حزب کمونیست لبنان به مقاومت فلسطین سلام کرد

حزب کمونیست لبنان به مقاومت فلسطین سلام کرد

هانا قریب، دبیرکل حزب کمونیست لبنان روز شنبه به مقاومت فلسطین سلام کرد.

قریب در یک فیسبوکی نوشت: هزار درود از حزب کمونیست لبنان به تمام مقاومتگران قهرمانانه در فلسطین اشغالی که امروز حماسه جدیدی از قهرمانی علیه اشغال صهیونیستها مینویسند.

وی در پایان گفت: “همه ما با هم، ما در کنار فلسطین و مردم ان بودیم و باقی می ماندیم که برای حق بازگشت و ایجاد دولت ملی خود در کل قلمرو ملی فلسطین با اورشلیم به عنوان پایتخت ان مقاومت می کردند.”

شایان ذکر است که محمد الضيف فرمانده کل تیپ های قسام، اغاز یک عملیات نظامی گسترده به نام “طوفان الاقصی” را اعلام کرد که اولین حمله خود را با پرتاب حدود ۵۰۰۰ راکت و نفوذ صدها جنگجوی مقاومت به شهرک های “پاکت غزه” اغاز کرد.

جبهه خلق برای آزادی فلسطین


حزب کمونیست لبنان: استفاده از تمام توانایی های موجود در حمایت از مقاومت فلسطین

دفتر سیاسی حزب کمونیست لبنان به حمله قهرمانانه امروز صبح مقاومت فلسطین که منجر به دستگیری ده ها سرباز و شهرک نشین اشغالگر شد، علاوه بر ازادسازی شهرک های اشغالی در غزه و حملات موشکی که عمق اشغالی فلسطین را تحت تاثیر قرار داد، تبریک می گوید.

این توسعه کیفی جدید پاسخ واقعی و مطلوب به جنایات و ارتکاب اشغالگری است و مرحله جدیدی را اغاز می کند که در ان مقاومت فلسطین ابتکار عمل تحمیل امتیازات به دشمن صهیونیست، متوقف کردن یهودی سازی اورشلیم، قطع کرانه باختری با شهرک های سرطانی، ازادی زندانیان فلسطینی از زندان های اشغالی، جلوگیری از روند انتقال از سرزمین های اشغالی در سال 48 و مقابله با عادی سازی رسمی عرب با نهاد اشغالگر را دارد.

این رویارویی قهرمانانه نقطه عطفی در مبارزه برای ازادی فلسطین و ایجاد یک دولت دموکراتیک ملی در تمام قلمرو ملی ان، با اورشلیم به عنوان پایتخت ان و بازگشت همه پناهندگان است.

حزب کمونیست لبنان با تمام توانایی های موجود در کنار مقاومت فلسطین ایستاده است و خواستار راه اندازی ابتکارات در گسترده ترین کمپین حمایت و همبستگی مردمی لبنانی، عربی و بین المللی است و از کمونیست ها و همه میهن پرستان در لبنان و خارج از کشور می خواهد تا در حمایت از فلسطین و مقاومت ان مشارکت و همراهی کنند و با تمام توانایی های موجود مشارکت کنند و به شدت در گردهمایی مردمی در حمایت از مقاومت قهرمانانه فلسطین فردا، یکشنبه، ۸ اکتبر، ساعت یازده بعد از ظهر در میدان ریاض الصلح شرکت کنند. دشمن صهیونیست همچنان به احتمال زیاد با ارتکاب قتل عام های وحشیانه علیه غیرنظامیان در نوار غزه به انتقام متوسل می شود.

 

دفتر سیاسی حزب کمونیست لبنان

بیروت، 7 اکتبر 2023