات و تروریسمش خواهد پرداخت.»

صدای اژیر در شهر بئرشبع در جنوب اسرائیل
ارتش اسرائیل می گوید اژیرها در شهر بئرشبع در جنوب اسرائیل در حدود ۴۰ کیلومتری نوار غزه به صدا درامدند و در مورد موشک های احتمالی هشدار دادند.

وضعیت در تمام بیمارستان های غزه واقعا غیر قابل توصیف است.
Youmna ElSayed از الجزیره که از بیمارستان شفا در شهر غزه گزارش می دهد، می گوید وضعیت در این مرکز پزشکی وخیم است.

وضعیت در تمام بیمارستان های غزه واقعا غیر قابل توصیف است. بیمارستان شفا که بزرگترین بیمارستان در کل نوار محسوب می شود، از تعداد اجساد و افراد زخمی غرق شده است.»

سردخانه پر است. برخی از خانواده ها بستگان مرده خود را از بین برده اند تا بتوانند فضای سردخانه را خالی کنند. هیچ مراسم تشییع جنازه ای حتی به دلیل شدت بمباران انجام نشده است. “

حملات هوایی اسرائیل به اقامتگاه ها و مدارس در سراسر غزه حمله کرد: رئیس حقوق بشر سازمان ملل

رئیس حقوق بشر سازمان ملل متحد با استناد به اطلاعات جمع اوری شده توسط دفتر خود گفته است که عملیات هوایی اسرائیل ساختمان های مسکونی از جمله برج های بزرگ و همچنین مدارس و ساختمان های سازمان ملل متحد در سراسر غزه را هدف قرار داده است که منجر به تلفات غیرنظامیان شده است.

ولکر ترک در بیانیه ای گفت: “قوانین بین المللی بشردوستانه روشن است: تعهد به مراقبت مداوم برای نجات جمعیت غیرنظامی و اشیاء غیرنظامی در طول حملات همچنان قابل اجرا است.”

در واکنش به اعلام یواو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل مبنی بر تشدید محاصره نوار غزه، ترک گفت که محاصره» که جان غیرنظامیان را به خطر می اندازد، طبق قوانین بین المللی ممنوع است.

سازمان ملل: محاصره کامل غزه بر اساس قوانین بین المللی ممنوع است
رئیس حقوق بشر سازمان ملل متحد گفته است که محاصره کامل نوار غزه توسط اسرائیل بر اساس قوانین بین المللی ممنوع است.

ولکر ترک در بیانیه ای گفت: “تحمیل محاصره هایی که زندگی غیرنظامیان را با محروم کردن انها از کالاهای ضروری برای بقای انها به خطر می اندازد، تحت قوانین بین المللی بشردوستانه ممنوع است.”

غریب آبادی : بستن آب به روی مردم غزه، جنایت جنگی است

کاظم غریب آبادی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ایران در توئیتر خود نوشت: اقدام اسرائیل در بستن آب به روی مردم غزه، جنایت جنگی

کاظم غریب آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر ایران با اشاره در توئیتر خود نوشت: حق دسترسی به آب آشامیدنی سالم و تمیز به عنوان یک حق بشری مورد شناسایی قرار گرفته است. اقدام رژیم اسرائیل در بستن آب به روی مردم غزه، جنایت جنگی محسوب می شود. داعش نیز در سال ۱۳۹۵ آب حلب را قطع کرد و هماهنگ‌کننده کمک‌های اضطراری سازمان ملل در سوریه این اقدام را جنایت جنگی خواند.

ارتش اسرائیل گزارش های مربوط به نفوذ هوایی را بررسی می کند
ارتش اسرائیل می گوید گزارش هایی در مورد نفوذ هوایی مشکوک از سوریه یا لبنان دریافت کرده است.

نیروهای هوایی برای اسکن منطقه اعزام شده اند.

مادورو: اسرائیل مرتکب نسل کشی علیه فلسطینی ها می شود و ما از غزه حمایت بشردوستانه خواهیم کرد
نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا تاکید کرد که کشورش کمک های بشردوستانه به غزه ارائه خواهد کرد.

نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا تاکید کرد که کشورش کمک های بشردوستانه به غزه ارائه خواهد داد و نسل کشی اسرائیل علیه مردم فلسطین را رد کرد.

مادورو در جریان پخش برنامه “با مادورو بیشتر”، از اظهارات همتای ترکیه ای خود رجب طیب اردوغان حمایت کرد که در آن آمادگی خود را برای هرگونه میانجیگری در “مناقشه فلسطین و اسرائیل” ابراز کرد.

اردوغان آمادگی خود را برای هرگونه میانجیگری بین اسرائیل و مقاومت فلسطین، از جمله تبادل زندانیان “در صورت تمایل طرفین درگیری” اعلام کرده است.

یک منبع حماس پیشتر به شینهوا گفته بود که قطر در حال میانجیگری یک توافق فوری تبادل زندانیان با اسرائیل است.

این منبع که نخواست نامش فاش شود، افزود: «قطر با حمایت امریکا به دنبال دستیابی به یک توافق فوری است که منجر به آزادی زنان اسرائیلی اسیر شده توسط حماس در ازای زنان زندانی فلسطینی در زندانهای اسرائیل شود.»

اشغال اسرائیل برای چهارمین روز متوالی به تجاوز به غزه ادامه می دهد و در شمارش به روز شده قربانیان تجاوز اسرائیل، وزارت بهداشت فلسطین از مرگ 687 فلسطینی از جمله 140 کودک و 105 زن و ثبت 3726 زخمی خبر داد.

مراسم تشییع جنازه روزنامه نگاران فلسطینی کشته شده در حملات هوایی اسرائیل
وزارت امور خارجه فلسطین اعلام کرده است که مراسم تشییع جنازه روزنامه نگاران محمد صبح و سعید التویل که در اثر حمله هوایی اسرائیل در حالی که اخبار را در اوایل روز سه شنبه پوشش می دادند، کشته شدند.

تاکنون شش روزنامه نگار در تجاوز اسرائیل شهید شده اند و دو روزنامه دیگر همچنان مفقود هستند.»

ایران پشت حمله حماس به اسرائیل نبود: خامنه ای


ایت الله علی خامنه ای، مقام ارشد ایران، گفت که تهران در حمله حماس به اسرائیل دست داشته است، اما او از انچه که او شکست نظامی و اطلاعاتی “جبران ناپذیر” اسرائیل خواند، استقبال کرد.

خامنه ای در اولین سخنرانی تلویزیونی خود پس از حمله گفت: ما دست کسانی را که حمله به رژیم صهیونیستی را برنامه ریزی کرده اند، می بوسیم.»
خامنه ای: اسرائیل پس از حمله حماس با شکست جبران ناپذیر» مواجه شد
ایت الله علی خامنه ای، رهبر ایران، گفته است که “رژیم صهیونیستی” پس از حمله جنگجویان حماس به اسرائیل در اخر هفته، با یک شکست نظامی و اطلاعاتی مواجه شد.

بمباران توپخانه در شرق اردوگاه پناهندگان Bureij:


خبرگزاری فلسطینی صفا از بمباران توپخانه در شرق اردوگاه پناهندگان بوریج در مرکز غزه خبر داده است.

مردم از یک منطقه مورد حمله اسرائیل به منطقه ای که هدف قرار خواهد گرفت، می روند.
ماها حسینی، مدیر استراتژی ناظر حقوق بشر یورو مد، در گفتگو با الجزیره گفت که ساکنان غزه جایی برای فرار از بمباران اسرائیل جایی ندارند.

«شب گذشته بسیاری از محله های مسکونی هدف قرار گرفتند. توپخانه اسرائیل اکنون به بمباران دریایی و هوایی مناطق مختلف غزه پیوسته است. بخش جنوبی نوار غزه فشار حملات را تحمل کرد.»

تمام محله ها تخلیه شده اند. می توان تخمین زد که تعداد مردم ۵۰ هزار نفر از خانه هایشان تخلیه شده اند تا نیروهای اسرائیلی بتوانند کل میدان ها را بمباران کنند و کل محله ها را از بین ببرند. مردم جایی برای رفتن ندارند. انها پناهگاه ندارند، او گفت.

