سخنرانی رهبر جبهه خلق برای آزادی فلسطین درباره عملیات اخیر

الغول: نبرد کنونی نقطه عطفی در شکل و قابلیت های مقاومت است

کاید الغول، عضو دفتر سیاسی جبهه مردمی برای آزادی فلسطین، امروز شنبه گفت که آنچه در میدان می‌گذرد، پاسخ طبیعی به جنایات رژیم صهیونیستی علیه فرزندان مردم ما و مقدسات و سرزمین‌های ما است.

وی در گفت‌وگو با رادیو صدای مردم افزود که این عملیات آمده است تا تأیید کند که مردم فلسطین پرچم تسلیم را بالا نخواهند برد و به طرح‌های اشغالگری تن نخواهند داد و قادر به وارد کردن ضربات سنگین به این اشغالگری هستند که نبردی همه‌جانبه را با آن در همه سطوح و در سراسر سرزمین فلسطین آغاز می‌کند.

الغول بر این نکته تأکید کرد که مردم فلسطین با اتکا به حامیان خود از کشورهای عربی و دوستان بین‌المللی خود در برابر این حمله و این طرح مقاومت می‌کنند و مردم ما امروز ثابت می‌کنند که قادر به برهم زدن این معادله منطقه‌ای و بین‌المللی هستند و قادرند به نبردی که به طبيعت خود بازگردد و اینکه نبردی با رژیم صهیونیستی در سراسر سرزمین فلسطین گسترش خواهد یافت.

وی این نبرد را نقطه عطفی در شکل مقاومت و توسعه ابزارها و وسایل تاکتیکی و تسلیحاتی آن و توانایی آن در استفاده از تمام میدان‌ها دانست. آنچه امروز از استفاده از موشک‌ها و اسارت سربازان صهیونیست و ادوات ارتش اشغالگر اتفاق افتاد، این را نشان می‌دهد که ما در برابر نبرد همه‌جانبه از نظر ترکیب و جسارتی بودیم که دشمن به هیچ وجه انتظارش را نداشت.

الغول خاطرنشان کرد که دشمن صهیونیستی متقاعد شده است که با تسهیلاتی که به نوار غزه ارائه می‌کند، می‌تواند این منطقه را از آنچه در کرانه باختری اشغالی می‌گذرد، خنثی کند.

وی افزود: امروز ثابت شد که می‌توان ارتش اشغالگر را در بیش از یک جا شکست داد. این ارتش ارتشی است که می‌توان آن را شکست داد اگر اراده و شجاعت وجود داشته باشد که امروز فلسطینی‌ها از آن برخوردار بودند، همانطور که رزمندگان عرب در جنگ اکتبر سال ۱۹۷۳ از آن برخوردار بودند.

الغول در پایان گفت: ما در برابر تحولی کیفی هستیم و ماهیت پاسخ دشمن صهیونیستی به این عملیات است که می‌تواند عرصه‌های دیگری را برای آن باز کند یا خیر. غیرممکن نیست که دشمن در برابر جبهه‌های دیگری قرار گیرد اگر مرتکب کشتار مردم نوار غزه شود که امری قابل پیش‌بینی است.