دیدار جبهه خلق برای آزادی فلسطین با قائم مقام سفارت کره شمالیماهر الطاهر
ترجمه مجله هفته

مسئول روابط بین‌المللی جنبش مردمی برای آزادی فلسطین، دکتر ماهر الطاهر، روز شنبه با قائم مقام سفارت کره شمالی، آقای کیم هی ریونگ و لی کم دیدار کرد.

طاهر به ریونگ گفت: «ما از روابط تاریخی بین حزب کارگران کره و جنبش مردمی برای آزادی فلسطین قدردانی می‌کنیم و بر ادامه و توسعه این روابط بین طرفین تأکید می‌کنیم.»

طاهر افزود: «هدف اصلی ما از این دیدار، تبریک سالگرد هفتاد و هشتمین تأسیس حزب کارگران کره و آگاهی شما از تحولات سیاسی در فلسطین و اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی است.»

طاهر تأکید کرد: «جنبش خلق برای آزادی فلسطین روابط تاریخی با حزب کارگران کره از زمان رهبر فقید کیم ایل سونگ دارد، زمانی که بنیانگذار جنبش مردمی، دکتر جورج حبش، در سال ۱۹۷۰ از کره شمالی بازدید کرد.»

وی گفت: «وضعیت در فلسطین بسیار دشوار و خطرناک است. اشغالگران از تشکیل یک دولت فلسطینی مستقل خودداری می‌کنند و به دنبال آواره کردن مردم فلسطین از سرزمین خود هستند.»

مسئول روابط بین‌المللی جنبش مردمی، خاطرنشان کرد: «مردم فلسطین با یک دولت صهیونیستی جنایتکار روبرو هستند. برخی از اعضای دولت می‌گویند که چیزی به نام مردم فلسطین وجود ندارد.»

وی افزود: «رژیم صهیونیستی می‌خواهد کنترل کامل فلسطین را به دست گیرد و مسجد الاقصی را تخریب کند.»

طاهر توضیح داد: «به عنوان یک ملت فلسطینی، چاره‌ای جز مقاومت نداریم. مردم ما روزانه عملیات‌های قهرمانانه‌ای انجام می‌دهند، علیرغم عدم تعادل قدرت. آنها آماده هستند تا جان خود را برای آزادی میهن خود بدهند.»

وی افزود: «اشغالگران روزانه در حال ساخت شهرک‌نشینی هستند و تاکنون ۸۰۰ هزار شهرک‌نشین را به کرانه باختری آورده‌اند.»

طاهر گفت: «ما بیش از ۵۰۰۰ زندانی در زندان‌های اشغالگران داریم، به رهبری دبیرکل حزب ما، مبارز بزرگ احمد سعدات. دشمن صهیونیستی با زندانیان رفتار خصمانه‌ای دارد. زندانیان قهرمان ما به شدت با این اقدامات خصمانه مقابله می‌کنند و با اداره زندان‌های صهیونیستی درگیر می‌شوند.»

وی افزود: «مردم فلسطین تنها نیستند. ما دوستانی از نیروهای عربی، نیروهای جهانی و آزادگان شریف از همه کشورهای جهان داریم.»

در زمینه بین‌المللی، طاهر تأکید کرد: «تحولات و رویدادهای بین‌المللی به نفع مردم فلسطین و مردم و آزادگان جهان که برای آزادی و عدالت می‌جنگند، در حال وقوع است. ما شاهد تحولات جهانی مانند افزایش قدرت چین و روسیه و تحولات مثبت در آمریکای لاتین هستیم که زمینه را برای ایجاد یک جهان چند قطبی فراهم می‌کند که به پایان سلطه و هژمونی آمریکا منجر می‌شود.»

وی افزود: «حمله صهیونیستی همچنین علیه سوریه، مقاومت در لبنان و تمام نیروهای پیشرو در منطقه است.»

طاهر از قائم مقام سفارت در مورد دیدگاه او در مورد راه کمربند و جاده و صحبت آمریکا در مورد یک مسیر جایگزین که از طریق بندر حیفا می‌گذرد، سوال کرد. دیدگاه‌های آنها با هم مطابقت داشت و یکی بود که آمریکا چین را تهدید اصلی برای هژمونی و تداوم سلطه خود در جهان می‌داند. هدف آمریکا محاصره اقتصادی چین است و به دنبال گسترش توانایی‌های صهیونیستی در خاورمیانه است و هند را که از اهمیت استراتژیک جغرافیایی در منطقه برخوردار است، تحریک می‌کند تا در برابر چین بایستد.

در پایان سخنان خود، طاهر برای کره، مردم آن و رهبر بزرگ آن آرزوی پیشرفت بیشتر، موفقیت و رفاه کرد.

از سوی دیگر، آقای کیم هی ریونگ، قائم مقام محترم سفارت، از دیدار طاهر و پیام تبریک او به مناسبت سالگرد ۷۸ سال تاسیس حزب کارگران کره تشکر کرد. همچنین از او به خاطر ارائه جزئیات در مورد وضعیت کلی فلسطین تشکر کرد و از دبیرکل جبهه شما، رفیق مبارز احمد سعدات، تشکر عمیق خود را ابراز کرد.
ریونگ گفت: «حمایت و پشتیبانی حزب کارگران کره و جمهوری دموکراتیک خلق کره از حقوق مشروع مردم فلسطین برای ایجاد دولت مستقل خود با پایتختی قدس، یک موضع ثابت است.»

وی افزود: «ما با نگرانی اقدامات صهیونیستی در گسترش شهرک‌ها و اخراج اجباری خانواده‌های فلسطینی در کرانه باختری را دنبال می‌کنیم و این اقدامات سرکوبگرانه را محکوم و نکوهش می‌کنیم.»

ریونگ خاطرنشان کرد: «ایالات متحده آمریکا از این اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی حمایت می‌کند و سازمان ملل نیز سکوت کرده و هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد.»

وی همچنین گفت: «آمریکا به دلیل سیاست‌های جانبدارانه خود نسبت به صهیونیست‌ها، اکنون همکاری کره و روسیه را به عنوان نقض قوانین سازمان ملل و حقوق بین‌الملل تبلیغ می‌کند.»

ریونگ تصریح کرد: «همکاری استراتژیک بین کشور ما و روسیه، تضمین ثابتی برای امنیت و صلح جهانی در برابر عملیات‌های نظامی است.»

وی در پایان سخنان خود، تأکید کرد که کره همیشه در کنار مردم فلسطین در مبارزه عادلانه آنها برای بازپس‌گیری تمام حقوق مشروع خود ایستاده است.»