“مردم از یک منطقه مورد هدف اسرائیل به منطقه ای می روند که هدف قرار خواهد گرفت.”

رئیس جمهور اندونزی خواستار حل و فصل اشغال فلسطین توسط اسرائیل شد
جوکو ویدودو، رئیس جمهور اندونزی خواستار قطعنامه ای بر اساس پارامترهای تعیین شده توسط ایستگاه های متحد شده است و همچنین خواستار پایان دادن به “جنگ و خشونت” شده است.

اتحاد سیاسی یک چالش واقعی برای نتانیاهو
ویلم مارکس از الجزیره در گزارشی از اورشلیم غربی می گوید به نظر می رسد اسرائیلی ها پس از ماه ها اختلاف نظر بر سر برنامه های دولت راست افراطی بنیامین نتانیاهو برای اصلاحات قضایی بحث برانگیز، اختلافات را کنار گذاشته اند.

«با این حال، از نظر وحدت سیاسی، یک چالش واقعی در مقابل نخست وزیر است.»

نتانیاهو از رهبران اپوزیسیون خواسته است تا فورا یک دولت اضطراری وحدت ملی را بدون هیچ شرطی تشکیل دهند.

اما مارکس خاطرنشان کرد که برخی از وزرای سابق بلندپایه که اکنون مخالفان سیاسی نتانیاهو هستند، گفته اند که تنها در صورتی مایل به ورود به چنین دولت اضطراری خواهند بود که برخی از شرکای راست افراطی نخست وزیر از تصمیم گیری در مورد عملیات نظامی محروم شوند.

دانشجویان هاروارد رژیم اپارتاید را مقصر جنگ میدانند
ائتلافی متشکل از ۳۴ سازمان دانشجویی دانشگاه هاروارد بیانیه ای طرفدار فلسطین صادر کرده است.

اما این حرکت باعث خشم فارغ التحصیلان برجسته دانشگاه شد.

این دانشجویان گفتند که انها “رژیم اسرائیل را کاملا مسئول تمام خشونت های اشکار” بین فلسطینی ها و اسرائیلی ها پس از دهه ها اشغال می دانند و افزودند که “رژیم اپارتاید تنها کسی است که مقصر است.”

سازمان هایی که این نامه را امضا کردند شامل گروه های حامی مسلمانان و فلسطینی ها و همچنین یهودیان برای ازادی هاروارد و سازمان مقاومت افریقایی امریکایی بودند.

روز دوشنبه، فارغ التحصیلان برجسته این بیانیه را محکوم کردند و از دانشگاه خواستند تا اقدام کند.

سازمان ملل محاصره کامل» غزه را محکوم کرد
دبیرکل سازمان ملل متحد می گوید از تصمیم اسرائیل برای اعمال محاصره کامل نوار غزه که وضعیت وخیم را بدتر خواهد کرد، عمیقا ناراحت» است.

او همچنین می گوید که این جنگ اخیر ناشی از خلاء نیست، بلکه از یک اشغال چند دهه ای است که هیچ پایانی در چشم انداز ندارد.

اوارگی گسترده در غزه به 180 هزار نفر می رسد: UNRWA
اژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای پناهندگان فلسطینی (UNRWA) اخرین امار را در مورد وضعیت در نوار غزه منتشر کرده است.

در این گزارش امده است: “اوارگی گسترده در ۲۴ ساعت گذشته در سراسر نوار غزه افزایش یافته و به ۱۸۰ هزار نفر رسیده است که انتظار می رود بیشتر افزایش یابد.”

نیروی هوایی اسرائیل هواپیماهایی را برای بازگرداندن نیروهای ذخیره به اروپا می فرستد
نیروی هوایی اسرائیل می گوید صدها اسرائیلی را که در انجا زندگی می کنند از اروپا به منظور خدمت به عنوان نیروهای ذخیره نظامی در جنگ پرواز می کند.

در یک رسانه های اجتماعی، سپاه گفت که هواپیماهای هرکول در حمل و نقل هوایی اضطراری شرکت کرده اند. در این گزارش مشخص نشده است که نیروهای ذخیره از کجا در اروپا میایند.

