فلسطین: مقاومت تا انقلاب، بازگشت و رهایی اوج می گیردصامدون شبکه چپگرای زندانیان و اسرای فلسطینی

صبح روز ۷ اکتبر ۲۰۲۳، مقاومت در سراسر فلسطین اشغالی قیام کرد و با یک عملیات گسترده زمینی و هوایی علیه اشغالگران، محاصره نوار غزه را شکست. مقاومت با کنترل سرزمین فلسطین، دستگیری شهرک‌نشینان و نظامیان اشغالگر و شلیک هزاران راکت، برای بازگشت و آزادی فلسطین می‌جنگد.

این عملیات مقاومت جدید که توسط محمد ظیف، فرمانده کل گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی حماس، «طوفان الاقصی» نامگذاری شده است، در پنجاهمین سالگرد جنگ ۱۹۷۳، زمانی که مصر سینای اشغالی را از اشغال صهیونیستی بازپس گرفت، رخ می‌دهد و قرار است جهت مبارزه در فلسطین اشغالی را از مقاومت به انقلاب و آزادی تغییر دهد.

عملیات مقاومت واکنشی به جنایات مداوم علیه مردم فلسطین است، از جمله کشتار روزانه فلسطینیان در خیابان‌های کرانه باختری فلسطین اشغالی، محاصره نوار غزه، غارت زمین برای شهرک‌سازی، رد حق بازگشت پناهندگان، تحمیل تبعید بیش از ۷۵ سال، شکنجه و حملات به زندانیان فلسطینی، حملات مداوم به مسجد الاقصی و ۷۵ سال اشغال صهیونیستی و بیش از ۱۰۰ سال استعمار و سلطه امپریالیستی در سراسر فلسطین اشغالی.

همچنین این عملیات برای آزادی زندانیان فلسطینی است که بخشی از مردم و سرزمین فلسطین هستند. اشغالگران بارها مبادله زندانیان با مقاومت را به تعویق انداخته‌اند و اکنون مقاومت اعلام کرده است که تعداد قابل توجهی از زندانیان را از میان نظامیان و شهرک‌نشینان اشغالگر ربوده است تا ۵۲۵۰ زندانی فلسطینی را که در زندان‌های اشغالگران زندانی هستند آزاد کند، از جمله ۱۳۵۰ زندانی بدون اتهام یا محاکمه در بازداشت اداری، ۳۹ زن و ۱۷۰ کودک. مقاومت گام‌های جدیدی برای آزادی سرزمین فلسطین، مقابله با پروژه شهرک‌سازی و آزادی زندانیان از یک موقعیت قدرتمند برمی‌دارد.

خبرها به سرعت در حال توسعه هستند، اما واضح است که مقاومت فلسطینی مصمم است وضعیت موجود در منطقه را تغییر دهد و واقعیت را آشکار کند که رژیم صهیونیستی دیگر نمی تواند به قدرت تکنولوژیکی و سلاح های امپریالیستی خود برای اعمال حاکمیت خود بر مردم فلسطین تکیه کند.

این عملیات که در پنجاهمین سالگرد جنگ ۱۹۷۳ آغاز شد، یک رد صریح از تمام مسیر اسلو و عادی سازی است که در ۵۰ سال گذشته بر مردم فلسطین و عرب تحمیل شده است و مسیر جدیدی را با هدف روشن نشان می دهد: آزادی، و هیچ چیز دیگر. این عملیات بر آزادی جنوب لبنان از اشغال توسط مقاومت لبنانی به رهبری حزب الله در سال ۲۰۰۰ و سرکوب تهاجم صهیونیستی به لبنان در سال ۲۰۰۶ و همچنین بر درگیری های قهرمانانه متوالی مقاومت فلسطینی در سراسر فلسطین اشغالی و به ویژه در منطقه پایگاه خود در نوار غزه استوار است.

در بیانیه خود که با اعلام عملیات منتشر کرد، ظیف گفت: “از امروز هماهنگی امنیتی پایان می یابد. امروز مردم انقلاب خود را پس می گیرند، مسیر خود را اصلاح می کنند و به راهپیمایی بازگشت باز می گردند.” او از همه خواست تا به مقاومت بپیوندند، به ویژه همه نیروهای مقاومت در منطقه، در لبنان، سوریه، ایران و یمن، و همچنین همه ملت های عرب از خلیج تا اقیانوس، تا به این مبارزه بپیوندند که مبارزه آنها برای آزادی، عزت و آزادی است، و اعلام کرد: “زمان آن رسیده است که نیروهای مقاومت عرب متحد شوند.”
سامیدون به جنبش ماسار بدیل، جنبش فلسطینی راه انقلابی جایگزین، می پیوندد و «توده های مردم فلسطینی، حامیان مقاومت در تبعید و دیار غربت، متحدان نیروهای و جنبش های آزادیبخش و کمیته های همبستگی با مردم فلسطین در همه جا را به بیان حمایت خود از مقاومت قهرمانانه فلسطینی، برافراشتن پرچم فلسطین و بیرق های مقاومت و سازماندهی تظاهرات و رویدادهای مردمی، سیاسی و رسانه ای برای افشای جنایات صهیونیستی علیه مردم ما در فلسطین اشغالی فرا می خواند. مقاومت قهرمانانه فلسطینی در سپیده دم ۷ اکتبر ۲۰۲۳ فصلی از مبارزه با عزت و افتخار را آغاز کرد و اکنون در پاسخ به تجاوز صهیونیستی، آمریکایی و اروپایی مداوم و مکرر علیه توده های ملت عربی و اسلامی ما از اقیانوس تا خلیج فارس و در برابر جنگ های گرسنگی و محاصره ای که ایالات متحده و عوامل آن علیه مردم ما در منطقه، به ویژه در سوریه، لبنان، یمن و ایران به راه انداخته اند، پاسخ می دهد.»

با توجه به اینکه مقاومت فلسطینی با قدرت های اشغالگر روبرو است، مهم است که بین المللی ها در همه جا صدای خود را بلند کنند، بسیج شوند و اقدام کنند تا با سیستم امپریالیستی به رهبری ایالات متحده، از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بریتانیا و همه قدرت های همدست، مقابله کنند تا جنایات مداوم آنها علیه مردم فلسطین را پایان دهند و مقاومت را دفاع کنند. این جنایات نه تنها در بیانیه بالفور و کمک نظامی سالانه 3.8 میلیارد دلاری ایالات متحده به رژیم اشغالگر منعکس می شود، بلکه در حملات نژادپرستانه به مردم فلسطینی در تبعید و دیار غربت در سراسر اروپا و به ویژه در آلمان نیز منعکس می شود، زیرا صدای خود را بلند می کند و سازماندهی می کند تا نقش خود را در این امر ایفا کند، برای بازگشت به فلسطین و آزادی سرزمین خود.

دشمن اصلی مسئله فلسطین، امپریالیسم است که پروژه صهیونیستی را ایجاد کرده و آن را تا دندان مسلح کرده است تا به مردم عرب و ایرانی حمله کند، همراه با صهیونیسم، رژیم اشغالگر «اسرائیل» و نیروهای عربی ارتجاعی و همدست.

امروز مقاومت نشان می دهد که علیرغم تسلیح و وحشیگری اشغالگران، وعده آزادی نزدیکتر از همیشه است.

از رودخانه تا دریا، فلسطین آزاد خواهد شد.