مخالفت اسپانیا و فرانسه با تعلیق کمک به اراضی اشغالی فلسطین
خوزه مانوئل البارس، وزیر امور خارجه اسپانیا می گوید دولتش با تعلیق پیشنهادی کمک های اتحادیه اروپا به سرزمین های اشغالی فلسطین مخالف است.

این همکاری باید ادامه یابد.» ما نمی توانیم حماس را که در فهرست گروه های تروریستی اتحادیه اروپا قرار دارد، با جمعیت فلسطینی، تشکیلات خودگردان فلسطینی یا سازمان های سازمان ملل متحد در محل اشتباه بگیریم.»

وی افزود که سرزمین های فلسطینی احتمالا در اینده نزدیک به کمک های بیشتری نیاز خواهند داشت. وزرای خارجه اتحادیه اروپا روز سه شنبه برای بحث در مورد این موضوع دیدار خواهند کرد.

وزارت خارجه فرانسه همچنین اعلام کرد که فرانسه از تعلیق کمک به فلسطینیان حمایت نمیکند.

«ما طرفدار تعلیق کمک هایی که مستقیما به نفع مردم فلسطین است نیستیم و دیروز این موضوع را برای کمیسیون اروپا روشن کردیم.»

این اظهارات پس از ان مطرح شد که اولیور وارهلی، کمیسر اتحادیه اروپا روز دوشنبه اعلام کرد که تمام پرداختهای برنامه توسعه فلسطینیان فورا به حالت تعلیق در خواهد آمده است. در کنار اسپانیا، ایرلند و لوکزامبورگ مخالفت خود را ابراز کردند و تعلیق کمکها را رد کردند. اتریش اعلام کرد که کمک مالی به سرزمین اشغالی فلسطین را پایان خواهد داد.

چند ساعت بعد، اتحادیه اروپا عقب نشینی کرد و گفت که پرداخت را متوقف نخواهد کرد. این فقط بررسی کمک به سرزمین اشغالی فلسطین بود.

فراخوان حماس

حماس روز جمعه هشدار عمومی خود را در مورد “توفان الاقصی” اعلام خواهد کرد.
حماس جمعه آینده یک هشدار عمومی اعلام خواهد کرد و از مردم فلسطین خواهد خواست تا در همه جا با اسرائیل درگیر شوند.


“حماس” روز سه شنبه اعلام کرد، زنگ خطر عمومی جمعه اینده در “جمعه سیل الاقصی” در جهان عرب و اسلام، در حمایت از اورشلیم، الاقصی و غزه.

حماس در بیانیه ای گفت: “ما از دست جوانان شورشی خود در سراسر کرانه باختری و اورشلیم اشغالی می خواهیم که در میان جمعیت خشمگین برخیزند و بیرون بروند و با سربازان اشغالگر در همه جا درگیر شوند” و بر وحدت سرنوشت و مسیر به سوی اورشلیم و الاقصی و ازادی آنها از بی حرمتی اشغال فاشیستی تاکید کرد.

“توفان الاقصی”: ارتش اسرائیل تلفات بیشتری را تایید می کند. نگرانی واشنگتن از گسترش جنگ

ارتش اسرائیل به مرگ ۳۸ نفر جدید در صفوف خود اعتراف می کند، حملات خود را به نوار غزه تشدید می کند و ایالات متحده وجود شواهدی از مشارکت ایران در توفان الاقصی را رد می کند.


شمار کشته شدگان ارتش اسرائیل به 124 نفر
ارتش اشغالگر اسرائیل به تلفات بیشتری در صفوف خود اعتراف کرد و صبح روز سه شنبه لیست جدیدی از کشته شدگان خود را منتشر کرد که شامل ۳۸ سرباز و افسر کشته شده از زمان اغاز درگیری با مقاومت فلسطین بود.

ارتش اسرائیل همچنان به به روز رسانی لیست کشته شدگان در صفوف خود ادامه می دهد، زیرا تعداد کل، پس از اعلام لیست جدید امروز، به 124 کشته رسید و انتظار می رود که این تعداد دوباره افزایش یابد.

رسانه های اسرائیلی گزارش دادند که هزار اسرائیلی در نتیجه نبرد “سیل الاقصی” کشته شدند و اشاره کردند که شمار کشته شدگان “همچنان در حال افزایش است و شمارش پایان نمی یابد.”

در همین حال، رسانه های اسرائیلی گزارش دادند که “تمام شهرک های مجاور غزه تا فاصله 4 کیلومتری تخلیه شده اند.”

رسانه های اسرائیلی گزارش دادند که “گروه های فلسطینی در چندین وسیله نقلیه به سمت پاکت غزه حرکت می کنند” و اشاره کردند که درگیری های سنگینی در تقاطع سعد رخ داده است.

پیش از این، سخنگوی ارتش اشغالگر اسرائیل از مرگ معاون فرمانده تیپ ۳۰۰ در لشکر جلیل، علیم سعد، در جریان درگیری در مرز لبنان و فلسطین اطلاع داده بود.

اشغال غزه بمباران نوار غزه را تشدید می کند
بمباران نوار غزه روز سه شنبه ادامه یافت و قایق های توپدار اسرائیلی سواحل غزه را با راکت بمباران کردند.

بمباران از دریا در ارتباط با حملات هوایی هواپیماهای اشغالگر در مناطق مختلف نوار غزه صورت می گیرد که منجر به کشته و زخمی شدن شد و منجر به تخریب گسترده ساختمان ها و تاسیسات حیاتی شد.

یک مقام دولتی در غزه اعلام کرد که ارتش اسرائیل ۱۵ خانواده را در نوار غزه پس از بمباران مستقیم خانه هایشان قتل عام کرده است.

علاوه بر این، به گفته سعید التویل، محمد صبح و هشام النواجه، سه روزنامه نگار در بمباران انها در حالی که رویدادهای غرب غزه را پوشش می دادند، کشته شدند.

نگرانی واشنگتن از گسترش جنگ
رویترز به نقل از یک مقام پنتاگون گفت که ایالات متحده “می تواند به حمایت خود از اوکراین و اسرائیل ادامه دهد”، اما در عین حال از گسترش جنگ می ترسد.

این مقام افزود که پنتاگون روند ارسال تجهیزات دفاع هوایی، مهمات و سایر کمک های امنیتی به اسرائیل را تسریع می کند.

از سوی دیگر، رسانه های لبنانی به نقل از منابع نگران گزارش دادند که توسل عمومی دشمن به التماس برای مداخله آمریکا نشانه ای ضعیف از عدم اعتماد به توانایی ان برای مقابله با هرگونه گسترش جنگ به تنهایی است و همه منتظر توضیحات از طرف آمریکایی هستند، به ویژه از آنجا که واشنگتن به پایتخت های نگران اطلاع داده است که اعزام ناو هواپیمابر یک اقدام جنگی نیست، بلکه یک اقدام بازدارنده است و دولت آمریکا درخواست یا مجوز شرکت در عملیات نظامی را دریافت نکرده است.

سرتیپ حسن زاده، فرمانده نیروی “محمد رسول الله” سپاه پاسداران در تهران، گفت که واحد فاتحان سپاه پاسداران “هیچ مرز زمانی و جغرافیایی ندارد و شامل جنگجویان بدون مرز آماده دفاع از اسلام و انقلاب در هر نقطه از جهان است.”

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا پیش از این انکار کرده بود که ایالات متحده شواهد یا اطلاعات خاصی در مورد دخالت ایران در نبرد توفان الاقصی ندارد.

آژیرها هنوز در چندین شهرک در اطراف نوار غزه به صدا در می ایند و رادیو اسرائیل گزارش داد که “پس از نفوذ مردان مسلح به منطقه ای در نزدیکی شهرک کفار سعد، درگیری در این منطقه در حال وقوع است.”

ابوعبیده،سخنگوی تیپ های قسام، اشاره ارتش اسرائیل به حمله زمینی به نوار غزه را “مضحک” خواند و تاکید کرد که فلسطین برای دفاع از مردم خود آماده است.

خشونت آمیزترین شب غزه از زمان آغاز جنگ: بیش از 700 کشته و 3000 زخمی

پس از یک آرامش محتاطانه کوتاه، توپخانه اسرائیل به شدت شرق غزه، جبلیه و مرز شمال غربی نوار غزه را هدف قرار می دهد.

وزارت بهداشت فلسطین روز سه شنبه گزارش داد که تعداد قربانیان حمله اسرائیل به نوار غزه به 704 کشته رسیده است، در حالی که تعداد زخمی ها بالغ بر 3900 نفر است.

خبرنگاران اعلام کردند توپخانه اسرائیل امروز صبح در شرق شهر غزه و جبلیه به شدت هدف قرار گرفت. او گزارش داد که حملات جدید اسرائیل مرز شمال غربی نوار غزه در منطقه بیت لاهیا را هدف قرار داده است.

رسانه های اسرائیلی همچنین گزارش دادند که حملات هوایی نیروی هوایی در غزه ادامه دارد.

ارامش محتاطانه در نوار غزه پس از یک شب که شاهد خشونت آمیز ترین حملات اسرائیل به نوار غزه از زمان آغاز حمله بود، حاکم شد.

سه خبرنگار در این بمباران ها کشته شدند پس از بمباران آنها در حالی که رویدادهای غرب غزه را پوشش می داد، در سپیده دم امروز. روزنامه نگاران عبارتند از: سعید التویل، محمد صبح و هشام النواجه.

هواپیماهای جنگی اسرائیلی امشب گروهی از روزنامه نگاران را در حالی که در حال تخلیه یک ساختمان در غرب غزه در نزدیکی بندر ماهیگیران بودند، هدف قرار دادند.

این یک بمباران اسرائیلی بود. این حمله در غرب شهر غزه، در نزدیکی دفتر خبرگزاری المیادین هدف قرار گرفت.

جنگنده های اسرائیلی حملات خود را بر مناطق پرجمعیت و ساختمان های دولتی در نوار غزه و همچنین مساجد و آمبولانس ها متمرکز می کنند.

خبرنگاران از غزه گزارش میدهند که جنگنده های اسرائیلی بارها و بارها بیش از یک منطقه در نوار غزه را با موشک های ضربه ای هدف قرار داده اند.

یک مقام دولتی در غزه اعلام کرد که “ارتش” اسرائیل پس از بمباران مستقیم منازل ۱۵ خانواده در نوار غزه، قتل عام کرد.

با وجود شرایط سختی که نوار غزه در حال حاضر به دلیل محاصره اسرائیل از آن رنج می برد، ارتش اسرائیل محاصره خود را تشدید کردند، زیرا وزیر انرژی این کشور، یسرائیل کاتز، دستور داد علاوه بر قطع برق، آب سوخت و غذا به غزه نیز قطع شود. ،

منابع خبری از کشته شدن سه تن از اعضای حزب الله در حملات اسرائیل به جنوب لبنان خبر دادند.3 نفر از نیروهای حزب‌الله طی بمباران اسرائیل در مناطق مرزی لبنان کشته شدند.

بعد از ظهر امروز(دوشنبه) یک گروه مسلح حصار مرزی میان لبنان و سرزمین‌های اشغالی را منفجر کرده و وارد سرزمین‌های اشغالی شد.

بر پایه این گزارش، پس از این اقدام نظامیان ارتش رژیم اسرائیل با این نیروها وارد درگیری مستقیم شده است.

منابع رسانه‌ای همچنین اعلام کردند که این اتفاق در نزدیکی شهرک الظهیره در مرز لبنان و فلسطین اشغالی رخ داده است.

اسرائیل اعلام کرد که در این عملیات ۷ نظامی زخمی شدند که حال برخی از آن ها وخیم است.

ارتش لبنان نیز اعلام کرد اسرائیل اطراف شهرهای مرزی جنوب لبنان را با هواپیما و آتش توپخانه هدف قرار داده است.

ارتش لبنان با اشاره به حمله هوایی و توپخانه ای اسرائیل به اطراف مناطق مسکونی در جنوب این کشور، از شهروندان خواست حداکثر تدابیر احتیاطی را در پیش گرفته و برای حفظ جانشان از رفتن به مناطق نزدیک به مرزهای جنوبی خودداری کنند.

اسرائیل بیش از ۲۰۰ منطقه در غزه را بمباران کرد
ارتش اسرائیل می گوید که در طول شب به بیش از ۲۰۰ مکان در نوار غزه، از جمله محله ریمال در شهر غزه و همچنین شهر خان یونس حمله کرده است.

ارتش گفت که مکان های مورد اصابت شامل یک انبار سلاح در داخل یک مسجد و همچنین یک اپارتمان مورد استفاده توسط نیروهای موشکی هدایت شونده ضد تانک حماس بود.

اسرائیل می گوید کنترل کامل» حصار غزه را به دست گرفته است
ارتش اسرائیل می گوید کنترل کامل» حصار غزه را که توسط مردان مسلح حماس که روز شنبه به جنوب اسرائیل نفوذ کرده بودند، نقض شده بود، به دست اورده است.

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل، در ۲۴ ساعت گذشته هیچ جنگجوی حماس از این حصار عبور نکرده است، اما این احتمال را که برخی از افراد مسلح هنوز در مناطق تحت کنترل اسرائیل بوده اند، نادیده نگرفت.

هاگاری افزود که ارتش در حال حاضر در حال کاشت مین در بخش هایی است که مانع برای جلوگیری از نفوذ بیشتر سرنگون شده است.

اسرائیل به ۱۰۰ خانواده خبر می دهد که بستگانشان گروگان گرفته شده‌اند
به گزارش تایمز اسرائیل، ارتش اسرائیل قصد دارد افسرانی را اعزام کند تا به بیش از ۱۰۰ خانواده اطلاع دهد که بستگان انها توسط حماس در غزه اسیر هستند.

این روزنامه در گزارش خود به رادیو ارتش اسرائیل اشاره کرده است.

گیلاد اردان، سفیر اسرائیل در سازمان ملل به سی ان ان گفته است که تعداد گروگان های حماس بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر تخمین زده می شود.

وزارت بهداشت غزه خواستار “کریدور امن” برای کمک های پزشکی شد
وزارت بهداشت فلسطین در غزه خواستار باز کردن یک کریدور امن برای اطمینان از ورود کمک های پزشکی فوری» به بیمارستان های این منطقه شده است که اکنون غرق در کشته ها و زخمی ها هستند.

در این گزارش امده است که نیروهای اسرائیلی چهار امبولانس را در شرق شهر خان یونس در طول شب هدف قرار دادند و بمباران شهر بیت حانون تنها بیمارستان ان را از کار انداخت.

“همچنان کمبود برق برای اداره سیستم مراقبت های بهداشتی وجود دارد. این امر زندگی همه بیماران و مجروحان را تهدید می کند.»

تلفات تایلندی ها در حملات حماس به ۱۸ نفر افزایش می یابد
ما گزارش هایی از چندین رسانه در تایلند دریافت می کنیم که تعداد شهروندان تایلندی کشته شده در حملات حماس در اسرائیل به 18 نفر افزایش یافته است.

وب سایت Khaosod Online همچنین گزارش می دهد که ۱۱ شهروند تایلندی از جمله ۱۰ مرد و یک زن هنوز به عنوان گروگان توسط گروه های مسلح فلسطینی نگهداری می شوند.

در این گزارش همچنین به نقل از مقامات گفته شده است که بیش از ۳۰۰۰ تایلندی به دلیل درگیری درخواست بازگشت به خانه کرده اند. 15 کارگر تایلندی قرار است روز 12 اکتبر وارد تایلند شوند.

از افریقای جنوبی تا ارژانتین، تظاهرات مردم در حمایت از اسرائیل و فلسطین
تظاهرات در حمایت از فلسطین و اسرائیل در ۲۴ ساعت گذشته در سراسر جهان ادامه داشته است.

تظاهرات طرفدار فلسطین در شهرهایی از جمله کیپ تاون در افریقای جنوبی، اتن در یونان و سیدنی در استرالیا برگزار شد.